آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
سن ازدواج عشق و ازدواج
درباره من
من يك مشاوره با زمينه تخصصي ازدواج هستم. سعي دارم شما را در اين راه همراهي كنم. چند دقيقه وقت براي آينده خودتون بذاريد. و ازدواج موفقي تجربه كنيد
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۲:۳۶:۱۰

برداشتي كه خانواده ي همسر از زندگي مشترك دارد، يك مكان پر جنب و جوش است.


به ويژه اگر شما احساس مي كنيد كه همسر شما از شما در اين وضعيت بحراني حمايت نكرده است و ديدگاه هاي مختلفي نسبت به شما دارد.
اما چگونه مي توانيم در چنين وضعيتي با همسر بمانيم و از تغيير وضعيت جلوگيري كنيم؟اين يك مسئله جدايي ناپذير و، البته، قابل حل، مسئله مهم در رابطه دو نفره ما است.
يكي از نكات مهم در مواجهه با دخالت خانواده ي همسر در يك زندگي مشترك، مديريت ناخوشايند احساسات و عواطف است.
زيرا اگر شما نتوانيد در مورد خودتان احساس خوبي داشته باشيد، احتمال برخورد هاي غير سودمند افزايش مي يابد.
بنابراين قبل از هر اقدام ديگري، سعي كنيد شيوه اي مناسب براي مديريت احساسات خود داشته باشيد تا بتوانيد از نفوذ احساسات ناخوشايند و سوء رفتار جلوگيري كنيد.
به ياد داشته باشيد مهم نيست چقدر شما مي توانيد احساسات خود را مديريت كنيد، مي توانيد كل داستان را بهتر مديريت كنيد و رابطه خود را با همسر خود از عواقب ناگوار دور كنيد.
وقتي از دست خواهر شوهر كلافه مي شويم، چه كنيم؟
مداخله هاي خواهر شوهر بدجنس و سياست هاي رفتاري با اورفتار مناسب با مشكلات خانوادگي در زندگي مشترك مهم است.
بهترين رفتار در زمان و پس از دخالت خانواده در زندگي چيست؟
اما چه بايد بكنيم تا بتوانيم احساسات را در چنين شرايطي بهتر مديريت كنيم؟
احساسات خود را به درستي بيان كنيدشناسايي احساسات ناخوشايند در اين شرايط اولين گام در مديريت آنها است.
گاهي اوقات مردم نمي توانند خشم خود را به درستي شناسايي كنند و به درستي به آن پاسخ نمي دهند.
به عنوان مثال، يك زن گفت كه پس از هر تماس با خواهر شوهرش و يا ورود مادر شوهرش به خانه اش، او با فرزندش مشكل داشت و حتي او را براي چيزهاي كوچك مجازات مي كرد.
پس از كشف رفتار ناخوشايند مادرش، او هميشه عصباني بود، اما او، كه به احساساتش توجه زيادي نكرد، خشمش را سر دختر خالي كرد.
روش خود را براي خودتان پيدا كندانستن احساسات ناخوشايند مانند خشم يا اضطراب اولين گام در مديريت احساسات است.
نقطه دوم شناسايي روش هاي موثر براي آرام سازي است.
مهم اين است كه اگر چه برخي از روش هاي آرامش بخش كه براي اكثر مردم مفيد و مؤثر هستند وجود ندارد، اما در اين زمينه هيچ قانوني وجود ندارد و شما بايد روش هايي را كه مناسب وضعيت شما هستند شناسايي كنيد.
جديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرامجديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرام2 ديدگاه /بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ادامه مطلب ...منابع پشتيباني ديگر را پيدا كنيددر ابتدا با دخالت خانواده در خانواده مواجه شده و زماني كه هنوز آرام نشده ايد، اگر همسرتان موضوع مشابهي با شما نداشته باشد، بهتر است كه با او صحبت نكنيد و سعي نكنيد او را متقاعد كنيد، اما بسياري از مردم زماني كه ميخواهند چنين توصيه اي را ارائه دهند، مشكلي ديگر را به وجود خواهند آورد.
آنها متوجه مي شوند كه احساس تنهايي و نا اميدي مي كنند.
براي مقابله با چنين احساساتي، بهتر است كه به دنبال حمايت احساسي از يك فرد صادق و عادل در اين روزهاي حساس باشيد.
توجه داشته باشيد كه اگر با فردي كه با بازخوردش به شما عصبي است، در معرض خطر هستيد، مطمئن شويد كه گزينه مناسب را انتخاب مي كنيد.
نكته دوم اين است كه با كسي درباره مشكل خود صحبت كنيد كه مطمئن هستيد كه با ديگران صحبت نمي كند و اين راز خوب است.
خاطرات ناخوشايند خود را بررسي نكنيدحداقل شما مي توانيد براي جلوگيري از بدتر شدن احساسات منفي، حوادث ناخوشايند را تكرار نكنيد.
اگرهر روز مادر خود را به ياد داشته باشيد و يا حرف هاي خود را در ذهن خود مرور و به دنبال اهداف و رفتار خود باشيد.
مطمئن باشيد كه شما نه تنها در طول زمان آرام نمي شويد، كه به احتمال زياد اين مشكل هر روز بيش از روز قبل ناخوشايند مي شود و البته پيشبيني شما در مورد رفتار خانوادگي همسر شما نيز افزايش خواهد يافت.
بنابراين شما مي توانيد انواع مختلفي را براي خود ايجاد كنيد تا شانس بيشتري براي فكر كردن درباره رويدادهاي گذشته داشته باشيد و البته از شركت در گروه هايي كه اين تفكر را تقويت مي كنند اجتناب كنيد.
در نهايت، به ياد داشته باشيد كه هم گروه ها نيز گروه هايي هستند كه گاهي اوقات به افرادي گفته مي شود كه خاطره هاي خود را درباره مسئله دخالت خانوادگي براي تشديد احساسات ناخوشايند خود بيان مي كنند.
از خانواده همسر خود و خواهر شوهر خود هيولا نسازيدعلاوه بر مديريت احساسات، و به ويژه هنگامي كه مي خواهيد با همسرتان درباره اين صحبت كنيد، بايد چند نكته را بياموزيد.
راهنمايي هايي كه به شما كمك مي كند تا يك ديدگاه عادلانه از خانواده همسر خود داشته باشيد.
راه هاي جلوگيري از دخالت خانواده در زندگيگاهي اوقات ناراحتي ما و برخي رفتارهاي ناخوشايند خانواده همسر، ما را تا حدودي تحت تاثير قرار مي دهد كه همه آنها را به ياد مي آورند و همچنين داراي ويژگي هاي مثبت هستند.
شايد بهترين كار اين است كه ويژگيهاي مثبت خانواده همسر را فهرست كنيد، بنابراين حتي در بدترين حالت، شما به ياد خواهيد داشت كه آنها ويژگي هاي خوب خود را در كنار ضعف هاي خود دارند.
مشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنج۶- به همسر خود فرصتي براي دفاع  دهيدشما چه واكنشي داريد اگر خانواده تان شكايت كرده اند و اين شكايت به درستي مطرح شده است؟
شما احتمالا ناراحت هستيد و شروع به دفاع و يا توجيه رفتار خود مي كنيد.
شايد حتي با دانش دقيق تر كه شما از آنها داريد، بهتر است بدانيد كه چرا اينگونه رفتار مي كنند.
در حال حاضر، اگر مي خواهيد ناراحتي خود را با رفتار خانواده ي همسر خود به اشتراك بگذاريد، بايد فرصتي براي واكنش به عشق خود و البته تفكر به او بدهيد.
شايد شما مي گوييد اين خوب نيست كه تعصب داشته باشيد، اما نميتوانيد، تقريبا هيچ عدم تعصبي در برابر افرادي كه دوست داريم وجود ندارد.
همه افراد مسئول رفتار خود هستنداگر خانواده خود را به خاطر رفتار همسر خود عصباني كنيد، شما و همسرتان هر روز بدتر مي شويد زيرا شما از همسر خود در مورد چيزي كه او كنترلش نمي كند عصباني هستيد.
شايد به خودتان بگوييد، اما همسرتان به درخواست شما براي گفتگو با خانواده اش مقاومت كرده و از ياد نبرده است كه چه چيزي مي تواند رفتارهاي ناخوشايند او را متوقف كند.
 اگر چنين ايده اي داريد، ارزش چند نكته براي يادآوري كم نيست.اولا، اگرچه همسران بعضي اوقات با خانواده هاي خود صحبت مي كنند، اما اين مورد معجزه آسايي نيست، بنابراين در مورد اين موضوع زياد توجه نكنيد.
نكته دوم اين است كه اگر بخواهيد از تنش ميان خود و همسرتان اجتناب كنيد، هميشه نبايد داستان را از ديدگاه خودتان تحليل كنيد.
به همين دليل توجه داشته باشيد كه صحبت كردن با خانواده و يادآوري آنها براي يك فرد بسيار دشوار است.
ادعاي شوهرتان ممكن است به دليل اخلاقيات و علاقه اش به خانواده اش باشد.
سوم اينكه درست است كه همسر شما در قبال انتخاب شما به صحبت با خانواده اش مسئول است، اما در هر صورت، اين بدان معنا نيست كه مسئوليت تمام رفتار ناخوشايند خانواده اش را بر عهده بگيرد.
برترين مقالات رفع دعوا خانوادگيرفتارهاي ناخوشايند را با نيت هاي بد ارتباط ندهيدهنگامي كه رفتار ناخودآگاه را در نظر مي گيريم ناخودآگاه، به دنبال يافتن ساير رفتارهاي قابل تاييد براي اثبات ادعاي مان هستيم.
و پس از مدتي، متوجه مي شويم كه بسياري از رفتارهاي مثبت  نيز به اين دليل است كه آنها را به نيت هاي بد مرتبط بدانيم كه براي ما، آن آزاردهنده و غير قابل تحمل است.
بنابراين، به منظور كاهش احساسات ناخوشايند و البته داشتن ديدگاه عادلانه، نبايد رفتارهاي نامناسب خانواده خود را با نيت هاي بد برداشت كنيم.
در عوض سعي كنيد مسئله تفاوت هاي فرهنگي و تفاوت هاي خود و آنها را در نظر بگيريد.
زيرا رفتارهاي بسياري از خانواده هايي كه عروس و داماد را تحريك مي كنند به تفاوت فرهنگي بين خانواده ها باز مي گردند و قصد آزار و اذيت و يا دخالت در زندگي شما وجود ندارد.
زمان مناسب براي صحبت كردن را پيدا كنيداگر تصميم مي گيريد با او درباره رفتار خانواده ي همسرتان صحبت كنيد، به ياد داشته باشيد زمان مناسب را انتخاب كنيد كه شما و شريك زندگي تان خسته نباشيد.
بيان احساسات و استفاده از جملاتي كه با “عزيزم” آغاز مي شود مي تواند به جلوگيري از سوء تفاهم و كاهش اشتباهات بالقوه همسر شما كمك كند.
در ادامه راهكارهايي را براي مديريت رفتاري با خواهر شوهر بدجنس ارائه مي دهيم.همسر خود را براي رفتار خواهرش يا خانواده اش سرزنش نكنيد و او را براي چنين مواردي سرزنش نكنيد.در واقع، بر خلاف برخي از همسران جوان و بي تجربه كه همسر را مسئول رفتار خويشاوندان خود مي دانند، اين كار را نكنيد، منطقي است كه در مورد چگونگي برخورد با همسرتان و اينكه چگونه همسر تان رفتار مي كند بحث كنيد.به طور مستقيم به رفتارهاي دروغين او پاسخ ندهيد.به عنوان مثال، اگر احساس مي كنيد كه او با شما بد رفتاري مي كند، ارتباط شما با همسر تان و تعامل با همسر تان قطع خواهد شد.وقتي مي خواهيد از خود در برابر گفتار و رفتارهاي ديگران دفاع كنيد، به طريقي صحبت كنيد كه شوهرتان شما را به عنوان يك فرد عادل در نظر بگيرد و احساس كند كه موضع شما در رابطه با ازدواج عروس و خواهر شوهرتان منتج از رابطه ي شما نيست.خود و همسرتان، يك ديد مشترك را در برابر مسائلي كه بستگان نزديك شما با حرف يا رفتار شان براي زندگي مشترك تان ايجاد مي كنند، داشته باشيد.داشتن يك جبهه مشترك و حمايت از يكديگر، در صورت لزوم، توانايي معنوي شما و همسرتان را براي رفع مشكلات و ناسازگاري ها افزايش مي دهد و به شما امكان بهتري مي دهد تا زندگي كنيد.با همسرتان درباره مسائل زندگي خود صحبت كنيد.به عبارت ديگر، شوهر و همسر بايد خيلي نزديك باشند و به يكديگر اعتماد كنند و مايل نباشند قلب خود را براي هر كسي باز كنند.اغلب مداخلات ناشي از عدم ارتباط بين شوهر و همسر به اين دليل است كه زوج ها به ديگران وضعيت خود را توضيح داده اند و در واقع آنها يك چراغ سبز نشان داده اند كه ديگران اجازه ورود به زندگي و دخالت كردن را دارند.به افرادي كه در زندگي شما دخالت دارند، توجه نكنيداستفاده از تجربيات سازنده و مثبت بزرگان خانواده و غيره براي انطباق با اين افراد مهم استبعضي افراد نيز احساس مي كنند كه روحشان اين است كه احساس مي كنند موظف به توصيه به شوهر و همسر هستند، زيرا فكر مي كنند كه آنها در زندگي معمول خود غير فعال هستند.اطمينان حاصل كنيد كه اين موارد مقطعي هستند و دير يا زود هنگامي كه آنها را ببينند، بالغ تر از آنچه فكر مي كنيد رفتار مي كنند.بدون شك، در خواهر شوهر شما نقشي مثبت وجود دارد، توجه داشته باشيد و در مورد اين نكات مثبت و ويژگي هاي دلپذير فكر كنيد.به هر حال، شما مي توانيد رفتارهاي مطلوب خواهر شوهر خود را در نظر بگيريد و آنها را تاييد كنيد تا از شما قدرداني كند.براي قضاوت به درستي، هر بار كه خواهر شوهر خود را مي بينيد، ذهن خود را از اقدامات منفي او پاك كنيد.روانشناسان معتقدند اگر مردم از رفتارهايي كه موجب حساسيت طرف ديگر مي شوند آگاه باشند، بسياري از مشكلات حل خواهند شد.بنابراين سعي كنيد با ويژگي هاي اخلاقي خواهر شوهر خود آشنا شويد و هنگامي كه با او هستيد، از انجام كاري كه باعث حساسيت مي شود جلوگيري كنيد.در نهايت مشاوره تلفني و مركز مشاوره خانواده هم مي تواند راهي براي كاهش مشكلات در اين زمينه ها باشد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-وقتي از دست خواهر شوهر كلافه مي شويم، چه كنيم؟


