آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
تست ازدواج عشق و ازدواج
درباره من
من يك مشاوره با زمينه تخصصي ازدواج هستم. سعي دارم شما را در اين راه همراهي كنم. چند دقيقه وقت براي آينده خودتون بذاريد. و ازدواج موفقي تجربه كنيد
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۲:۵۶:۳۵

از ديد بسياري از جوانان استعمال سيگار نه تنها موردي ندارد بلكه در بسياري از موارد آنها را از برخي آسيب هاي فردي و اجتماعي چون استرس و اضطراب، كاهش اعتماد به نفس، كاهش محبوبيت به خصوص درگروه همسالان و ... مصون مي دارد.
 
البته اين باور همين جا به پايان نمي رسد و آنها گمان مي كنند كه چون سيگار جزء مواد مخدر محسوب نمي شود هر لحظه كه بخواهند و اراده كنند قادر به ترك آن خواهند بود در حاليكه سيگار هم مانند تمام دخانيات ديگر اعتياد آور است و ترك آن بسيار سخت مي شود. جالب آنكه بسياري زا متخصصان سيگار را سرنخ و مادر بسياري از اعتيادها معرفي مي نمايند.
 
با توجه به رواج اين باورهاي غلط در ميان جوانان به خصوص پسران بايد به امر ازدواج اين قشر نيز توجه ويژه داشت. آيا از ديد متخصصين و مشاوران، ازدواج با فرد سيگاري اشكالي ندارد؟ آيا سيگاري نبودن فرد مقابل چه دختر و چه پسر را بايد جزء معيارهاي همسر آينده مان در نظر بگيريم؟ سيگاري بودن يا نبودن فرد مقابل چه تاثيراتي بر زندگي مشترك دارد؟ و ...
 
پاسخ جوانان به سوالات بالا بيش از دو حالت نيست: برخي معتقدند فرد سيگاري با فرد معتاد هيچ فرقي نداشته و به هيچ وجه نبايد با آنها ازدواج كرد. بعضي ديگر برعكس معتقدند كه سيگاري بودن عيب محسوب نشده و مشكلي در زندگي آنها ايجاد نمي كند. معمولا استدلال اين افراد براي اين طرز فكر، زندگي نزديكاني چون پدر و مادر يا عمو و دايي شان مي باشد كه در عين سيگاري بودن علي الظاهر مشكلي ندارند و به خوبي زندگي مي كنند.
 
براي آشنايي با مشكلات و معضلات زندگي با فرد سيگاري بهتر است با ما همراه شويد:
 
1.تغيير در چهره: سيگار كشيدن باعث ايجاد برخي تغييرات در چهره و ظاهر افراد شده و صد البته بر زيبايي آنها تاثير بسياري دارد. معمولا همسران افراد سيگاري پس از مدتي از دركنار آنها بودن دچار شرم شده و نمي خواهند فرد مقابل را به عنوان همسر خود به جامعه و دوستانشان معرفي نمايند.
 
- زرد شدن و از بين رفتن دندانها: تماس مداوم دود سيگار با دندانها باعث زرد شدن و فاسد شدن آنها مي گردد.
 
- لاغري بيش از حد
 
- ايجاد چين و چروك بسيار بر روي دست ها و صورت
 
- ريزش يا سفيدي موها زود از موعد
 
- و ...
 
2.ابتلا به بيماري هاي جسمي مختلف: معمولا افراد سيگاري پس از چند سال دچار اختلالات و بيماري هاي جسمي بسياري مي شوند.
 
- سرطان: بيش از ‌4ظ عنصر سرطانزا در دود سيگار وجود دارد به همين دليل احتمال ابتلاي افراد سيگاري به سرطان هايي چون سرطان ريه، حنجره، پوست، زبان، دهان، غدد، بزاق و حلق، سرطان بيني، مري، معده، رحم و ... بسيار بالاست.
 
- بيماري هاي قلبي: دود سيگار باعث افزايش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون، افزايش خطر ابتلا به فشار خون بالا و گرفتگي عروق و نهايتا ايجاد حمله قلبي و سكته مي شود.
سيگار كشيدن باعث ايجاد برخي تغييرات در چهره و ظاهر افراد شده و صد البته بر زيبايي نها تاثير بسياري دارد. معمولا همسران افراد سيگاري پس از مدتي از دركنار آنها بودن دچار شرم شده و نمي خواهند فرد مقابل را به عنوان همسر خود به جامعه و دوستانشان معرفي نمايند
 
- ايجاد ضايعه در شنوايي و بينايي: معمولا افراد سيگاري پس از مدتي دچار آب مرواريد و برخي ضايعات در گوش كه باعث كم شنوايي شان مي شود.
 