برچسب‌ها: خواهرشوهر،كلافه،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۳۱:۲۳

مي خواستم بدونم بهترين راه حل براي درمان خود ارضايي چيست براي كسي كه در حال حاضر امكان ازدواج برايش نيست؟براي مشاوره رايگان و ترك خودارضايي به سايت زير مراجعه كنيد: 120 مشاور در سايت در حال فعاليت هستند. پس مي توانيد جواب متنوعي دريافت كنيد. تكنيك هاي مختلفي بياموزيد.
پاسخ مشاور روانشاس 1:گاهي خودارضايي مهر موجه بودن ميخوره … چون فرد رو از ورود به روابط پرخطر جنسي محفوظ نگه ميداره ..ولي به قدر برطرف شدن اين فشار بايد باشه و نه اينكه بهش اعتياد پيدا كنيد و تمام ذهنتون رو در اختيارش قرار بديدسوال خود ارضايي دختر:سلام من الان 18سالمه و از بچگي خودارضايي ميكردم چندسال پيش ترك كرده و حدود يه سال انجام ندادم ولي دوباره زد به سرم و شروع كردم حالا هرچي تلاش ميكنم نميتونم تركش كنم دعاهم زياد ميكنم ولي متاسفانه اثري نداره به نظر شما چجوري تركش كنم؟اگر الان ازدواج كنم در رابطه با همسرم مشكلي پيش نمياد؟تورخدا راهنماييم كنيد. درمان خودارضايي دختر چيست؟براي مشاوره رايگان و ترك خودارضايي به سايت زير مراجعه كنيد: 120 مشاور در سايت در حال فعاليت هستند. پس مي توانيد جواب متنوعي دريافت كنيد. تكنيك هاي مختلفي بياموزيد.
پاسخ مشاور 2:دوست عزيز امكان ايميل مهيا نيست … ولي در اين مورد ممكنه ترس از رابطه جنسي باشه كه ميتونه علل جسمي و يا روحي داشته باشه … ترس از درد ناشي از رابطه و يا ذهنيتي كه از قبل در ذهن ايشون ماندگار شده … بهتره در اين مورد اول با همسرتون صحبت كنيد تا به دليل واقعي اين ترس پي ببريد و يا از يك روانشناس زن در اين مورد كمك بگيريددر اين مورد بهترين توصيه براي شما دوري از تحريك شدنه .. وقتي اين موقعيت ها به وجود مياد بايد موقعيت رو ترك كنيد و يا به كاري خودتو مشغول كنيد تا از اون حال و احوال بيرون بيايت … چون وقتي تحريك كنيد مسلما نميتونيد خودتون رو نگه داشته و خودارضايي ميكنيد …پس در بيشتر موارد به خود شما مربوطه كه چطور رفتار كنيد سوال خود ارضايي همسر:من و همسرم فاصله سني زيادي از هم داريم و روحياتمون هم خيلي باهم فرق مي كنه…من احساساتي و اون خيلي منطقي و جديه…4سالي هست ك ازدواج كرديم.تو روابط عاطفيمون هميشه من سنگ تموم ميذارم يه وقتايي ك لجم ميگيره تصميم ميگيرم بهش سردي كنم و…اما فايده اي نداره،چيزي تغيير نميكنه!تو رابطه جنسي هم اغلب به ارضا شدن خودش اهميت ميده نه من!!!!فشار زيادي رو تحمل ميكنم خيلي خسته شدم،گريه هام زياد شدن…بارها و بارها در اين مورد باهاش صحبت كردم بهش گله و شكايت كردم اما فايده اي نداره.يه قتايي احساس ميكنم شايد دوسم نداره…درسته كه شرايط ازدواج رو نداريد ولي خودارضايي هم درمان كار شما نيست …هر چند خودارضايي در افرادي كه در زمان هاي تحريك عاملي براي جلوگيري از ورود به رفتارهاي پرخطره … ولي هنوز هم قابل دفاع نيستاعتياد به خود ارضاييتاكيد اصلي اينه كه شما از كم كردن تعداد دفعات شروع كنيد تا فاصله بين دو عمل خودارضايي رو افزايش بديد ..چون در صورت تكرار وابستگي و اعتيادي كه به وجود مياره روي ذهن شما تاثيرخواهد گذاشت بطوري كه در افرادي كه در اين مورد زياده روي كرده ان نميتونن در روابط جنسي با شوهرانشون به اوج لذت جنسي برسند. براي خودارضايي پسر چه كنيم؟
براي مشاوره رايگان و ترك خودارضايي به سايت زير مراجعه كنيد: 120 مشاور در سايت در حال فعاليت هستند. پس مي توانيد جواب متنوعي دريافت كنيد. تكنيك هاي مختلفي بياموزيد.

منبع: مشاور خانواده - درمان خود ارضايي در دختران


برچسب‌ها: خود ارضايي، دختران،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۶:۳۸

اين حياتي است كه در طول ازدواج حس شود دوستت دارند و مورد احترام قرار بگيريد.


هنگامي كه شوهرتان پس از تكميل روز كاري يا پس از اتمام دوره كار به خانه بازگردد، حس او دقيقا احساس علاقه و احترام درون او را ايجاد مي كند.
سورپرايز شدن مي تواند در هر نقطه از موارد مالي، زماني و مكاني باشد.
مشاوره خانواده مي تواند يكي از راه هاي بسيار مهم براي افزايش دانش و خلاقيت در زمينه سورپرايز كردن شوهر يا زن در روز تولد او باشد.
گزينه هاي مختلف براي سورپرايز شوهر  و زن خود از خريد هدايا براي روز تولد تا يك چيز خوب ديگر بستگي به نيازهاي زن و شوهر شما دارد.
در ادامه، ما سعي كرديم به شما ايده هاي جالب و خوبي كه به طور كلي براي مردان نسبت به زنان خوشايندتر است را بگوئيم.
سوپرايز كردن شوهر
شب عاشقانه در خانه بدون بچه هااگر فرزند داريد، ترتيبي دهيد كه فرزندانتان يك شب در خانه والدين يا پرستار خود زندگي كنند تا شما و همسرتان بتوانند يك شب عاشقانه و آرام با هم تنها باشيد.
خانه خود را راحت و رمانتيك كنيد.
آرام، شوهرتان را به معاشقه تحريك كنيد.
غذاي مورد علاقه خود را از رستوران تهيه كنيد و نوشيدني ها و فيلم هاي مورد علاقه او را تهيه كنيد.
بعد از مدتي عادت هاي جنسي را كه شوهر شما بيشتر دوستش دارد انجام دهيد.
اين يك ايده ساده و تقريبا ارزان و بسيار عاشقانه است.
هميشه بهترين گزينه براي سورپرايز كردن يك مرد با غذاي مورد علاقه اوست.
مقالات مشاوره خانوادهغذاي مورد علاقه شوهربراي سورپرايز كردن شوهر هميشه بهترين راه براي طبخ يك غذاي مورد علاقه او مي باشد.
دسر و غذاي اصلي و شام مورد علاقه خود را قبل از رسيدن او آماده كنيد.
اگر مشكلي در آشپزي داريد، قبل از اينكه شوهرتان به فكر رستوران بيفتد، غذاي مورد علاقه او را خودتان تهيه كنيد.
يا شما مي توانيد غذا را كه شوهرتان دوست دارد دريافت كنيد، اما به دليل مشكل ساختن آن، او زمان كافي نداشته است.
14 روش سورپرايز كردن زن و شوهر در روز تولدش
خريد تجهيزات الكترونيكياكثر مردان تمايل دارند دستگاه هاي الكترونيكي مختلف داشته باشند.
به عنوان مثال، يك تلفن همراه جديد، يك پخش كننده MP3، يك هدست يا، تا آنجا كه مي توانيد، يك تلويزيون جديد و چيزهاي ديگر كه قبلا از شوهر خود درباره آن شنيده ايد.
بهترين راه ناديده نگرفتن آن است.
شوهر شما با استفاده از اين ابزار، قرار دادن دستگاه در جاي مناسب يا به طور معمول براي استفاده از دستگاه و لذت مي برد، خود را در معرض آن قرار ندهيد.
گزينه هاي متعددي براي شوهرتان وجود دارديك برنامه براي يك شب با دوستانشاگر يك رويداد ورزشي مورد علاقه اوست كه شوهرتان بسيار علاقه مند به حضور در كنار دوستان خود باشد، بليط و شرايط لازم را تهيه كنيد.
البته، اطمينان حاصل كنيد كه دوستانش برنامه را مخفي نگه ندارند.
بهترين راه اين است كه براي اين سورپرايز اين است كه دوستان خود را قبل از آمدن شوهر خود به خانه خود بياوريد، و هنگامي كه او به خانه برمي گردد، او را سورپرايز خواهيد كرد.
به جاي آن، بليط ها را در يك پاكت كه شوهرتان ان را نمي بيند قرار دهيد و و او را شگفت زده كنيد.
تست پيش از ازدواجتست روانشناسي پيش از ازدواج0 ديدگاه /ارديبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ادامه مطلب ...سفر برنامه ريزي شدهبرنامه ريزي براي اين سورپرايز كمي روي حيله و تزوير است، زيرا مهم است كه سفر را برنامه ريزي كنيد تا بدانيد و اطمينان حاصل كنيد كه در آن روز هيچ طرح يا كاري انجام نمي شود.
اگر سفر خود را به طور كامل تا آخرين لحظات سورپرايز مخفي نگه داريد، ممكن است با مخالفت شوهرتان مواجه شويد.
پس حداقل چهار روز قبل از اينكه او براي تعطيلات آخر هفته به سفر كوتاهي برود ان را به او بگوييد بپردازيد و از او بپرسيد كه آيا او شغل يا برنامه خاصي براي انجام نداشته و موافق است.
با توجه به اين نكته به تعطيلات آخر هفته خود رفته تا شوهرتان براي يك كار هفتگي جديد اماده شود.
اگر شما هميشه اين سوال را در ذهن داريد كه چگونه روز تولد خود را براي همسر خود ايجاد كنيد، توصيه مي كنيم كه خواندن اين مقاله را ادامه دهيد.
تولد يكي از زيباترين چيزهايي است كه هر ساله در زندگي زناشويي زن و شوهر اتفاق مي افتد و مي تواند بهانه اي بزرگ براي بيان عشق و علاقه و تقويت روابط زناشويي باشد.
مهمترين بخش هر روز تولد، استفاده از ايده هاي خلاقانه و خريد يك هديه شگفت انگيز است كه مي تواند اين روز را براي همسر خود به ياد ماندني و به شگفت ور تبديل كند.
آيا شما در ميان افرادي هستيد كه ترجيح مي دهيد از روش هاي خلاقانه و خوب استفاده كنيد تا به همسر خود تبريك بگوييد و هديه ويژه و خاصي را به او بدهيد؟
اگر پاسخ شما مثبت است، مقاله را دنبال كنيد تا با ايده هاي جالب و هيجان انگيز آشنا شويد تا همسرتان را در روز تولد سورپرايز كنيد.
سورپرايز كردن زن و شوهر در روز تولدش در ادامه آموزش داده مي شود.
همچنين مي توانيد از سايت مشاورانه براي دريافت اطلاعات لازم در اين زمينه و روش هايي كه شما مي توانيد با استفاده از آن همسر خود را شگفت زده كنيد استفاده نماييد.

دانستني هاي علل كاهش ميل جنسي مردان و درمان0 ديدگاه /ارديبهشت ۲۶, ۱۳۹۸ادامه مطلب ...سورپرايز كردن زن و شوهر در روز تولدشزمان خريد سورپرايزش كنيديك مركز خريد را انتخاب كنيد كه اغلب اوقات به آنجا مي رويد و يك كارت تولد براي هر صاحب فروشگاه انتخاب كنيد تا وقتي كه همسرتان را براي خريد در هر فروشگاه وارد مي كنيد، به شما تبريك بگويند.
اين ايده يكي از جالب ترين چيزهايي است كه همسر شما را متعجب خواهد كرد.
تصوير مورد علاقه او را بر روي كيك حك كنيديك عكس از شخصيت، محل، و يا هر چيز ديگري مورد علاقه او را كه تحسينش مي كند بر روي كيك تولد او حك كنيد.
همسر شما هرگز اين كيك تولد را فراموش نخواهد كرد.
از يادداشت استفاده كنيديكي از ايده هاي جالب نوشتن يادداشت هاي مختلف در ورق است.
شما مي توانيد ده تا پانزده يادداشت با پيام هاي مختلف و زيبا داشته باشيد و آنها را در كيف پول، داشبورد ماشين، جيب لباس ها، جعبه هاي لوازم آرايشي و يا مكان هايي كه بيشتر وقتش را در ان مي گذراند بگذاريد. مانند ميز، آشپزخانه، پنهان كردن در لابه لاي لوازم ارايش و غيره.
سورپرايز كردن زن
عكس پدرش يا مادرش را به او بدهيدزنان پس از ازدواج به ويژه به پدر و مادر خود نزديك هستند و هديه اي بهتر از پرتره والدين او وجود ندارد.
از شبكه هاي اجتماعي استفاده كنيداگر از عشق تان از شما دور است، يك عكس تولدت خوب براي او ارسال كنيد، يك تبريك عاشقانه براي او در شبكه هاي اجتماعي انتخاب كنيد.
خانم ها مثل اين رفتار اجتماعي هستند.
او را به مكانهايي كه دوست داريد ببريدآيا همسر شما مايل به رفتن به يك مكان خاص است؟شايد يك رستوران، يك شهر است كه هرگز نرفته است، يا مسافراني كه هميشه از آن ديدن كرده اند.
پارك، گالري هنري، موزه، باغ، جنگل و دريا، ايده هاي خوب براي يك روز خوب با همسر شما است و روز تولد بهترين فرصت براي انجام خواسته هاي او است.
يك فيلم به ياد ماندني بگيريدبا دوستان و بستگان تماس بگيريد و كليپ هاي ويدئويي را از خاطرات همسر خود بگيريد.
با اين كليپ ها يك فيلم بسازيد و براي همسر خود پخشش كنيد.
روز تولد خود را در راديو بگوييداگر همسرتان طرفدار يك برنامه راديويي خاص است و او هر روز به برنامه گوش مي دهد، به او در روز تولدش تبريك گفته و از آهنگ مورد علاقه او را درخواست كنيد.
يك ديوار از حافظه ايجاد كنيديكي از ساده ترين راه هاي سورپرايز كردن زن و شوهر در روز تولدش در روز تولد او ايجاد ديوار خاطرات است.
عكس هاي خاطره انگيز از دوران كودكي، ازدواج، فارغ التحصيلي و عكس هاي خانوادگي با خواهر و برادران او را بر روي ديوار قرار داده يا مي توانيد از طناب استفاده كنيد و عكس ها را بر روي آن آويزان كنيد.
برخي از جواهرات خاص را به او بدهيداكثر زنان علاقه زيادي به جواهرات دارند.
اطمينان حاصل كنيد كه همسرتان بيشتر چه جواهراتي دوست دارد: گوشواره، حلقه، دستبند يا سينه ريز. سپس، خلاقيت ايجاد كرده و يك نوشته از تولد يا يك پيام ويژه روي طلا حك كنيد و آن را به او بدهيد.
با سبك كلاسيك همسر خود را شگفت زده كنيدشما مي توانيد از روش هاي كلاسيك استفاده كنيد: يك كيك تولد، يك لامپ خاموش خانه، چند شمع زيبا و يك تولد مبارك دانلود كنيد، همه چيزهايي كه لازم داريد.
ساعت هاي خوب با دوستانبه دلايل مختلف ممكن است قادر به صرف هزينه زياد با او نباشيد.
ما چند بليط براي سينما، تئاتر، كنسرت يا استخر ارائه مي دهيم و بهترين دوستان خود را براي صرف روز خوب، روز به ياد ماندني دعوت مي كنيم.
اگر شما به دنبال يك ايده پر هزينه و خلاق هستيد، او و دوستانش را به يك رستوران دعوت كنيد و از كاركنان رستوران بخواهيد كه او را با سورپرايز خاصي مواجه كنند.
مشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجشب عاشقانه اي در كلبه جنگلي داشته باشيدبسياري از زوج ها همسران خود را در طول سفر يا جشن هاي تولدشان به هتل هاي گران قيمت دعوت مي كنند، اما هيچ چيز عاشقانه تر از اجاره يك كلبه چوبي يا خانه اي در وسط جنگل يا در طبيعت نيست.
با بودجه اي كه مي توانيد صرف كنيد، يك محل جادويي در ساحل، تپه يا جنگل اجاره كنيد و وقت خود را با همسر خود صرف كنيد.
مجموعه اي از لوازم جانبي ساده اما دوست داشتني را به او بدهيدهمسر شما ممكن است به چيزهاي ساده علاقمند باشد و لذتي از داشتن آنها داشته باشد كه مي تواند شامل شكلات و تنقلات، عطر مورد علاقه او، فيلم هاي ويژه يا لوازم آرايشي باشد كه هميشه از آن استفاده مي كند.
يك مجموعه از اين لوازم جانبي ساده اما جذاب را انتخاب كنيد و آن را با چند گل تزيين كنيد.
نكات برجسته روز تولداجتناب از انجام هر كاري كه همسر شما را خجالت زده يا شرمنده مي كندفراموش نكنيد كه شما به اندازه اي پير نيستيد كه چيزهاي جالب و سرگرم كننده اما كهنه و قديمي را در يك روز تولد انجام دهيد.وقتي كه شما همسرتان را شگفت زده مي كنيد، او خوشحال تر كردن زن مي شود.عكس هاي زيادي در جشن تولد همسرتان بگيريد.به صورت كلي مركز مشاوره مي تواند يك راهكار مناسب براي افزايش خلاقيت زوجين در اين زمينه ها بوده و آنها را با نحوه ي انجام و برگزاري هرچه بهتر مراسم روز تولد براي سوپرايز كردن زن و شوهر آماده نمايد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-۱۴ روش سورپرايز كردن زن و شوهر در روز تولدش

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۱۴:۱۰

من يك فرد كاملا اعتماد كننده اي مي باشم. من در شرايط نرمال تمايل دارم تا اعتمادم را نسبت به ساير افراد گسترش بدهم و از آنها انتظار دارم تا مهرباني متقابل داشته باشند.


در صورتي كه فرد ديگر اثبات كند كه غيرقابل اعتماد مي باشد، در آن صورت من سطح اعتمادم نسبت به وي را تغيير خواهم داد.
در روابطي كه بي اعتمادي را تجربه مي كنم، معمولا به اين نتيجه مي رسم كه اين مورد به دليل يك نقص قابل توجهي در اعتماد صورت نگرفته است (هر چند كه عبارت از مواردي مي باشند كه به صورت آني منجر به جلب توجه ما مي شوند)، ولي چند نمونه كوچك تر مربوط به نااطميناني در طول زمان صورت گرفته است.
مبارزه با هيولاي بي اعتمادي قبل از تخريب رابطهمبارزه با هيولاي بي اعتمادي قبل از تخريب رابطه۵ مرحله مربوط به شك و سوء ظن – نقش شكاكيت در تخريب روابط
شكستن يك عهد، نرسيدن به هدف تا زمان مشخص شده، و يك الگويي از رفتار غيرقابل اطمينان، غيراخلاقي، نامناسب، يا بدون علاقه در طول زمان به يك روند تبديل مي شود.
بي اعتمادي در طول يك شب اتفاق نمي افتد، بلكه به صورت تدريجي و طي مراحل مختلف رشد پيدا مي كند، و در صورتي كه بتوانيم مراحلي را كه در آن هستيم را تشخيص بدهيم.
اين شانس را خواهيم داشت كه قبل از عميق تر شدن بي اعتمادي آن را از بين ببريم. مراحل نااطميناني عبارتند از:
شك و بي اعتمادياولين مرحله مربوط به بي اعتمادي عبارت از شك مي باشد. شما شروع به تجربه كردن يك نااطميناني محدودي نسبت به يك شخص قابل اعتماد مي كنيد كه باعث مي شود مقداري از اعتماد شما به وي از بين برود.
اين مورد مي تواند يك نوع شك و ايرادگيري در پس زمينه ذهن شما باشد كه نمي توانيد از آن صرف نظر كنيد، يا حتي در صورتيكه تشخيص درستي نداشته باشيد، در برخي مواقع احساس و درك درستي نسبت به موقعيت نخواهيد داشت.
سوء ظن در رابطهدر صورتي كه شك از بين نرود، در طول زمان پيشرفت خواهد كرد و به سوء ظن تبديل خواهد شد.
ممكن است يك الگوي رفتاري در شما شكل بگيرد كه نشان دهنده عدم اعتماد باشد، ولي شما دليل كافي براي داشتن نتيجه گيري موثقي نخواهيد داشت.
بي اعتمادي شك و ترديد در رابطه مشاور كو بي اعتمادي شك و ترديد در رابطه مشاور كواضطراب و عدم اطمينانسومين مرحله از عدم اطمينان عبارت از اضطراب مي باشد.
اضطراب شامل يك احساس مربوط به ترس و اضطراب مي باشد و در اغلب مواقع به صورت فيزيكي مشخص مي شود.
در هنگام تعامل با شخصي كه اعتماد كاملي نسبت به وي نداريد، ممكن است كه ناآرامي، ضربان شديد قلب، عصبانيت، سفتي معده، يا حتي نفرت را تجربه كنيد.
ترسدر اين مرحله از رابطه، عدم اطمينان مي تواند تا جايي افزايش پيدا كند كه شما نسبت به نشان دادن آسيب پذيري خودتان ترس داشته باشيد.
شما موارد نقص زيادي را در اعتماد تجربه كرده ايد و سطح نااطميناني شما به يك فرد ديگر آنقدر پيشرفت كرده است كه از بهزيستي عاطفي خودتان ترس داريد.
حفاظت از خوددر نتيجه ترسي كه تجربه كرده ايد، در يك موقعيت حفاظت از خود قرار مي گيريد. شما در روابط خودتان موانعي ايجاد مي كنيد تا از نزديك شدن ساير افراد به خودتان محافظت كنيد.
اين اقدام خود محافظتي منجر به كاهش آسيب پذيري شما مي شود، ولي همچنين منجر به تقويت وضعيت نااطميناني در رابطه مي شود.
يادگيري نحوه ايجاد اعتماد مجدد در روابطاعتماد يك نوع طنابي مي باشد كه منجر به نگه داشتن افراد در يك رابطه ي شود، و زماني كه اين طناب پاره مي شود، عدم ارتباط صورت مي گيرد.
زمانيكه نسبت به يك فرد ديگري آسيب پذير نباشيد، موارد متفاوتي را در رابطه خودتان تجربه خواهيد كرد.
دكتر جان تانسند [۱] در كتاب خودش به اسم فراتر از مرزها – يادگيري نحوه ايجاد اعتماد مجدد در روابط [۲] چند مورد از اعتمادهاي آسيب ديده را بيان كرده است:
دكتر جان تانسندصرف نظر كردن از رابطهبه جاي بي خيال بودن، كه در روابط اعتمادي يك مورد عادي مي باشد، احتياط بيشتري را در به اشتراك گذاري اطلاعات شخصي خواهيد داشت.
به دليل از بين رفتن ايمني، از پذيرفتن ريسك ها در رابطه موجود اجتناب مي كنيد. در اين شرايط، تنهائي يا ساكت شدن يا دروني شدن بيحالي از جمله موارد رايج مي باشد.
حركت به سمت انجام وظيفهبه منظور جبران نبود اعتماد در رابطه، ممكن است كه بيش از حد خودتان را مشغول سرگرمي ها، مدرسه، كليسا، يا ساير فعاليت ها بكنيد.
به دليل اينكه “انجام دادن كار” راحت تر از “ارتباط برقرار كردن” مي باشد، شما در ساير بخش هاي فعال مي مانيد. همچنين شما بخش هاي شخصي رابطه خودتان با ساير افراد را از بين مي بريد.
يادگيري نحوه ايجاد اعتماد مجدد در روابطيادگيري نحوه ايجاد اعتماد مجدد در روابطروابط “دهنده” غيرمتوازنتانسند بيان كرده است كه داشتن نقش “دهنده” در تمامي روابط و اجتناب از نقش “پذيرنده” براي يك فرد معمول مي باشد.
داشتن نقش دهنده به شما اجازه مي دهد تا از آسيب پذير بودن در برابر ساير افراد ايمن بمانيد. شما نقش شنونده، كمك كننده و راهنمايي كننده را در برابر ديگران خواهيد داشت.
ولي منجر به ممانعت از كمك ساير افراد به خودتان خواهيد شد. همچنين داشتن نقش دهنده در روابط داراي وابستگي متقابل مشخص مي شود.
عادت هاي بدمشكلات مربوط به اعتماد در اغلب مواقع منجر به ايجاد الگوهاي رفتاري مشكل زا در زندگي شما مي شوند.
متوقف كردن احساسات عاطفي ما با استفاده از پرخوري، نوشيدن بيش از حد يا ساير رفتارهاي اعتيادي راحت مي باشد.
نااطميناني موجود در روابط مي تواند همانند موارد قابل اشتعال گسترش پيدا كند. در صورتي كه در مراحل اول اقدام به شناسايي اين مشكل نكنيم، موردي كه به عنوان يك شك كوچك و قابل چشم پوشي شروع مي شود، مي تواند به سرعت به يك نااطميناني قابل توجهي تبديل كند.
بهترين روش براي پيشگيري از رشد نااطميناني، داشتن تمركز بيش فعالانه بر روي ايجاد اعتماد مي باشد.
اعتماد موجود در روابط مي تواند به صورت مستمر رشد پيدا كند و تقويت شود، مگر اينكه آسيب ببيند.

منبع: مشاوركو: مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-مبارزه با هيولاي بي اعتمادي قبل از تخريب رابطه

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۲۹:۲۳

عفونت آميزشي يكي از شايع ترين انواع عفونت محسوب مي شوند كه به دليل بيشتر بودن فعاليت هاي جنسي در جوانان، آن ها را بيشتر از گروه هاي سني در برمي گيرد.