- نيكوتيني كه در سيگار وجود دارد، اثر اعتيادآور دارد و شخص به مرور زمان به آن عادت مي‌كند و مانند بقيه اعتيادها، كم كم مقدار مصرف و نياز به نيكوتين بالا مي‌ رود و بالطبع تعداد مصرف روزانه سيگار نيز بايد افزايش يابد و با عدم مصرف آن، علايم قطع نيكوتين مانند عصبانيت، پرخاشگري و زودرنجي در فرد ايجاد مي شود.
 
- و ...
 
3. ايجاد مشكلات خانوادگي
- احتمال تاثير پدر يا مادر سيگاري بر فرزندان آينده و سيگاري شدن آنها بسيار زياد است.
 
- دود ناشي از سيگار كه در محيط خانه وجود دارد باعث ابتلاي افراد سالم خانواده به خصوص نوزادان وكودكان به بسياري از بيماري هاي ريوي و سرطان ها مي شود.

منبع: تالار وانشناسي و مشاوره آنلاين ازدواج خانواده تحصيلي همياري ايران - ازدواج با فرد سيگاري


برچسب‌ها: ازدواج، سيگاري،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۲:۵۳

ازدواج و انتخاب همسر اصول و معيار هايي دارد كه كه رعايت اين اصول و معيار ها  تا حدود زيادي  سلامت  ازدواج را تضمين مي كند.
كه در اين مطلب به برخي از اين اصول اشاره شده است .تطابق خانوادگي زوجين  يكي از ابعاد مهم ازدواج است .زيرا ازدواج صرفا پيوند بين دو نفر نيست بلكه پيوند دو خانواده است بايد  در زمان ازدواج  ارزش هاي درون خانواده فرد را برسي كنيد  و با ارزش هاي درون خانواده خودتان مقايسه كنيد  و لازم است هر دو خانواده از نظر فرهنگي و سنت هاي رايج نزديك به هم باشند.
تا سر حد امكان، تمكن مالي دو خانواده متناسب با يكديگر باشد.  و صلاح نيست كه دختر و پسر  و خانوادهايشان  از لحاظ مالي تفاوت زيادي داشته باشند
همتايي  مذهبي در  انتخاب همسر بسيار مهم است خانم متدين بايد با آقاي متدين ازدواج كند اگر يكي متدين و ديگري نيست باهم ازدواج نكنند. زيرا اگر زوجين اعتقادات مشترك نداشته باشند زندگي سخت مي شود
ازدواج موفقازدواج موفق
ديدگاه هاي دو خانواده از نظر مذهبي – سياسي  – اجتماعي و معاشرت نزديك به هم باشند.
در خانواده دو طرف پدرسالاري يا مادرسالاري به صورت مطلق وجود نداشته باشد.
توجه به تناسب جسمي – زيبايي – قيافه و اندام  مهم است و   زيرا اگر يك نفر زيبا و ديگري زشت صورت باشد  باعث به وجود آمدن مشكل براي هر دو نفر مي شود.
يكي از معيار هاي انتخاب همسر تناسب زوجين از نظر سني است.- البته هر چه فاصله سني زوجين كمتر باشد احنال تفاهم بيشتر است چرا كه دو نفر  با تفاوت سني زياد در دو مرحله متفاوت از زندگي هستند و نياز ها و خصوصيات اخلاقيشان به الطبع متفاوت است .
ميزان تحصيلات از عوامل مهم تشكيل دهنده شخصيت و تعيين كننده  وجه اجتماعي فرد است  بنابراين بهتر است  زوجين از نظر ميزان تحصيلات، اختلاف فاحش نداشته باشند.
اتفاق نظر داشتن در مورد محل زندگي و محل كار .
از نظر طبقه اجتماعي  فاصله زيادي  با يكديگر نداشته باشند   و رشد اجتماعي  رابطه نزديكي با رشد عاطفي دارد  بنابراين شخصي كه  از لحاظ اجتماعي رشد كرده باشد روابط اجتماعي بهتري دارد .
برخورداري زوجين از تشابهات  مهم ترين ركن يك ازدواج موفق مي باشد .ديدگاهشان نسبت به زندگي يكسان باشد.  و شرايط روحي  و رواني و فكري يكساني داشته باشند.
تناسب  هوشي بين زوجين .در واقع هوش يك معيار ي است كه علايق و تفكر خاصي را ايجاد ميكند و در صورت  اختلاف هوشي زياد انطباق و  و تواق طرفين به شدت كاهش مي يابد.
داراي ديدگاه هاي سياسي گرايش هاي اعتقادي و افق هاي فكري نزديك به هم باشند.
مهارت  تصميم گيري  براي  زندگي خود داشته باشند هر دو نفر استقلال رأي داشته باشند؛ يعني شخصاً در امور زندگي تصميم بگيرند و نگذارند ديگران در زندگيشان دخالت داشنه با شند و نظر بدهند و   تصميماتشان بر  پايه ي دهن بيني و تقليد از زندگي ديگران نباشد .
از نظر تفكرات مذهبي در دو قطب مخالف هم نباشند كه اين مورد بسيار مسئله ساز است.  به دنبال  شباهت ها تناسب ه ها و همگن بودن ها برويد  و در اصول كلي بايد شبيه و مانند باشيد يعني قرين و قرينه يكديگر باشيد .