اين عفونت ها علي رغم اينكه مي توانند به سادگي درمان شوند، اما به دليل نشانه دار نبودن، مي توانند ناديه گرفته شوند و تبعات جبران ناپذيري مانند نازايي، مرده زايي و.. را به دنبال داشته باشند.
باتوجه به اينكه در حال حاضر پديده هايي مانند تعدد شركاي جنسي، رابطه با همجنس و..نسبت به قبل روبه افزايش هستند، آگاهي از عفونت هاي مقاربتي، نشانگان آن ها و نحوه ي پيشگيري مي تواند براي همه به ويژه جوانان بسيار ضروري باشد.
عفونت جنسي چه علايمي دارد؟در بسياري از موارد ممكن است فرد مبتلا به عفونت جنسي، علامت خاصي را در دستگاه تناسلي خود مشاهده نكند.
در حيقت عفونت هايي مانند ايدز، سفليس و يا هپاتيت بخش هاي ديگري از بدن مانند قلب، كبد و يا سيستم ايمني بدن را درگير مي كنند و به همين دليل ممكن است فرد مبتلا تا مدت ها از دارا بودن عفونت آگاه نبوده باشد.
آنچه لازم است درباره ي عفونت آميزشي بدانيد - مشاور كو آنچه لازم است درباره ي عفونت آميزشي بدانيد – مشاور كوعفونت هاي اميزشي علايمدر صورتي كه عفونت هاي اميزشي علايم خود را در دستگاه تناسلي ادراري بروز دهند مي توانيد شاهد چنين مواردي باشيد:
ترشح غير طبيعي از نظر حجم، رنگ و بو از مجراي تناسلي خانم هاوجود زخم و يا ضايعه در ناحيه تناسليترشخ از مجراي تناسلي ادراري در آقاياندرد زير شكم در خانم ها و يا تورم بيضه در مرداندردها و التهابي در ناحيه ي مقعدتورم غده هاي موجود در كشاله ي رانبنابراين لازم است در صورت مشاهده ي علايم ذكر شده و يا مشكلات قلبي، كليوي و يا سيستم ايمني به پزشك متخصص مراجعه نماييد تا علت مساله را بررسي و در صورت وجود عفونت، درمان را آغاز كند.
انواع عفونت هاي آميزشي و عوارض جانبيعفونت هاي آميزشي انواع مختلفي دارند.
تاكنون بيش از سي نوع عفونت مقاربتي شناخته شده است كه ممكن است داراي علل قارچي، باكتريايي و يا ويروسي باشند.
از جمله بيماري هايي كه در اثر عفونت آميزشي تجربه خواهد شد مي توان به مواري مانند هپاتيت بي، ايدز، زگيل تناسلي، سوزاك يا گنوره، سيفليس؛ كلاميديا، اشاره كرد.
جالب است بدانيد كه اگرچه درمان اين نوع از عفونت ها بسيار ساده هستند اما عفونت درمان نشده عوارض بسيار خطرناكي به دنبال دارد.
احتمال ابتلا به ايدز در فرد دراي عفونت درمان نشده بسيار زياد تر است.
همچنين در صورتي كه يكي از زوجين به عفونت آميزشي درمان نشده اي مبتلا باشد، احتمال انتقال ويروس اچ آي وي به شريك جنسي اش تا حود ده برابر بيشتر است.
از جمله عوارض عفونت هاي درمان نشده مي توان به نازايي، مرده زايي، صدمات مغزي و قلبي و حتي مرگ اشاره كرد.
علايم بيماري هاي ناشي از عفونت جنسي چيست؟در اين قسمت شما را با مهم ترين علايم بيماري هاي مقاربتي رايج آشنا خواهيم كرد كه برخي از آن ها از طريق عامل ويروسي و برخي از طريق عامل باكتريايي فعال مي شوند.
سوزاكمهم ترين مشخصه ي اين بيماري خروج عفونت از واژن در زنان و آلت در مردان است كه در صورت عدم درمان، خطرات عفونت لگني را تا حد زيادي افزايش مي دهد.
بنابراين در صورت مشاهده ي هرگونه عفونت مشكوك به پزشك تان مراجعه كنيد.
سفليسدر صورت مشاهده ي هرگونه زخم باز و بدون درد در بخش هايي مانند اطراف و يا داخل واژن، روي آلت، اطراف مقعد، اطراف دهان و يا حتي روي پوست مي توان گفت بررسي وجود سفليس ضروري است/.
علايم اين بيماري به تدريج بروز پيدا مي كند و مراجعه فوري جهت درمان زودهنگام نيز ضروري است.
تبخال تناسليعلايم اين بيماري عبارتند از:تجربه ي حالاتي مانند سوزش در ناحيه ي تناسلي، پاها و باسن و به دنبال ان بروز تاول هاي دردناك در ناحيه ي تناسلياز بين رفتن زخم ها پس از حداكثر ۳ هفته و باقي ماندن ويروس در بدن براي هميشهزگيل تناسليايجاد زگيل هاي كوچك و بدون درد در ناحيه ي تناسلي و يا مقعد مرد يا زن كه در صورت عدم درمان مي توانند كاملا بزرگ شوند.با توجه به نقش زگيل در افزايش خطر ابتلا به سرطان دهانه ي رحم، درمان فوري و ضروري است. عفونت آميزشي و جنسي  بدانيد - مشاور كوعفونت آميزشي و جنسي بدانيد – مشاور كوروابط جنسي و زناشويي به منظور درمان مشكلات ديرانزالي، زودانزالي، خوشنت جنسي ، تجاوز
آيا عفونت تنها از راه رابطه ي جنسي منتقل مي شود؟برخي از عفونت هاي جنسي از راه تماس جنسي و برخي ديگر از طريق تماس خوني منتقل مي شوند كه ايدز و پاتيت بي از جمله آن هاست.
اما براي انتقال برخي ديگر از عفونت ها، يك تماس پوستي ساده نيز كافي است.
به عنوان مثال، گال از جمله بيماري هايي است كه از طريق تماس نزديك پوستي بين دو نفر به راحتي منتقل مي شود.
بسته به محل تماس، زخم ها و شايعات ايجاد شده نيز مي توانند در محل هاي مختلفي از جمله دهان، مقعد، دستگاه تناسلي و.. بروز يابند.
چگونه مي توان از عفونت آميزشي پيشگيري كرد؟مهم ترين فاكتور حايز اهميت در پيشگيري از ابتلا به عفونت هاي جنسي، برقراري رابطه جنسي ايمن، با فرد ايمن است.
روابط جنسي پر خطر و غير كنترل شده با افرادي كه شركاي جنسي متعددي دارند، مي تواند خطر ابتلا به عفونت ها را تا حد زيادي افزايش دهد.
مقالات ارتباط با جنس مخالف پيش از ازدواج ، دوره نامزدي و عقد و داشتن روابط در بستر علمي و اجتماعي بدون مشكلات و چالش ها
همچنين عدم استفاده از كاندوم مي تواند منجر به انتقال سريع اين دسته از عفونت ها شود.بر اين اساس توصيه مي شود تا افراد به برقراري رابطه ي جنسي انحصاري و ايمن با شريك جنسي و يا همسرشان بپردازند و در اين رابطه نيز نكات اساسي رعايت بهداشت جنسي را در نظر داشته باشند.
به دليل ساختار بدني، عفونت هاي جنسي در زنان نسبت به مردان بيشتر است و لازم است تا زنان نكات مربوطبه سلامت جنسي خود را در اولويت قرار دهند.
در صورتي كه همسر و يا شريك جنسي تان به عفونت درمان نشده اي مبتلا باشد، با برقراري هر تماس جنسي، اين عفونت به شما نيز سرايت خواهد كرد.
بنابراين توصيه مي شود كه هر دو نفر به صورت همزمان به پزشك مراجعه كرده و تا پايان دوره ي درمان از برقراري رابطه جنسي خودداري كنند.
در صورت ابتلا به عفونت مقاربتي چه كنيم؟در صورتي كه علايم عفونت را مشاهده كرديد، هرچه سريع تر به پزشك مراجعه كرده و موارد زير را رعايت كنيد:
۱) دوره ي درمان را كامل كنيد حتي اگر علايم در ظاهر از بين رفته باشند.
۲) از مصرف خوسرانه ي آنتي بيوتيك ها خودداري كنيد.
۳) تا پايان دوره ي درمان، رابطه ي جنسي برقرار نكنيد.
۴) از سلامت جنسي همسر و يا شريك جنسي تان اطمينان حاصل كنيد.
۵) در اولين فرصت براي تست اچ آي وي اقدام كنيد.

منبع: مشاوركو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين -آنچه لازم است درباره ي عفونت آميزشي بدانيد


برچسب‌ها: عفونت،آميزشي،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱ تير ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۴۷:۲۰

ريتالين از جمله رايج ترين داروهايي است كه براي كنترل علايم بيش فعالي به ويژه در كودكان تجويز مي شود.
اين روزها، دسته ي زيادي از دانشجويان نيز به مصرف بي رويه ي آن روي آورده اند و آن را به عنوان قرض شب امتحاني مي شناسند.
با ما همراه باشيد تا شما را با مهم ترين ناگفته هاي علمي ريتالين آشنا كنيم.
آنچه درباره ي ريتالين نمي دانيد! مشاوركو (3)آنچه درباره ي ريتالين نمي دانيد! كاربردي عجيب منبع: https://www.psypost.orgريتالين چيست و چه كاربردي دارد؟ريتالين يا همان متيل فنيديت نام دارويي است كه از طرف سازمان غذا و داروي آمريكا به عنوان رايج ترين و كم خطرترين در درمان بيش فعالي كودكان معرفي شده است.


اين داروي تاثير گذار بر سيستم عصبي، در درمان مشكلات ديگري از جمله اختلالات خواب، افسردگي، برخي سرطان ها، كاهش درد، صدمات مغزي و اختلالات شناختي نيز تجويز مي شود.
ريتالين تجويز شده به منظور كنترل علايم نقص توجه و بيش فعالي كودكان، غالبا به صورت خوراكي تجويز مي شود و علامي مانند درد معده و سردرد را به همراه دارد كه با ادامه ي مصرف، كاهش مي يابند.
ريتالين به منظور كاهش علايم اين اختلال، در دوزهايي متناسب با ميزان تحمل فرد تنظيم مي شود و عارضه ي خاصي به دنبال ندارد.
ريتالين چگونه عمل مي كند؟مكانزم عمل ريتالين تا حد زيادي مشابه آمفتامين است و از طريق آزاد سازي دوپامين منجر به افزايش مهار ايمپالس ها شده و زمينه را براي تحريك فعاليت سيستم مهاري حركتي فراهم مي كند و از اين طريق امكان توجه و تمركز را افزايش مي دهد.
باتوجه به تشابه عملكرد ريتالين با آمفتامين و كوكائين، استفاده زياد از آن مي تواند منجر به وابستگي و اعتياد نيز شود.
لازم است بدانيد كه براي درمان از طريق ريتالين غالبا از دوز ۲۰-۳۰ ميلي گرم و به صورت خوراكي استفاده مي شود چرا كه به سرعت از طريق دستگاه گوارش قابل جذب است.
اما استفاده بيش از ۶۰ ميلي گرم از آن اثراتي مانند آمفتامين و كوكائين دارد.
از عوارض جانبي مصرف ريتالين چه مي دانيد؟بر اساس شواهد باليني و تحقيقاتي به دست آمده، شواهد زايدي درباره ي سوء مصرف ريتالين به دست آمده است.
به دليل اينكه ريتالين مي تواند توجه و تمركز را افزايش دهد، بسياري از دانشجويان و دانش آموزان براي بهبود مهارت هاي توجهي از ان استفاده مي كنند.
اما اين نوع از مصرف مي تواند به شدت اعتياد آور باشد.استفاده از دوز بالاي ريتالين به صورت استنشاقي و يا تزريقي اثرات مخرب بسيار زيادي دارد و مي تواند باعث ايست قلبي شود.
همچنين به دليل اينكه نوع تزريقي آن كاملا محلول در آب نيست، مي تواند از طريق مسدود كردن عروق منجر به صدمات زيادي در ريه و چشم ها شود.
اثرات كوتاه مدت ريتالين شامل مواردي از جمله افزايش ضربان قلب، پرفشاري خون، گشادي مردمك ها و اختلالات خواب است و از جمله اثرات بلند مدت مصرف آن مي تواند به صدمات قلبي، مغزي، ريوي، مشكلاتي در بافت بيني، حس بويايي، سايكوزيس و افسردگي، روان پريشي و اثرات پانيك اشاره كرد.
اوردوز با ريتالينمصرف بيش از حد ريتالين كه به اصطلاح اوردوز ناميده مي شود با علايمي همراه است كه در صورت مشاهده ي آن ها مراجعه ي هرچه سريع تر به پزشك الزامي است.
اين علايم عبارتند از استفراغ، عرق كردن، گرگرفتگي، تكان هاي عضلاني، توهم، تشنج و كم شدن هوشياري.
باتوجه به تاثيرات ريتالين بر گيرنده هاي عصبي سلول هاي مغزي، مراجعه دير هنگام مي تواند منجر به سكته ي قلب، مغزي و مرگ شود.
بنابراين از مصرف خودسرانه ي اين دارو به شدت اجتناب كنيد و در صورت تجويز پزشك، دوز داروي مصرفي را با هماهنگي او آغاز كنيد و ادامه دهيد.