داشتن اختلافاتي در موارد اشاره شده گرچه زندگي را سخت مي كند و امكان تفاهم را به حداقل مي رساند ولي به شرطي كه طرفين اهل تغيير، رشد، تكامل و پيشرفت باشند، همزيستي را غير ممكن نمي سازد  دنبال ازدواج نابرابر نرويد  ازدواج ازدواج برابر است معني ازدواج برابر اين هست كه همه چيزتون  بايد به هم  نسبتا همه چيزتون بايد باهم برابر باشد.
آموخته هاي طول زندگي را مي توان تغيير داد زيرا همه آنها اكتسابي هستند و كافي است غلط بودنش به فرد ثابت شود تا ميل به تغيير آنها فزوني يابد ولي عوامل روان شناختي و ساختاري شخصيت افراد را به سختي مي توان تغيير jدادفاوت هاي شخصيتي ميان همسران ممكن است مشكلاتي در رابطه آنها ايجاد كند،.
اين تغييرات نياز به طول زمان، آموزش علمي، خواستن و به كاربردن تمرينات لازم دارد. تنها «خواستن» كافي نيست؛ گذشت آگاهانه در زندگي و پاكسازي ذهن از تعصبات، نقش اساسي در تفاهم و سازندگي دارد.
در ازدواج هم با توجه به تفاوت‌هايي كه ميان زن و مرد وجود دارد، به‌ هر ميزان زمينه‌هاي اشتراكي و يكساني بين آنها‌ بيشتر باشد، ازدواج آن دو استوارتر و محكم‌تر خواهد بود و بالعكس. پس اساس كار در روابط ميان زن و شوهر، تناسب و هماهنگي ميان آن دو است مي‌توان گفت كه ازدواج نوعي تركيب بين دو انسان است، يك مرد و يك زن. همان‌طور كه در تركيبات شيميايي دو عنصري كه با هم تركيب مي‌شوند هرقدر از نظر هويت وجودي به يكديگر نزديك‌تر باشند تركيب آن دو استوارتر و عميق‌تر انجام خواهد شد و اگر بين دو عنصر تقارن و پيوندي نباشد، تركيب آن متزلزل  مي شود و پس از زمان كوتاهي از بين خواهد رفت،
راه و روش هايي كه  زوجين مي توانند يكديگر را بيشتر بشناسند كه راههاي مطالعه و بررسي همسر به دو روش      مستقيم و غير مستقيم  تقسيم مي شودالف : روش هاي غيرمستقيمدر ابتدا براي شناخت فرد مورد نظر بايد از افرادي كه با وي در تماس هستند اطلاعات لازم كسب شود .
منابع كسب اطلاع به روش غيرمستقيم عبارت اند از:
– تحقيق و بررسي از خانواده و چگونگي روابط خانوادگي و فاميلي. چون هر فردي تحت تأثير محيط خانواده به دنيا آمده و رشد كرده است و از آن فضاي فرهنگي و اجتماعي تأثير پذير بوده و هست.
۱- همسايگان
۳- تحقيق و شناسايي دوستان و نزديكان و رفقاي صميمي در محل زندگي و سكونت، محل درس و محل كار.
۴- محل تحصيل و شغل
۵- همكلاس ها و…
معمولاً كسي كه مي خواهد ازدواج كند بايد در اطراف و جوانب به تفحص و جستجو بپردازد و درباره خانواده و همكاران، همكلاسي ها و دوستان فرد تحقيق و بررسي كند و از بين افراد ذي صلاح براي تكميل اطلاعات خود اقدام كند.
براي انتخاب بايد در زمينه هاي اجتماعي – فرهنگي  – تحصيلات  – وضعيت مالي – اخلاق  و سن و شغل اطلاعات لازم كسب شود و فرد از نظر تطبيق وضعيت طرف مقابل با شرايط خودش بررسي هاي كافي به عمل آورد.
ب : روش هاي مستقيمگفتگوي مستقيم (ولي تحت نظارت خانواده هاي دو طرف) با يكديگر و اگاهي يافتن  از نقطه نظرات همديگر درباره مسائل مختلف و آنچه در آينده مي تواند در زندگي مشترك تان تأثيرگذار باشد و كسب اطلاع از ميزان اهتمام وي نسبت به ملاك ها و معيارهاي معرفي شده.بنابراين برخي اطلاعات را مي توان در غير از جلسه مشترك بدست آورد. در عين حال آنچه مهم است در چنين جلساتي موضوعات ومسائل را طرح كرد و از يكديگر بپرسيد و از ويژگيهاي يكديگر اطلاع بيشتري پيدا كرد
ودين اسلام  تحقيق و موشكافي  مستقيم زن و مرد را در صورتي كه قصد ازدواج داشته باشند مجاز دانسته است.
با توجه به مطالب فوق مطالعه حضوري از نظر ديدن و كسب اطلاعات قبل از ازدواج  (اگر هدف ازدواج باشد، نه كسب لذت) مانعي ندارد. پيغمبر اكرم (ص): در حديثي فرموده اند: «وقتي خداوند خواستگاري زني را به دل كسي انداخته باشد مانعي نيست كه او را بنگرد».

منبع: مشاوره آزاد جنسي و زناشويي - ايده هاي عقلاني و حساس براي ازدواج موفق

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۵۰:۱۵

آشفتگي افراد خودشيفته:تحقيقات جديد حاكي از يافتن علت ترويج آشفتگي و ديوانگي توسط خودشيفته ها است.
آيا شما تا به حال رئيس يا مديري داشته ايد كه در گرداب يك كار ناتمام لازم الاجرا (فوري!) گير كرده باشد.


شما ممكن است حس قرار گرفتن در يك محيط ناامن و ناكامي زياد ناشي از آن را تجربه كرده باشيد.
علل آشفتگي افراد خودشيفتهممكن است شما ناگهاني با رئيس يا مدير بربخوريد و بگوييد”چطوري؟.
او به جاي يك احوالپرسي رضايتبخشي در جواب شما سراسيمه بگويد”ديوانه!.
شايد در نزديكان شما افرادي باشند كه به دليل “مشغله زياد در زندگي خود”خيلي كم در محافل خانوادگي حضور مي يابند.
شما هرگز تا دقيقه آخر متوجه نمايش دادن او نمي شويد و هنگامي كه او اين كار را انجام مي دهد با نااميدي به آخرخط مي رسد.
اين افراد موجب آشفتگي مي شوند و به نظر مي رسد.
با اين كار از فرصت به دست آمده براي انتقام گيري آشوب زا در زندگي هركسي ديگري لذت مي برند.
ممكن است به ذهن شما خطور كند كسي كه مصرانه به دنبال وارد شدن در يك كار اجتناب ناپذير و آزاردهنده است .ممكن است واقعاً از اين وضع دائم التزام بيش از حد گيج كننده لذت ببرد.قطعاً شما فكر مي كنيد ممكن است آنها كار يا نقش هاي مهمي در زندگي خود  داشته باشند.
اما حتماً در اين چنين شرايطي بهتر مي توانند خونسرد و سازگار باشند.
همانطور كه معلوم است زندگي دائماً آشفته آنها ممكن است تابعي از ميزان بالاي خودشيفتگي باشد.
آنها ممكن است واقعاً از اين حالت شيدايي لذت نبرند.
اما در عوض با نشان دادن اين احساس سعي در سرپوش گذاشتن بر نااميدي و بي اهميتي خود دارند.
براساس مطالعه ايالت دانشگاهي پنيسيلوانيا سيندز داوود و آرون پينكز؛ افراد داراي نوع خودشيفتگي مرضي.بالا احتمالاً احساسات مفرطي در كنترل وقايع جهان تجربه مي كنند اما وقتي رؤياها به واقعيت نمي پيوندند دلسرد و خشمگين مي شوند.براساس اين ديدگاه اين وقفه اي كه آنها در زندگي ديگران ايجاد مي كنند بخشي از الگوي نياز به احياي مفهوم خود بزرگ بيني باشد.ويژگي خودشيفتگي بالابنابر استدلال داود و پينكز( Dawood&Pincus ) به طور متوسط افراد داراي ويژگي خودشيفتگي بالا به ويژه محتمل افسرده شدن نيستند.اما بايد احساسات ناخوشايند افسرده ساز پيوسته ادامه يابند كه آنها به عنوان غم هايي دردناك تجربه خواهند شد .از طرفي شخص داراي خودشيفتگي مرضي بالا ناخودآگاه تابع احساساتي از نوع خاص افسردگي “با مشخصه به سختي لذت بردن.
(احساس پوچي و بيهودگي)، احساسات بي ارزشي، پوچ گرايي و يكنواختي در زندگي”مي شود.
محققان ايالت پنيسيلوانيا اين گونه خودشيفتگي مرضي بالا با اتكاي به احساساتي مهم بسته به ادراكات آنها از تمجيد.