اوردوز با ريتالينريتالين و كنترل بيش فعاليدر حال حاضر از ريتالين به عنوان اولين و كم عارضه ترين داروي كنترل كننده ي علايم در انواع مختلف بيش فعالي كودكان استفاده مي شود.
بنابراين در صورتي كه فرزندتان علايم زير را دارد، لازم است هر چه سريع تر به منظور بررسي بيش فعالي به پزشك مراجعه كنيد.
بر اساس بررسي ها، مراجعه ي زودهنگام تاثيرات بيشتري در كنترل علايم اين اختلال دارد و در صورت عدم درمان، علايم مي توانند در آخر عمر نيز ادامه يابند.
فعاليت و تحرك بيش از حدحواس پرتي مداومتكانشي بودن به معناي عمل كردن ناگهاني و بدون فكرتداوم اين علايم تا حدي كه در عملكرد تحصيلي و شغلي فرد اختلال ايجاد كند.درمان بيش فعالي و اختلال كم توجهي با ريتالينلازم است بدانيد كه درمان با ريتالين به عنوان تنها درمان لازم و كافي براي بيش فعالي مطرح نخواهد بود.
كودكان بيش فعال نيازمند آن هستند تا بتوانند از طريق يادگيري مهارت هايي مانند برنامه ريزي به شيوه ي رفتاري و شناختي، خودشان را بپذيرند و بتوانند رفتارهاي موثرتري داشته باشند.
برخي از پژوهشگران معتقدند بازي مي تواند به خودي خود به عنوان نوعي ريتالين عمل كند و منجر به كاهش شديد علام بي توجهي و بيش فعالي شود.
فعاليت هاي خارج از خانه مانند استفاده از اوقات فراغت، رفتن به پارك، شهربازي و يا ورزش كردن مي تواند براي اين كودكان بسيار مفيد باشد.
البته اين مطلب به معناي آن نيست كه كودك بيش فعال از مصرف دارو اجتناب كند و صرفا به بازي بپردازد بلكه نشان دهنده ي اثرات چشمگير فعاليت هاي حركت در كاهش علايم است.

دانشجويان معتاد به ريتالين چه كنند؟ مشاوركودانشجويان معتاد به ريتالين چه كنند؟بر اساس اخيم امارهاي ارايه شده، تقريبا ۶ نفر از هر ۱۰ دانشجو به مصرف ريتالين در دوره هاي حساسي مانند فصل امتحانات مي پردازند.
عدم آگاهي از علايم و عوارض اين دارو مي تواند نقش زيادي در سوء مصرف آن داشته باشد.
در صورتي كه به عنوان يك مصرف كننده ي ريتالين اين مقاله را مطالعه مي كنيد، بهتر است براي ترك آن به متخصص مراجعه كنيد و ساير مهارت هاي مورد نيازتان مانند برنامه ريزي، كنترل استرس و اضطراب و مهارت هاي بهبود توجه و تمركز را بياموزيد.
امروزه رويكردهاي مختلف روانشناسي از جمله درمان مبتني بر پذيرش و تعهد و گشتالت درماني، روش هاي بسيار موثري به منظور بهبود توجه و تمركز ارايه داده اند كه مي تواند بدون ايجاد وابستگي رواني و جسمي، شما را به هدف تان برساند.

منبع: مشاوركو: مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين - آنچه درباره ي ريتالين نمي دانيد! كاربردي عجيب

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۲:۱۳

در دنياي سرشار از رقابت امروزي، موفقيت از آن افرادي است كه از اعتماد به نفس بالاتري برخوردارند.


از طريق داشتن اعتماد به نفس مي توانيد در روابط بين فردي بهتر عمل كنيد، نظرات واقعي تان را بدون ترس ابراز كنيد، در شغل تان ماهرتر به نظر برسيد  و پيشنهادهاي كاري بهتري دريافت كنيد.
اصولا شخصيت هايي كه از سطح بالاي اعتماد به خود برخودار هستند جذاب تر از سايرين به نظر مي رسند و با احتمال كمتر در روابط معيوب، باقي مي مانند.
در صورتي كه ضعف اعتماد به نفس، كاركرد شما در ابعاد مختلف زندگي شخصي، شغلي، تحصيلي و خانوادگي مختل كرده است، نگران نباشيد.
خوشبخاته اعتماد به نفس از جمله مهارت هاي قابل يادگيري است و مي توانيد از طريق تمرين مجموعه اي از تكنيك ها آن را در وجودتان رشد داده و نهادينه كنيد.
اعتماد به نفس افزايش - مشاور كو اعتماد به نفس افزايش – مشاور كونه گفتن را بياموزيد.ناتواني در نه گفتن در بسياري از موارد يكي از علل اصلي ضعف اعتماد به نفس است.
در مواقعي كه علي رغم مخالفت با ديدگاه و يا اعتقادي قادر به ابراز مخالفت تان نيستيد، ديگران شما را به عنوان فردي ضعيف و منفعل برداشت مي كنند كه از اقتدار كافي برخوردار نيست.
به منظور يادگيري مهارت اعتماد به نفس، مي توانيد به شيوه زير عمل كنيد:فراموش نكنيد كه شما نيز از حقوق برابر با ديگران برخورداريد و نظر دادن حق شماستبا طرف مقابل تان تماس چشمي برقرار كنيد و زبان بدن مقتدر و صحيحي را به خود بگيريد.به خاطر داشته باشيد كه اين تنها زبان تان نيست كه صحبت مي كند. بدن تان نيز درحال بيان احساس شماست و ديگران نظرات فردي كه قوز مي كند، شانه هاي افتاده دارد و ارتباط چشمي برقرار نمي كند را زياد جدي نمي گيرند.
قبل از اظهار نظر، چند نفس عميق بكشيد تا بر خودتان مسلط شويد.به بدترين اتفاق ممكن فكر كنيد. به عنوان مثال “در صورتي كه نظرم را بيان كنم و ديگران مخالف آن باشند در بدترين حالت ممكن چه اتفاقي ممكن است بيفتد؟”نظر شخصي تان را با ضمير “من” بيان كنيد و شمرده و آرام گفت و گو كنيد.به عنوان مثال ” من اينظور فكر مي كنم كه…هرگز در بيان نظرات شخصي تان از ضمير “ما” استفاده نكنيد زيرا مي تواند اين برداشت را ايجاد كند كه شما از شخصيتي مقتدر و مستقل برخوردار نيستيد و يا مي ترسيد خودتان باشيد.
در صورت مخالفت ديگران، به نظرات شان گوش دهيد، از آن ها بخاطر اظهار نظر تشكر كنيد و بگوييد “بله و نظر من هم چيزي است كه مطرح كردم”.
بخاطر داشته باشيد كه نمي توانيد همواره تمامي افراد را راضي نگه داريد و ممكن است در برخي موارد لازم باشد تا براي احترام به خودتان، ديگران را نيز ناراحت كنيد.
خودتان را دو تكه نكنيد.تقسيم كردن خودتان به دو بخش “آدم خوب” و “آدم بد” مي تواند اعتماد به نفس تان را به شدت تخريب كند.
اين خطاي شناختي كه در روانشناسي فرويد از آن به عنوان مكانيزم دفاعي “دونيمه كردن ” ياد مي شود، به معناي آن است كه فرد در صورت موفقيت، خود را فردي باارزش و خوب تلقي مي كند و در صورت انجام كوچك ترين خطا و اشتباهي، نيمه ي ديگري از خود به عنوان انسان بي ارزش و بد را مورد توجه قرار مي دهد.
لازم است بدانيد كه اين مكانيزم مي تواند در دراز مدت تاثيرات قابل توجهي در بروز افسردگي داشته باشد.
بنابراين خودتان را به عنوان مجموعه ي به هم آميخته اي از ويژگي هاي مثبت و منفي بپذيريد و دست از خود سرزنش گري و ملامت خويشتن برداريد تا بتوانيد اعتماد به نفس تان را بازيابيد.
از تكنيك خود هيپنوتيزمي مثبت استفاده كنيد.در اين تكنيك لازم است ويژگي هاي مثبت خودتان را ضبط كنيد و هر شب قبل از به خواب رفتن، آن ها را همانند يك موسيقي گوش نواز بشنويد و به خواب فرو رويد.
اثرات اين روش مي تواند از طريق تاثير بر عميق ترين سطوح ناخوداگاه، منجر به ارتقاء اعتماد به نفس در شما شود.
جالب است بدانيد كه افراد زيادي بدون آگاهي از اين نكته، در طي شبانه روز از طريق خودگويي هاي منفي مكرر در حال خودهيپنوتيزمي منفي هستند كه معكوس كردن ان از طريق شيوه ي ذكر شده اتفاق خواهد افتاد.
كارهاي نيمه تمام را تمام كنيد.بازنگه داشتن حجم زيادي از كاها و مسئليت هاي نيمه تمام مي تواند اين احساس را درشما ايجاد كند كه به اندازه ي كافي خوب و كارآمد نيستيد.
بنابراين بهتر است ليستي از كارهاي نيمه تمام تهيه كنيد و تمام كردن ان ها را در دستور كار برنامه ي هفتگي تان قرار دهيد.
از آنجا كه تجربه ي موفقيت مي تواند موفقيت آفرين باشد، با اين روش خواهيد توانست هر روز به موفقيت هاي بيشتري دست يابيد.
سرتان به كار خودتان باشد.مقاسه ي دايم خودتان با ديگران مي تواند مهلك ترين سم براي نابودي اعتماد به نفس تان باشد.
در صورتي كه به اين قبيل مقايسه ها عادت كرده ايد، بهتر است براي مدتي از ديگران فاصله بگيريد، اهداف شخصي تان را مشخص كنيد و با تمركز بر خود و برنامه هاي تان، به مقايسه هاي مخرب پايان دهيد.
روش اعتماد به نفس افزايش - مشاور كوروش افزايش اعتماد به نفس – مشاور كوبه خودتان فرصت اشتباه كردن بدهيد.بر اساس يكي از معتبرترين آزمون هاي شخصيتي، “باز بودن نسبت به تجارب” يكي از ويژگي هاي افراد داراي سلامت روان است.
به عنوان مثال جدا شدن از شريك عاطفي ممكن است از جانب فردي چنين تعبير شود كه ” چقدر بدبخت و بي ارزشم. هيچ كس منو دوس نداره”.
و فردي ديگر ممكن است تجربه ي خود از اين شرايط مشابه را به شكل زير مطرح كند:
” رابطه ي عاطفي م فراز و فرودهاي زيادي داشت و يك تجربه ي تلخ و شيرين بود كه از آن چيزهاي زيادي ياد گفتم”.
از طريق ديدگاه دوم (باز بودن نسبت به تجارب و قايل شدن حق اشتباه”، مي توانيد احساس ارزشمندي بيشتري را تجربه كنيد و از اعتماد به نفس تان مراقبت كنيد.
دست از فكر كردن برداريد و دست به كار شويد.واقعيت آن است كه افراد داراي اعتماد به نفس بالا، كمتر حرف مي زنند و بيشتر عمل مي كنند.
اين در حالي است كه افراد داراي اعتماد به نفس پايين ممكن است ساعت ها به انجام يك كار فكر كنند، در مورد آن با ديگران گفت و گو كنند و در نهايت نيز اقدامي انجام نمي دهند.
در اين حالت نحوه ي عمل شما شبيه به فردي است كه قصد يادگيري شنا را دارد اما به مشاهده ي ديگران در كناره ي استخر اكتفا مي كند و جرأت رفتن در آب را ندارد.
بهتر است علي رغم ترس تان، قدم برداريد، با محدوديت ها مواجه شويد و از طريق اقدام، عمل و كسب تجارب موفقيت آميز، اعتماد به نفس تان را رشد دهيد.
مثبت بينديشيد و مثبت بيان كنيد.نمي توانم، نميشه، معلومه كه عملي نيست، هيچ وقت خودمو نمي بخشم، شكست و كلماتي هستند كه مي توانند بذر اعتماد به نفس تان را به كلي بخشكانند.
تفكر و ادبيات تان را تغيير دهيد و به خودتان فرصت سعي كردن، تجربه كردن، رسيك كردن و موفقيت دهيد.
تلاش كنيد تا افعال مثبت را جايگزين افعال و جملات منفي كنيد و نسبت به پيشرفت خوشبين باشيد تا بتوانيد به آن دست يابيد.
خودتان را از محاصره ي منفي باف ها خارج كنيد.محاصره شدن در بين افراد منفي باف و منفي نگر كه دايما بر جوانب نشدني و منفي اتفاقات تمركز دارند مي تواند رسيك پذيري تان را به شدت كاهش دهد و از طريق افزايش ترس، مانع از انجام كار و كسب موفقيت شود.
براي بازيابي اعتماد به نفس بهتر است روابط تان را پاكسازي كيند و خودتان را در معرض ارتباط با افراد عمل گرا، خوشبين و مثبت قرار دهيد تا شما نيز از طريق همانند سازي ناخودآگاه با آن ها به موفقيت مطلوب تان دست يابيد.
مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاينتكنيك هاي سبك زندگي و موفقيت در زندگي فردي و اجتماعي، بهبود وضعيت تحصيلي و شغلي
آموزش مهارت ارتباطي به منظور دستيابي و توان ارتباط با جنس مخالف به منظور ازدواج و ارتباط كاري و درسي در دانشگاه
كسب موفقيت و انگيزه در كار و تحصيل و دستيابي به زندگي موفق با درآمد بالا كه زير مجموعه مشاوره شغلي است.
رشد فرد و خودشناسي به منظور بهره برداري حداكثري از توان و استعداد فردي و شناسايي توانمندي ها و مهارت هاي لازممشاوره تحصيلي و درسي به منظور موفق در مدرسه ، دبيرستان و دانشگاه ، روش هاي مطالعه و برنامه ريزي به منظور دستيابي به رتبه
منبع:
نويسنده: مشاور كو تمامي حقوق براي مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين محفوظ بوده و هرگونه كپي برداري از محتواي انجمن پيگرد قانوني دارد و استفاده با ذكر نام منبع و لينك سايت بلامانع است.

منبع: مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-۹ گام تا تحول اعتماد به نفس


برچسب‌ها: تحول،اعتماد به نفس،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۵:۰۶

ممكن است كه شما در روابط عاطفي خودتان يك سري ويژگي هاي خاصي را در مورد همسر خودتان بپذيريد و در عين حال فقط وي را تحمل كنيد.


البته اين امر منجر به شناخت تفاوت هاي موجود مابين پذيرفتن و تحمل كردن مي شود تا در نتيجه بتوانيد مابين آنها تمايز قائل شويد.
پذيرفتن يا تحمل كردن همسركيو اولور[۲] به عنوان موسس يك مركز رابطه اي و نويسنده كتاب اسرار مربوط به زوجين خوشحال[۳] گفته است كه
“زماني كه ما يك رفتاري را تحمل مي كنيم، ما همچنان نسبت به آن رفتار عصبي، نااميد و متنفر هستيم. با اين وجود در زماني كه همسرمان را مي پذيريم، از تمام موارد منفي مربوط به وي چشم پوشي مي كنيم – در اين شرايط هيچ نوع عصبانيت، نااميدي و تنفري وجود ندارد.”
كيو اولور[۲]وي گفته است در زماني كه شما همسرتان را با تمام شرايطي كه دارد مي پذيريد، يا يك مورد خاصي را در مورد وي مي پذيريد، اين احساس را خواهيد داشت كه:
“من اين را به عنوان يك بخش كوچك از يك پكيج بزرگتر انتخاب كردم كه شما مي باشيد. من به اين نتيجه رسيدم كه اين مورد در رابطه با شما كارايي دارد و من اين مورد را به عنوان يك بخش كلي از شما پذيرفتم و نمي خواهم كه آن را تغيير بدهم.”
كيو اولور[۲]براي مثال وي گفته است زوجيني كه يك نفر از آنها ولخرج مي باشد و طرف ديگر پس انداز كننده مي باشد، مورد تحمل شده توسط فرد ذخيره كننده عبارت از خرج كردن خود بخودي و بي مسولانه مي باشد، در حاليكه فرد ولخرج كننده، خساست و عدم توانايي بي اختيارانه را براي انجام دادن تحمل مي كند.
از تحمل كردن به سوي پذيرش همسر مشاوركواز تحمل كردن به سوي پذيرش همسر مشاور كواز تحمل كردن به سوي پذيرش همسربا اين وجود، اولور بر روي زوجين كار مي كند تا رفتار تحمل كننده را به يك رفتار مورد پذيرش تبديل كند، و حتي بعدا از اين شرايط قدرداني كند. وي بيان كرده است
“زماني كه يك فرد مي تواند رفتاري را در نظر بگيرد كه تحمل مي كند و نسبت به تبديل آنها به يك مورد مثبت شناخت پيدا كند، در اينصورت زوجين مي توانند تا مرحله فراتر از پذيرش پيشرفت كنند و از رفتار خودشان قدرداني كنند.
اولوربراي مثال، فرد ولخرج از رفتار همسر خودش در زمينه پس انداز كردن براي آينده و نگراني براي امنيت قدرداني مي كند، در حاليكه فرد پس انداز كننده نسبت به خود انگيخته بودن همسرش و لذت بردن از زندگي قدردان مي شود.”
اولوردر ادامه يك سري روشهايي بيان شده است كه با استفاده از آنها نه تنها مي توانيد همديگر را تحمل كنيد، بلكه همديگر را هم بپذيريد.
همسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريدهر شخصي داراي ويژگي ها و خصوصياتي مي باشد كه ممكن است شما دوست نداشته باشيد، ولي زماني كه شما يك فرد را مي پذيريد، در واقع شما تمامي موارد “بد” و خوب وي را مي پذيريد.
دكتر رماي دورواسولا[۶] به عنوان يك روان شناس باليني مجاز، استاد روان شناسي و نويسنده كتاب آيا بايد بروم يا بايد بمانم: نگه داشتن يك رابطه خودشيفتگي[۷] معتقد است كه
“پذيرش باعث نمي شود كه من بخواهم اين مورد يك موضوع متفاوتي باشد.”
دكتر رماي دورواسولا[۶]وي گفته است كه:
“در واقع پذيرش و عامل اصلي آن عبارت از ايده اي مي باشد كه در رابطه با خود شخص مي باشد – و شما بايد با اين موارد متناسب باشيد. همچنين ‘تحمل كردن’ دقيقا به اين معنا نمي باشد كه ‘من با طرز تفكر همسرم هيچ مشكلي ندارم’”.
دكتر رماي دورواسولاهمسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريد مشاور كوهمسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريد مشاور كوشما نيازهاي آنها را مي پذيريددر يك رابطه مشخص، هر شخصي خواسته ها و نيازهاي خاصي دارد و بايد اميدوار باشند كه موارد انطباق يافته خواسته ها و نيازها بيشتر از موارد بدون انطباق باشد.
به همين دليل گفته مي شود كه برخي از خواسته ها و نيازها متفاوت خواهند بود و در اين شرايط است كه نگرش شما نقش مهمي را ايفا مي كند.
دكتر اليزابت كوهن[۹] به عنوان يك روان شناس باليني گفته است كه
“تفاوت مابين پذيرفتن و تحمل كردن همسرتان بستگي به عواطف و تفكراتي دارد كه در رفتار شما وجود دارد. هر دو مورد تحمل كردن و پذيرفتن از بيرون به يك شكل ديده مي شوند.”
دكتر اليزابت كوهن” براي مثال، در صورتي كه همسر شما در طول كل هفته با بهترين دوستان خودش باشد، شما مي توانيد بگوييد كه “فوق العاده است، اميدوارم خوش باشي”.
دكتر اليزابت كوهناين حرف وي هم مي تواند به عنوان يك مورد پذيرش و هم به عنوان يك مورد تحمل كردن تفسير شود.همچنين دكتر كوهن بيان كرده است در زمانيكه همسر شما بيرون مي باشد، ممكن است اين تفكر را داشته باشيد كه
“چه زماني بر مي گردد؟ دوست دارم كه عجله كند. چرا آنها اين برنامه را دارند؟”،
دكتر اليزابت كوهنيا ممكن است فكر كنيد كه
“من خوشحالم كه همسرم شانس بيرون رفتن و بودن در كنار دوستانش را دارد. من خيلي خوشحالم كه همسرم در مورد نيازهايي كه دارد با من صريح مي باشد و من تنها شخصي نيستم كه مي تواند توجه وي را جلب كند و منجر به خوشحالي وي شود.”
دكتر اليزابت كوهنآيا متوجه تفاوت هاي موجود در دو حالت بيان شده مي شويد؟
در مورد آنها قضاوت نكنيدهيچ فردي دوست ندارد كه مورد قضاوت قرار داده شود و در صورتي كه همسر خودتان را مورد قضاوت قرار دهيد، آنها را از صميم دل خودتان نخواهيد پذيرفت. دكتر دورواسولا بيان كرده است
“پذيرش، يك نوع تمايل بيشتر به كل نگر بودن و حتي شايد وضعيت دوست داشتن بيشتر مي باشد. شما ماهيت واقعي شخص را شناسايي مي كنيد و در مورد وي قضاوت نمي كنيد.”
دكتر دورواسولاهمچنين در صورتي كه شما صرفا وي را “تحمل كنيد”، در اين شرايط شما به صورت شديدي با رفتار(هاي) وي مشكل خواهيد داشت.
دكتر دورواسولا معتقد است:
“اين مورد يك مقداري از تجربه دندان شكن سگك سفيد (منظور شرايط بسيار سخت و غيرقابل تحمل) مي باشد و معمولا در شرايط بلندمدت كارايي مناسبي ندارد، چرا كه خسته كننده و ناخوشايند مي باشد.
دكتر دورواسولاممكن است كه رفتارها و ويژگي هاي اين افراد در زير پوست شما قرار بگيرند و شما احساس ناراحتي كنيد و يك آرزوي در حال پيشرفتي نسبت به متفاوت بودن وي در شما شكل خواهد گرفت.”
دكتر دورواسولاتفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيدآيا همسر خودتان را مي پذيريد و يا تلاش مي كنيد كه وي را تغيير دهيد.
سندي وينر[۱۰] به عنوان رئيس اداره محبت مربوط به آخرين ملاقات اوليه[۱۱]  گفته است كه
“در صورتي كه يك فرد رفتار نامناسبي داشته باشد و شما در هر صورت در كنار وي بمانيد، شما همواره آن رفتار را تحمل خواهيد كرد، و اين شرايط در نهايت مي تواند منجر به تنفر و اهانت شود.”
سندي وينروي يك مثال مشخصي را در مورد وجود داشتن تفاوت هاي مذهبي بيان كرده است.
تفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيد مشاور كوتفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيد مشاور كووينر گفته است كه:“فرض كنيد كه شما يك مسيحي مذهبي و همسر شما يك ملحد باشد. شما در حقيقت مي خواهيد همسر شما شخصي باشد كه همراه با شما به كليسا برود و عقايد شما را داشته باشد، ولي وي اين كار را انجام نمي دهد.”
وينرشما در حقيقت مي خواهيد همسر شما شخصي باشد كه همراه با شما به كليسا برود و عقايد شما را داشته باشد، ولي وي اين كار را انجام نمي دهد.”
وينروي مي گويد كه همسر شما داراي ويژگي هاي قابل توجه ديگري مي باشد، ولي اين مشكلات مذهبي بيشتر مطرح خواهند شد.
روابط جنسي و زناشويي به منظور درمان مشكلات ديرانزالي، زودانزالي، خوشنت جنسي ، تجاوز
وينر در مورد تحمل كردن همسر معتقد است“در صورتيكه شما نسبت به عقايد يكديگر احترام نگذاريد – و آنها را نپذيريد – در اين صورت رابطه شما پايدار نخواهد ماند.”
وينروي اضافه مي كند كه احترام گذاشتن به تفاوت هاي يكديگر يك عامل كليدي در پذيرش همديگر مي باشد.
“در صورتي كه شما تفاوت هاي همديگر را بپذيريد و سعي نكنيد كه وي را تغيير بدهيد، در اين صورت شانس مناسبي را براي ايجاد يك رابطه هماهنگ خواهيد داشت.”
وينربه راحتي از دست آنها خشمگين نشويددر صورتي كه شما و همسرتان يكديگر را بپذيريد، احتمالا هيچ نوع ويژگي در وي پيدا نخواهيد كرد كه به صورت مكرر منجر به اذيت شدن شما شود.
يك روان شناسي به اسم شاء ويان[۱۲] گفته است كه“تفاوت ما بين پذيرفتن و تحمل كردن همسرتان با توجه به روشي كه دارد، بزرگ مي باشد. زماني كه همسرتان را با توجه به روشي كه دارد بپذيريد، در اين صورت در نتيجه رفتارهاي وي اذيت نخواهيد شد، چرا كه شما مواردي را پذيرفته ايد كه نمي توانيد تغيير بدهيد.”
شاء ويانبراي مثال ويان گفته است كه قبلا يك مراجعه كننده مردي (شوهري) داشته است و شكايت مي كرده است كه در نتيجه قفل نكردن در ماشين به صورت مكرر توسط همسر خودش اذيت مي شد.
وي اين رفتار را تحمل مي كند، ولي همچنان مي خواهد كه در كنار وي بماند.ويان بيان كرده است
“در طول كار بر روي اين درمانجوي خودش، در نهايت فرد درمانجو پذيرفت كه همسرش اين كار را به صورت هدفمند انجام نمي دهد و شايد به دليل شلوغ كاري هاي بچه ها، فراموش مي كند كه در را قفل كند.
شاء ويان” ويان گفته است كه در زمان تحمل كردن يك شخصي، شما به صورت هدفمند تلاش مي كنيد تا آن رفتار شما را اذيت نكند – ولي زماني كه آن را مي پذيريد، در اين شرايط به تلاش كمتري نياز خواهيد داشت.
شاء ويان تشخيص و پيشگيري از خيانت و تعهد مندي ميان زوجين و جلوگيري از طلاق عاطفي و جنسي
مثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسرشايد در يك زماني يك سري از موارد مربوط به همسرتان منجر به اذيت شدن شما مي شد، ولي در شرايط فعلي شما اين موارد را پذيرفته ايد و جنبه هاي مثبت آن را در نظر مي گيريد و به همين دليل در حال حاضر به عنوان يك مشكل در نظر گرفته نمي شوند.
پائول دِ پومپو[۱۳] به عنوان درمان گر مجاز CBT در موسسه درماني رفتاري شناختي در كاليفرنيايي جنوبي گفته است كه
“پذيرش در زماني صورت مي گيرد كه شما همه موارد مثبت و منفي را قبول مي كنيد. همچنين جنبه هايي از همسرتان كه مي خواهيد تغيير پيدا كند، در حال حاضر منجر به اذيت شدن شما نمي شود.”
پائول دِ پومپو[۱۳]در نقطه مقابل وي معتقد است كه مي توانيد مشاهده كنيد هر ويژگي اذيت كننده جاي خودش را به موارد خوبي داده است
در صورتي كه همسر شما فرد مغروري باشد، شايد شما هوش وي را دوست داشته باشيد، يا در صورتي كه خودپسند باشد، احتمالا توانايي وي براي خود – توجهي را مورد تحسين قرار خواهيد داد.
مثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسر مشاور كومثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسر مشاور كودكتر دِ پومپو معتقد است“زماني كه شما صرفا تحمل مي كنيد، احساس مي كنيد كه كاسه صبر شما به صورت تدريجي پر مي شود و اميدوار هستيد كه يك مورد ديگري به آن اضافه نشود.”
دكتر دِ پومپوشما داراي صداقت عاطفي هستيد و داراي وابستگي مشتركي نمي باشيددر صورتي كه شما يك رابطه داراي وابستگي مشترك داشته باشيد، تمايل داشتن به تحمل كردن رفتارهاي همسرتان راحت تر از پذيرفتن آنها خواهد بود.
كريستينا وازكوئز[۱۴] به عنوان يك روان درمانگر و نويسنده كتاب همسر بدون دلبستگي: نجات يافتن از مرد بدون عاطفه[۱۵] گفته است
“زماني كه زوجين به جاي پذيرفتن رفتارهاي يكديگر، اين رفتارها را تحمل مي كنند، آنها با ريسك وابستگي مشترك مواجه خواهند شد. وابستگي مشترك مي تواند منجر به پوشش دادن جنبه هاي مختلفي شود، ولي شما با صحبت نكردن شفاف در مورد اولويت ها، خواسته ها و ارزش هاي خوتان، از نظر عاطفي با خودتان و همسرتان صادق نخواهيد بود و اين مورد در نهايت منجر به ايجاد تنفر خواهد شد.”
كريستينا وازكوئز[۱۴]وي معتقد است كه پذيرفتن بيشتر منجر به خنثي بودن يا بي تفاوت بودن مي شود – و اين پتانسيل را دارد كه به قدرداني و مانوس شدن منجر شود.
در حاليكه تحمل كردن منجر به ايجاد احساساتي همانند اذيت شدن، ناراحتي، و تنش مي شود كه در رفتارهايي همانند انتقاد، تمسخر يا قضاوت نشان داده مي شود.
وازكوئز گفته است كه“براي مثال، فرض كنيد كه همسر شما از جمله طرفداران شديد و افراطي فوتبال مي باشد، و زمان قابل توجهي از تعطيلات خودش را در مقابل تلويزيون صرف مي كند.
وازكوئزهمچنين فرض كنيد كه خودتان از فوتبال متنفر باشيد، ولي جرات گفتن آن را به همسرتان نداريد، چرا كه باعث خواهد شد در آخر هفته زمان كمتري را در كنار يكديگر صرف كنيد. به جاي اينكه در كنار وي بنشينيد و ساعت ها خسته شويد، به اين مورد فكر كنيد كه مي توانيد يك سري كارهايي را همراه با هم انجام بدهيد و از آن لذت ببريد.”
وازكوئزوي معتقد است به دليل اينكه در اين مثال شما خسته مي شويد، جنبه تحمل كردن بيشتر از جنبه پذيرفتن مي باشد.
روزهاي خوب شما بيشتر از روزهاي بد شما بوده استزماني كه همسرتان را مي پذيريد، تعداد روزهاي خوب شما بيشتر از تعداد روزهاي بد شما خواهد بود و اين مورد دلايل مناسبي خواهد داشت – يك نامزدي متجانس نمي باشد.
دكتر دِ پومپو گفته است:
زماني كه شما شرايط موجود را مي پذيريد، همچنان مي توانيد با همسر خودتان باشيد و با وجود نقايص موجود، از زندگي خودتان لذت ببريد.در حالت معكوس، شما زماني همسر خودتان را تحمل خواهيد كرد كه در اغلب مواقع تفكرات منفي نسبت به وي داشته باشيد يا به صورت مكرر در رابطه با مواردي جر و بحث كنيد كه غيرقابل تغيير مي باشند.الگوهاي زندگي روزمره توسط همسرهمچنين دكتر دِ پومپئو معتقد است كه شما بايد همراه با همسرتان الگوهاي روزمره را بررسي كنيد تا مشخص كنيد كه آنها را بيشتر مي پذيريد يا بيشتر تحمل مي كنيد. وي گفته است كه :
“در صورتي كه در يك روز معمولي، الگوهاي مناسبي مابين شما وجود داشته باشد، احتمالا همديگر را به صورت كلي مي پذيريد. ولي در صورتي كه جر و بحث هايي وجود داشته باشد، يا در مورد همسرتان با دوستان خودتان صحبت كنيد، و / يا در طول روز يا در زمان خواب داراي رابطه ها و تعاملات منفي باشيد، احتمالا همديگر را تحمل مي كنيد.”
دكتر دِ پومپومي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگرزماني كه رابطه تيره اي ما بين شما وجود داشته باشد، ممكن است كه علائم هشدار دهنده و عدم تحمل يكديگر بيش از هر زمان ديگري وجود داشته باشد و شما همچنان همراه هم باشيد.
معمولا اين مورد به دليل تحمل كردن همسرتان صورت مي گيرد و پذيرفتن وي هيچ تاثيري در ايجاد اين شرايط ندارد.
جوليو بريونز[۱۷] به عنوان مدير بحران شخصي و رئيس موسسه خدماتي تخصصي مربوط به پاسخ به سوالات مردان[۱۸] به مشاور گفته است كه
“مهمترين تفاوتي كه من مابين تحمل كردن و پذيرفتن در يك رابطه عاطفي مشاهده كرده ام، عبارت از نوع توجيه بودن در كنار يكديگر مي باشد. يكي از دستور العمل هايي كه من به عنوان يك مدير بحران شخصي در كمك به خانواده ها و افراد مورد استفاده قرار مي دهم، عبارت از شناخت مشكل تحمل كردن در برابر پذيرفتن مي باشد. در نتيجه افراد مي توانند در موقعيت هاي مختلف كنار يكديگر بمانند.”
جوليو بريونز[۱۷]بريونز گفته است كه در اغلب موارد از مراجعه كنندگان مي پرسد كه“آيا مي خواهيد براي انجام دادن اين كار تلاش كنيد؟”
بريونزوي معتقد است كه اين يك سوال مهمي است، به دليل اينكه در صورتيكه زوجين بخواهند اين كار را از طريق آزمايش انجام بدهند، آنها بايد موقعيت و همسر خودشان را با وجود تمامي نواقص بپذيرند.
“در صورتيكه يك شخص فردي را تحمل كند كه همسر وي مي باشد، استفاده كردن از عبارات توجيه كننده همانند “من به خاطر بچه ها مجبور هستم” يا “من مجبور هستم، چرا كه اين مورد را بعد از گذشت چند سال انتظار دارم”، اين ذهنيت معمولا منجر به ايجاد تنفر مي شود و در برخي مواقع يك حالت تلخ و نامناسبي را ما بين زوجين ايجاد مي كند.”
بريونزمي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگر مشاور كومي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگرشما مجبور به پذيرفتن اين شرايط هستيدبر اساس عقيده كارشناسان حوزه رابطه، در صورتي كه همسرتان را بپذيريد يا تحمل كنيد، شما بايد تفاوت ها را تحمل كنيد.
همانطور كه دكتر كوهن در بالا گفته است، تفاوت اصلي كه وجود دارد عبارت از احساس و نحوه تفكر شما در يك شرايط مشخص مي باشد.
نانسي كرمر[۱۹] به عنوان يك مشاور مرجع و موسس مركز مشاوره مسابقه صحيح[۲۰]، يك فلسفه راهنمايي خاصي را در مورد درمانجوهاي خودش استفاده مي كند. وي گفته است:
“در صورتي كه كاركرد منطقي وجود نداشته باشد، در اين صورت حتما موردي نادرست وجود دارد.”
نانسي كرمر[۱۹]وي گفته است كه يكي از درمانجوها بدون هيچ دليل مشخصي هر روز با يك برخورد عصبي از طرف همسرش مواجه مي شود؛ تغييراتي كه وي در رفتارش ايجاد مي كرد، هيچ نوع كارايي نداشت و وي با واكنش عصبي از طرف همسرش مواجه مي شد.
كرمر بيان كرده است كه:در صورتي كه شما همواره مكالمات و بحث هاي صورت گرفته را ترك كنيد، در اين صورت بايد نسبت به موارد صورت گرفته نگران باشيد.در اين صورت در موقعيتي قرار خواهيد گرفت كه همسرتان به جاي پذيرفتن شما، شما را تحمل خواهد كرد.پذيرفتن يك شخصي شامل قدرداني از وي به خاطر شخصي كه هست و دوست داشتن آنها به دليل تفاوت هاي موجود مي باشد، در حاليكه تحمل كردن شامل متمركز شدن بر روي ويژگي هاي آزار دهنده آنها مي باشد.همانطور كه مشخص است، كارشناسان بالا منجر به راحت تر شدن تشخيص تفاوت مابين پذيرفتن همسرتان و تحمل كردن وي شده اند.
شما با مشخص كردن شخصي كه بر روي روابط شما مسلط مي باشد، بايد تصميم بگيريد كه به چه نحوي ادامه بدهيد (يا اصلا به رابطه موجود ادامه ندهيد).
 مشاوركو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاينبرترين مقالات خانواده و زوج درماني با رويكرد بهبود روابط ميان خانوادهمشاوره قبل از ازادواج براي روج هاي جوان با آموزش روابط و و رفتار پيش از ازدواجمشاوره طلاق و جدايي به منظور حل مشكلات زناشويي و نجات زندگي والدين و يا آغاز زندگي پس از طلاقروابط جنسي و زناشويي به منظور درمان مشكلات ديرانزالي، زودانزالي، خوشنت جنسي ، تجاوزتشخيص و پيشگيري از خيانت و تعهد مندي ميان زوجين و جلوگيري از طلاق عاطفي و جنسيارتباط با جنس مخالف پيش از ازدواج ، دوره نامزدي و عقد و داشتن روابط در بستر علمي و اجتماعي بدون مشكلات و چالش ها
نويسنده: ناتاليا بوسينسكي[۱] – ارديبهشت ۱۳۹۸ – مترجم: مشاور كو تمامي حقوق براي مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين محفوظ بوده و هرگونه كپي برداري از محتواي انجمن پيگرد قانوني دارد و استفاده با ذكر نام منبع و لينك سايت بلامانع است.