و تعريف هاي ديگران خلق و خوهاي مختلفي را موجب مي شود پريشاني ذهن.
اين دگرگوني ها در مقايسه با دگرگوني هاي نرمال ديده شده در خلق اكثر افراد در مقياس بزرگتري رخ مي دهد.همچنين اين افراد بي ثباتي هيجاني بيشتر يا تغييرات مكررتري در خلق هاي مثبت و منفي از خود نشان مي دهند.اختلال خودشيفتگي مرضيداود و پينكز براي آزمون فرضيه رابطه بين تغييرپذيري خلقي بيشتر و اختلال خودشيفتگي مرضي بالا .
مطالعه اي هشت هفته اي بر روي 293 شركت كننده دانشجو انجام دادند.
كه به صورت هفتگي خود ارزيابي هاي تجربه نشانه هاي شروع افسردگي را تكميل مي كردند.
با پيش بيني هاي محققان اين روش مي توانستدتغييرپذيري خلق و خو در هفته را پيگيري كنند .
كه در افراد داراي سطوح بالاتري از خودشيفتگي مرضي شدت بيشتري مي يابد.
قبل از پرداختن به ارزيابي ها هاي هفتگي شركت كنندگان مقياس 52آيتمي خودشيفتگي مرض (PNI)  را تكميل كردند.
كه از آن طريق سه جنبه خودشيفتگي بزرگمنشانه از جمله بهره كشي و ارتقاي خود با ازخودگذشتگي.
و خيال پردازي بزرگمنشانه و چهار جنبه از خودشيفتگي آسيب پذير، حرمت خود.
مشروط و پنهان سازي خود، خشم مُحق و ارزش سازي پوشش داده شد.در ارتقاي خود با از خودگذشتگي از افراد سؤال شد كه آيا آنها سعي مي كنند.بزرگنمايي خود را با وانمود كردن به فداكاري كتمان كنند يا خير.اين ممكن است شكلي از خودشيفتگي رواني باشد .كه از طريق ايجاد حس آشفتگي باعث بيشتر شدن برداشت خود بزرگ بيني در ديگران مي شوند.
با اين همه، اگر شما به نمايندگي از طرف ديگران تلاش زيادي مي كنيد.
پس چطور ممكن است متهم به تلاش براي بزرگ به نظر رسيدن شويد.
مطابق با اين ديدگاه، اين همه سخت كوشي الزاماً بدين معناست كه بايد عجله كنيد و به خود زحمت متوقف كردن آن را نمي دهيد.
آشفتگي خود شيفته آسيب پذيرويژگي حرمت خود مشروط خودشيفتگي به معناي نياز شما به مورد تمجيد قرار گرفتن از سوي ديگران براي داشتن حس خوبي.
در مورد خود بوده و خشم مُحق به معناي خشمگين شدن شما هنگام  عدم تمجيد است.
پنهان كردن خود و ارزش سازي ديگران به عنوان اشكالي از خودشيفتگي آسيب پذير موجب تمايل بيشتر شما به دفاع از خود.
براي ديده شدن همين شخصيت كنوني و يا شكل گيري تصوري بدتر از آن نزد ديگران مي شود.
در آغاز و اثناي مطالعه هشت هفته اي شركت كنندگان نشانه هاي افسرده كننده خود را در مقياس هاي حساس به تغييرپذيري هاي هفتگي افكار.
احساسات، رفتارها و نشانه هاي فيزيكي درجه بندي كردند.
آنها همچنين سطوح فقدان احساس لذت و احساسات خستگي و غمگيني را نيز درجه بندي كردند.
سطوح خودشيفتگي رواني و نوسانات خلقيهمانطور كه مي بينيد مطالعه داود و پينكز شامل رويكرد جامعي براي اثبات.هر دو سطوح خودشيفتگي رواني و نوسانات خلقي هفتگي بود.جمع آوري داده هاي در راستاي تجارب مرتبط با تغيير پذيري هاي خلقي .هفتگي در طي هفته براي شركت كنندگان نيز جالب بود اما اين حس هدف اين مطالعه نبود.اگرچه ما فرض مي كنيم كه دوره هشت هفته اي به اندازه كافي مي توانست .رويدادهاي تقويت كننده يا كاهنده اعتماد به نفس شركت كنندگان دانشجو را در بر گيرد.يك امتياز منفي در آزمايش يا يك داده پس مانده مي توانست خودشيفتگي رواني.را در ورطه اضمحلالي بكشاند كه ممكن بود تا چندين روز آثارش باقي بماند.از آنجايي كه اين مطالعه طرح طولي بود نويسندگان توانستند حتي بدون ارزيابي مستقيم اتفاقات خوب
و بد نتيجه گيري جامع تري را در مقايسه با طرح هاي موردي تك گروهي كسب كنند.
آشفتگي افراد خودشيفته 1
خودشيفتگي مرضي خلق بي ثباتدر آغاز دوره هشت هفته اي دانشجويان داراي خودشيفتگي رواني بالاتر بيشتر مستعد صحه گذاري بر علائم افسردگي بودند.
گرچه در طي دوره هشت هفته دانشجويان داراي نمرات بالاتر در مقياس خودشيفتگي مرضي خلق هاي بي ثبات تري داشتند.
و توانايي آنها براي حس قرار داشتن در بطن تجارب دچار شيب نزولي ثابتي شد.
حرمت خود مشروط كه مستلزم نياز به مثبت ديده شدن در ديگران است.
قوي ترين پيش بين در شدت افسردگي و فقدان لذت با گذشت زمان بود.همانطور كه نويسندگان آن را پيش بيني مي كردند.خودشيفتگي رواني آنها به ويژه احساسات آسيب پذيري آنها باعث شد .اين افراد از ديده شدن خود در هركاري ولو به بهترين حالت ممكن اجتناب كنند.افراد خودشيفته روانياگر امور مطابق ميل آنها پيش نرود (مانند روابط ناموفق) آنها سهم خود را در آن نمي پذيرند اما در عوض هر كس ديگري را مقصر مي كنند.
اكنون گريزي مي زنيم به سؤال چگونگي مقابله با شخص آشفته در زندگي خود؛ يافته هاي داود و پينكز حاكي از آنست.
كه شايد شما نياز به دمسازي با احساسات پستي داريد كه به همه انرژي هاي جنون آميز دروني نيرو مي بخشد.
بسته به روابط خود با آن شخص(رئيس يا يكي از اعضاي خانواده خود) ممكن است به معناي پرورش مفهوم خود دست كم تا لحظاتي باشد.
يافته هاي بيشتر نشان مي دهد آشفتگي كه اين افراد ايجاد مي كنند ممكن است راهي براي دفاع از خود در برابر شكست نيز باشد.
اگر شما مدام موانع را با مشغوليت زياد براي تكميل موفقيت آميز پروژه ها يكي يكي پشت سر مي گذاريد.
تا با اين كار توجه لازم را به هر يك اختصاص دهيد .
در واقع شما به سادگي شكست را در جهت همه درخواست هاي غيرممكن در مواقع مقررشده براي خود منحرف مي كنيد.
به طور خلاصه، تحقق اهداف و مقاصد شما نياز به برنامه ريزي و سازمان دهي دارد.اگر شما كسي هستيد كه خود را اسير جريانات آشفته خود مي كنيد.ممكن است بهترين فرصت براي جبران حداقل برخي از اين برنامه هاي هدف گرا باشد.اين نتايج شما را به اعتباريابي هاي قابل اعتماد مهمي از مفهوم خود رهنمون مي كند.كه بالطبع مي توانيد به نوبه خود دستاوردهاي بسيار غرور آفريني را به منصه ظهور برسانيد.