منبع: مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين- ۹ تفاوت بين پذيرفتن و يا تحمل كردن همسر


برچسب‌ها: تفاوت،تحمل،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۴:۳۹

ممكن است كه به خاطر اين فوبيا سرزنش شويدترس از كشتي دريايي در اغلب مواقع از طريق يك سري فوبياها تحريك مي شود – از آكوافوبيا[۱] (ترس از آب) تا كلاستروفوبيا[۲] (ترس از مكان هاي بسته) تا هايپوكوندرياسيز[۳] (ترس از بيماري).


در صورتي كه شما از يك يا چند مورد از اين فوبياها رنج مي بريد، ضرورتا به اين معنا نمي باشد كه شما بايد كلا از كشي دريايي اجتناب كنيد.
يك كشتي مي تواند مكان امني براي يك مسافرت آرامش بخش باشد و شما را با ترسهايتان مواجه كند.
اطلاعات لازم را در مورد محرك هاي فوبياها در خشكي و در دريا كسب كنيد و بعد از آن يك كشتي براي مسافرت انتخاب كنيد كه متناسب با شرايط شما باشد.
آكوافوبياآكوافوبيا يا ترس از آب يك احتمال كاملا مشخص و واضحي مي باشد. در صورتي كه از حجم زياد آب بترسيد، يك كشتي دريايي نمي تواند بهترين انتخاب براي شما باشد.
اين ترس معمولا مربوط به ترس از غرق شدن مي باشد. افرادي كه شنا كردن بلد نيستند و همچنين افرادي كه فيلم تايتانيك را ديده اند، به صورت ويژه اي در معرض ايجاد آكوافوبيا قرار دارند.
[۱] Aquaphobia
[۲] Claustrophobia
[۳] hypochondriasis
مركز مشاوره مگاروانآگورافوبيا[۱]آگورافوبيا (هراس از مكان هاي شلوغ) يك نوع ترس رايج ديگري مي باشد كه مي تواند از طريق مسافرت با كشتي دريايي تحريك شود.
هر چند كه آگورافوبيا بيشتر به عنوان ترس از ترك كردن خانه شناخته مي شود، ولي برخي از حالت هاي آگورافوبيا از طريق موقعيت هاي خاص، همانند قرار گرفتن در يك صف تحريك مي شوند.
صف هاي طولاني براي سوار شدن يا خارج شدن از كشتي، صف هاي مربوط به رستوران هاي غذا خوري و صف هاي مربوط به عكاسي مي توانند منجر به تحريك آگورافوبيا در برخي از افراد شوند.
علاوه بر اين، آگورافوبيا در اغلب مواقع مربوط به اختلال وحشتزدگي مي باشد.
يك تصور ساده از اينكه شما در داخل كشتي و در وسط اقيانوس قرار گرفته ايد، مي تواند براي تحريك حمله وحشت زدگي كافي باشد.
كلاستروفوبياكلاستروفوبيا هم مي تواند از طريق كشتي دريانوردي تحريك شود.
هر چند كه كشتي هاي دريايي بخشي از مكان هاي عمومي كلي مي باشند، ولي دارا دورنماهاي باز و اتاق هاي مياني و كابين ها بيش از حد كوچك هستند و داراي كريدور هاي تنگ و باريكي هستند.
يك كابين دروني كم هزينه ترين قسمت مي باشد، ولي يك پنجره مجزايي در اختيار فرد قرار نمي دهد.
بر اساس موقعيت كابين شما بر روي كشتي، احتمال دارد كه براي رسيدن به نزديكترين عرشه يا يك منطقه عمومي بزرگ، يك پياده روي طولاني داشته باشيد.
همچنين كلاستروفوبيا مي تواند به عنوان يك عامل در اتفاقات مربوط به كشتي نقش داشته باشد.
جميعت شلوغ در طول برخي از نمايش ها، باعث مي شوند كه فقط بتوانيد سر پا بايستيد.
در صورتي كه شلوغي جمعيت منجر به ايجاد كلاستروفوبيا در شما شود، در اين صورت تمايل خواهيد داشت كه از ديدن برخي نمايش ها صرف نظر كنيد.
[۱] Agoraphoba