منبع: تالار وانشناسي و مشاوره آنلاين ازدواج خانواده تحصيلي همياري ايران - آشفتگي افراد خودشيفته

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۷:۱۴

ميزان تحصيلات در ازدواج در واقعه نشان دهنده سطح درك و فهم فرد از زندگي و طرز تفكر وي است. هنگامي كه مردي براي ازدواج اقدام مي كند و به خواستگاري مي رود مي تواند يكي از احتمالات زير پديد آيد:
مرد و زن هردو داراي تحصيلات عاليه يكسان باشند و يا مرد تحصيلات عاليه داشته و خانم از تحصيلات پايين تري برخوردار باشد و يا اينكه مرد بسيار باسواد بوده و خانم بي سواد مي باشد و در بدترين شرايط ممكن خانم باسواد بوده و مرد از تحصيلات كمي برخوردار است. هركدام از موارد بالا مقولات مربوط به خود را دارد اما مواردي كه در آن سطح تحصيلاتي داري اختلاف فاحش بوده و حتي موردي كه خانم داراي تحصيلات بالاتري مي باشد همواره مشكلات حادي را ايجاد مي كند.
line-separator
تفاوت تحصيلي به معناي تفاوت در فكر، انديشه، راه و روش و شيوه زندگي است. فردي كه داراي تحصيلات مي باشد در واقع طرز فكري بهتر و بازتر دارد و در مقابل مشكلات بهترين عملكرد را دارد. فرد تحصيلكرده به ويژه در ايران داراي شخصيت والاتري مي باشد و همين موضوع باعث مي شود اگر زماني سطح تحصيلات بسيار متفاوت باشد، فرد تحصيلكرده همين موضوع را اهرمي براي فشار بر فرد مقابل بگذارد كماينكه فرد تحصيل كرده خانم باشد! مشكلاتي از قبيل درك پايين، اشتراكات كم و اين تفكر كه نان آور خانه فرد تحصيل كرده است همواره مشكلاتي را براي اين زوجين در بر دارد. بنا براين بهتر است براي ازدواج فردي را انتخاب كنيم كه از همه نظر در شرايط ما باشد، كافيست كه يك لحظه فكز كنيد زندگي دو فرد تحصيلكرده تا چه حد مي تواند شيرين و لذت بخش باشد!line-separator
پس بهترين راه براي جلوگيري از اينچنين مشكلاتي انتخاب درست همسر مي باشد كه اين امر با يك مشاوره دقيق حتي در زمينه تحصيلات محقق مي شود اما اگر زماني ازدواجي را داشته ايد كه اختلاف تحصيلات شما بسيار زياد است، اين مسئله را بپذيريد زيرا انتخاب شما مي باشد پس سعي كنيد با رفتاري كه داريد اين مسئله را ناديده گرفته و براي خوشبختي تلاش نماييد


براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت مشاوره ازدواج رجوع كنيد