معيار تشخيص براي فوبياها اختلال رواني اختلال رواني, انواع فوبيا, تشخيص فوبيا, درمان فوبيا, فوبيا, ليزا فريچر بدون ديدگاهمتخصصان سلامت روان در هنگام تشخيص يك فوبيا، بايد از مهارت ها و تشخيص باليني در كنار يك ليست نوشته شده از معيار تشخيص استفاده كنند كه در راهنماي تشخيص…بيش تر بخوانيد
مقابله با ترس از آب اختلال رواني انواع فوبيا, ترس, ترس از آب, علائم, فوبيا, فوبياي آب, ليزا فريچر بدون ديدگاهعوامل، علائم و درمان آكوا فوبيا يا ترس از آب، تقريبا يك فوبيا خاص رايجي مي باشد. آكوا فوبيا همانند ساير فوبياها، از نظر شدت ما بين اشخاص مختلف متغير…بيش تر بخوانيدفوبياي اجتماعي[۱]بر مبناي تعريف بيان شده، مسافرت با كشتي يك نوع فعاليت اجتماعي در نظر گرفته مي شود. احتمالا ميز شام خوري شما براي شش تا ۱۰ نفر باشد.
شما بايد با ساير مسافراني تطبيق پيدا كنيد كه احتمالا افراد اجتماعي هستند و از شما انتظار دارند تا در مكالمه ها و بحث ها شركت كنيد.
اكثر فعاليت ها داراي ماهيت مشاركتي مي باشند و شما را تشويق به رقصيدن، خوانندگي كردن، شركت كردن در صف كونگا[۲] يا پاسخ دادن به سوالات بي اهميت  بر روي استيج مي كنند.
در صورتي كه شما در سفرهاي ساحلي شركت بكنيد، شما در يك قايق يا اتوبوس و در كنار ۲۰ تا ۳۰ نفر از ساير مسافران دريايي خواهيد بود كه اكثر آنها تمايل دارند با ساير افراد گروه آشنا شوند.
حتي در صورتي كه شما به تنهايي به بندر برويد، شما با فروشندگان دوره گردي مواجه خواهيد شد كه اميدوارند موي شما را ببافند، جواهرات به شما بفروشند يا اينكه در رابطه با زندگي جزيره اي به شما توضيح بدهند.
هايپوكوندرياسيز / نوسوفوبيا[۳]ما امروزه نمي توانيم به اخبار گوش كنيم بدون آنكه خبري از آخرين فاجعه مربوط به بيماري انتقال يافته از طريق كشتي را نشنويم.
نوروويروس[۴]، به عنوان يك اختلال معدي و روده اي شديد ولي كوتاه مدت، به راحتي از طريق افرادي كه در نزديكي هم زندگي مي كنند، همانند افراد موجود بر روي يك كشتي دريانوردي، پخش مي شود.
همچنين در زماني كه افراد ارتباط نزديكي با هم داشته باشند، سرما خوردگي و آنفلونزا هم به راحتي پخش مي شوند.
هر چند كه برخي از حادثه هاي صورت گرفته كاملا محدود مي باشند و هر حادثه اي بر روي درصد محدودي از مسافران تاثير مي گذارد، ولي افرادي كه از بيماري مي ترسند، به راحتي دچار ترس مي شوند.
چه در صورتي كه شما از هايپوكوندرياسيز (ترس از بيماري) يا از نوسوفوبيا (ترس از يك بيماري خاص) رنج ببريد، داشتن ارتباط نزديك با ساير افراد براي يك دوره طولاني مدت مي تواند فوبياي شما را تحريك كند.
[۱] Social Phobia
[۲] Conga line
[۳]  Nosophobia
[۴] Norovirus
مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروانمشاوره طلاق رايگانمشاور كودك خوبمشاوره تلفني فوريمشكلات جنسي زناشويياختلال رواني شخصيتاعتياد مواد مخدر اينترنتروانپزشك خوبترسيدن از خود كشتيخود كشتي دريايي مي تواند عامل ترسيدن برخي از افراد باشد.
چه در صورتي كه ترس شما به خاطر فكر كردن به فيلم تايتانيك باشد يا از طريق والديني ايجاد شود كه در مورد قايق ها نگران مي باشند، نگاه كردن ساده به كشتي دريايي مي تواند منجر به دستپاچه شدن شما شود.
حتي در صورتي كه شما بتوانيد با موفقيت وارد كشتي شويد، زماني كه در آب آزاد در كشتي بمانيد و نتوانيد از آن خارج شويد، اين امكان وجود دارد كه دچار ترس شويد.
ساير فوبياهاي خاصدر شرايط آب و هوايي بد، آسترافوبيا[۱] (ترس از غرش آسمان و رعد و برق) مي تواند صورت بگيرد.
ميتوفوبيا[۲] (فوبياي مربوط به افسانه ها) مي تواند از طريق داستانهاي ترس آور از روح ها و دزدان دريايي تحريك شود كه توسط افراد موجود در ساحل گفته مي شوند.
كولروفوبيا[۳] مي تواند از طريق برخي نمايش ها و فعاليت ها تحريك شود. در صورتي كه شما از نيكتوفوبيا[۴] رنج مي بريد، ممكن است در درون كابين كه بدون روشنايي طبيعي مي باشد، دستپاچه و متشنج شويد.

منبع: مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروان-آيا شما از كشتي هاي دريايي ترس داريد؟


برچسب‌ها: كشتي،دريا،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۱۲:۴۴

درمان به وسيله ي متادون از جمله روش هايي است كه به منظور كاهش علايم ترك اعتياد در وابستگان به مواد مخدر استفاده مي شود.


اگر شما به عنوان مصرف كننده ي  يكي از انواع مواد مخدر ازجمله:
مرفين،اكسيكودون،پتيدين،كودئين،يا هرويينباشيد و قصد ترك آن را داشته باشيد، متادون به عنوان يكي از روش هاي درماني است كه لازم است زير نظر پزشك آن را دنبال كنيد.
لازم است بدانيد كه نحوه ي  عملكرد متادون، به گونه اي است كه علايم ترك را تخفيف مي دهد يا از بين مي برد و ازاين طريق به شما فرصت مي دهد تا بدون نگرانيدر مورد تامين مواد، كارهاي تان را سر و سامان دهيد و به خوبي تفكر و تصميم گيري كنيد.
مزايا و معايب مصرف متادون را بدانيدمتادون خود يك داروي شبه افيوني است.
بنابراين در طول دوره ي مصرف، به اين ماده ي مخدر وابسته خواهيد شد.
اما از جمله مزاياي متادون آن است كه هزينه ي آن نسبت به مواد مخدر مشكل آفرين كمتر است
همچنين در طول دوره ي مصرف، ميل به مصرف مواد مخدر در شما كاهش پيدا مي كند، مي توانيد تعادل و ثبات بيشتري را تجربه كنيد و علايم بني و رواني ترك را بهتر مديريت خواهيد كرد.
در حقيقت مصرف متادون به شما كمك مي كند تا با ناراحتي كمتري از عهده ي ترك اوليه برآييد.
همچنين در صورتي كه مصرف كننده ي موادي هستيد كه نيازمند تزريق هستند و از اين طريق در معرض بيماري هايي مانند ايدز قرار گرفته ايد، با مصرف متادون اين مشكلات از بين خواهد رفت زيرا نياز به تزريق وجود ندارد.
علي رغم مزاياي مصرف متادون، لازم است بدانيد كه اين دارو، اعتياد آور، خطرناك و نيازمند تجويز پزشك است.
همچنين تمامي افراد براي كاهش علايم ترك قادر به استفاده از متادون نيستند و براي كسب اطلاع در اين زمينه لازم است با پزشك تان مشورت كنيد.
تاثير خيانت والدين بر كودكخيانت والدين بر فرزندان چه تاثيري دارد؟0 ديدگاه /خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ادامه مطلب ...عوارض جانبي متادونبه طور كلي، شروع مصرف متادون مي تواند عوارض جانبي خاصي را به دنبال داشته باشد اما دوز بيش از حد پايين و يا بالاي آن نيز عوارض مخصوص به خود را ايجاد مي كند.
مصرف دوز پايين متادون علايمي مانند علايم ترك مواد مخدر ايجاد خواهيد كرد.
علايمي مانند:
رفتارهاي كج خلقي،دردهاي شكي،تهوع،استفراغ،درد مفاصل و پشت،تعريق،آبريزش بيني و..نشانه هاي اوردوز متادون
اما دوز بيش از حد بالاي متادون نيز علايمي مانند:
خواب آلودگي،چرت زدن،تنفس سطحي،فشار خون پايين،مردمك هاي نوك سوزني،اشتهاي كمسرگيجهرا به همراه خواهد داشت كه لازم است از آن ها مطلع باشيد.
برخي از عوارض مصرف متادون نيز با دوز مصرفي آن بي ارتباط اند و با شروع مصرف متادون آن ها را تجربه خواهيد كرد كه عبارتند از :
تعريق،درد مفاصل و عضلات،آبريزش بيني،كاهش ميل جنسي،قطع عادت ماهيانه،يبوست،پوسيدگي دندانو دردهاي شكمي.ممكن است با شروع مصرف متادون، بر اساس ويژگي هاي فردي خود يك يا چند نمونه از عوارض ذكر شده را تجربه كنيد.
هشدار در مورد اوردوز با متادوندر صورتي كه شما در آغاز درمان با متادون هستيد و در مورد “دوز مناسب دارو” با پزشك تان به توافق نرسيده ايد، خطر اوردوز با متادون بسيار بالاست.
همچنين مصرف همزمان ساير داروها، مخدر ها، داروهاي مسكن و يا الكل با متادون مي تواند احتمال مسموميت و اوردوز را به شدت بالا ببرد.
به طور كلي لازم است بدانيد كه مواد دارويي مسكن و يا مخدري كه باعث كندي سيستم عصبي مي شوند .
(مانند انواع مسكن ها، آرامبخش ها، و داروهاي ضدافسردگي) در صورت استفاده همزان با متادون، اثرات خود را باهم تركيب كرده و خطر كند شدن تنفس، خواب آلودگي، اختلال در سيستم تنفس، مكا و در نهايت مرگ را بالا مي برند.
در صورتي كه فرد داراي مشكلات كبدي يا كليوي نيز باشد، خطر مرگ از طريق اوردور بيشتر نيز خواهد شد چرا كه تصفيه ي مواد سمي از بدن كندتر اتفاق خواهد افتاد.
علايم مسمويت از طريق متادون عبارتند از :
راه رفتن غير متوازنحالت تهوع و استفراغكندي در حركتچرت زدن، سرگيجه، خواب آلودگيكند و شكسته صحبت كردندانستني هاي متادونمشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجكمك هاي اورژانسي در هنگام مسمويت با متادون در شرايطي كه فرد مصرف كننده ي متادون، حالاتي از جمله گيجي، كند راه رفتن، خواب آلودگي و يا تنفس سطحي، مردمك چشم سوزني و خرناس كشيدن را دارد، مهم ترين كار آن است كه ” به او جازه خوابيدن ندهيد” تا در اولين فرصت آمبولانس از راه برسد.
 در صورتي كه فرد مصرف كننده ي مواد مخدر و يا متادون، بيهوش شد و نتوانستيد او را به هوش آوريد، ضروري ترين كار آن است كه آمبولانس را خبر كنيد و در اين فاصله تلاش كنيد تا از طريق تنفس دهان به دهان، احياي تنفسي و قلبي را انجام دهيد.
خطر مرگ با متادونبه طو كلي ممكن است از ۶ تا ۱۰ ساعت بعد از مصرف متادون، اثرات آن را در بدن تان احساس نكنيد. چرا كه اين دارو براي جذب نيازمند زمان بيشتري است.
بنابراين به هيچ عنوان پس از مصرف دارو، بر اساس اين تصور كه “متادون اثر نكرده” عمل نكنيد.
در صورتي كه پس از مصرف دارو بر اساس اين فرض، اقدام به مصرف داروهاي مسكن، مواد مخدر و يا الكل كنيد، مي تواند با احتمال بسيار بالا منجر به اوردوز و مرگ شود.
مشكلات خانوادگيقبل از ترك متادون بخوانيددر صورتي كه تصميم به قطع مصرف متادون داريد، لازم است تا دليل آن را بررسي كنيد.ترك زودهنگام متادون مي تواند نتايج سال ها و يا ماه ها درمان را از بين ببرد.
از نظر مشاورانه همچنين درصورتي كه پس از ترك متادون، به مواد غير پزشكي ديگري مانند مخدرها روي آوريد، كار بيهوده اي انجام داده ايد.
بهترين روش براي ترك مصرف متادون، كاهش آهسته ي دوز مصرفي در طي چندين ماه است.لازم است بدانيد كه قطع ناگهاني متادون مي تواند علايم عمده ي ترك را مجددا ايجاد كند.
همچنين كم كردن بيش از حد دوز هاي مصرفي نيز مي تواند علايمي آزاردهنده تر از ترك مواد افيوني ايجاد كند.
بسياري از افرادي كه به يكباره تصميم به ترك متادون مي گيرند، مجددا به مصرف مخدرها و يا هروئين روي مي آورند و نتايج درماني خود را از بين مي برند.
بنابراين لازم است تا در مورد زمان مناسب قطع مصرف متادون و نحوه ي انجام ان كار، با پزشك تان مشورت كنيد.
بخاطر داشته باشيد كه حتي اگر متادون را ترك كنيد نيز شركت در دوره ها و گروه هاي حمايتي و يا ملاقات با پزشك تان مي تواند بسيار مفيد واقع شود و از شروع مجدد مصرف تا حد زيادي پيشگيري كند.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-دانستني هاي متادون


برچسب‌ها: دانستني،متادون،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]