منبع: مشاوره ازدواج - اختلاف تحصيلي به معناي تفاوت دو انديشه

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۵۶:۱۲

بازي درماني72,000 تومان
آيا كودك شما:پتانسيل كامل تحصيلي، شناختي و هيجاني خود را تحقق نمي بخشد؟
كابوس شبانه يا مشكلات خواب دارد؟
در معرض ترك تحصيل يا محروميت از تحصيل است؟
از يك اسيب رواني شديد رنج مي برد؟
از سو استفاده هيجاني، جنسي و جسمي رنج مي برد؟
از طلاق والدين رنج مي برد؟ از استرس، اضطراب و فوبيا (ترس) رنج مي برد؟
در واكنش سوگ يا از دست دادن به هر نوعي مي باشد؟
گوشه گير و غمگين است؟ كودك شما اوتيسم يا اسپرگر است؟
در پيدا كردن دوست مشكل دارد؟
اغلب با همسالان يا خواهر و برادر در نزاع است؟
زورگويي مي كند يا به ديگران زور مي گويد؟
رفتار نامناسب نشان مي دهد؟
بازي بلد نيست؟اگر جواب اين سوالات بله هست، بازي درماني بهترين روش براي كمك به كودك شما مي باشد.بازي درماني، يك روش درماني تخصصي و ارزشمند است كه بر اساس بسياري از نظريه هاي روان شناسي پايه گذاري شده است. در روش ما با فراهم كردن فضايي ايمن، مطمئن و حمايتي كه توسط متخصص فراهم شده است و در غالب ان كودك مي تواند با كمترين محدوديت و در يك ساختار مشخص به بازي بپردازد. در اين بسته به كودك شما كمك خواهيم كرد از نيروهاي دروني خود براي رسيدن به وضعيت بهتر و سلامتي استفاده كند.
بازي درماني عدد 1افزودن به سبد خريد به من از طريق پيامك اطلاع بده  
شناسه محصول: 3401 دسته: پيشنهادات ويژه برچسب: بسته روانشناسيتوضيحاتنظرات (7)توضيحاتنام: بازي درماني
تعداد جلسات: 1 جلسه (45 دقيقه)
گروه هدف: كودكان با تمامي شرايط
اهداف درماني: بهبود مشكلات خلقي و رفتاري، كاركردهاي حركتي و ذهني و آموزش مهارت هاي رفتاري
 
آيا كودك شما:پتانسيل كامل تحصيلي، شناختي و هيجاني خود را تحقق نمي بخشد؟
كابوس شبانه يا مشكلات خواب دارد؟
در معرض ترك تحصيل يا محروميت از تحصيل است؟
از يك اسيب رواني شديد رنج مي برد؟
از سو استفاده هيجاني، جنسي و جسمي رنج مي برد؟
از طلاق والدين رنج مي برد؟ از استرس، اضطراب و فوبيا (ترس) رنج مي برد؟
در واكنش سوگ يا از دست دادن به هر نوعي مي باشد؟
گوشه گير و غمگين است؟ كودك شما اوتيسم يا اسپرگر است؟
در پيدا كردن دوست مشكل دارد؟
اغلب با همسالان يا خواهر و برادر در نزاع است؟
زورگويي مي كند يا به ديگران زور مي گويد؟
رفتار نامناسب نشان مي دهد؟
بازي بلد نيست؟اگر جواب اين سوالات بله هست، بازي درماني بهترين روش براي كمك به كودك شما مي باشد..
بازي درماني، يك روش درماني تخصصي و ارزشمند است كه بر اساس بسياري از نظريه هاي روان شناسي پايه گذاري شده است. بازي درماني فضايي ايمن، مطمئن و حمايتي را فراهم مي كند كه در غالب ان كودك مي تواند با كمترين محدوديت و در يك ساختار مشخص كه توسط متخصص فراهم شده است به بازي بپردازد. اين روش به كودك كمك مي كند از نيروهاي دروني خود براي رسيدن به وضعيت بهتر و سلامتي استفاده كند.
مطالعات در هر دو حوزه كيفي و كمي تاثير اين روش را به اثبات رسانده اند. مطالعه اخير كه توسط انجمن بازي درماني اروپا صورت گرفته است نشان داده است كه 71 درصد كودكاني كه بازي درماني انجام داده اند نتايج مثبتي از اين روش گرفته اند.

منبع:  روانشناسي كودك و نوجوان - بازي درماني


برچسب‌ها: بازي، درماني،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۱۷:۱۲

شكايت كردن مي تواند همانند يك مشكل بي اهميتي باشد، يا موردي كه جدي نمي باشد. همچنين شكايت اتفاقي هيچ نوع مشكلي را ايجاد نمي كند


– در واقع، بيان كردن احساسات منفي در برخي مواقع مثبت و سالم مي باشد، در صورتي كه اين مورد به صورت ثابتي در زندگي شما صورت بگيرد، مي تواند بر روي رابطه شما تاثيرگذار باشد.
شكايت كردن مداوم در مرحله اول مي توانيد يك فضاي منفي را در يك رابطه ايجاد كند.
فردي كه از وي شكايت مي شود، مي تواند احساس خستگي، افسردگي يا – در صورتي اظهارات بيان شده، به صورت مستقيم نسبت به وي باشد – منجر به آسيب زدن به عزت نفس يك فرد شود.
حتي ممكن است كه آنها در نهايت به وضعيت “شكايت متقابل” برسند: دو فرد عصبي و خشمگين با يكديگر برخورد كنند و روابط موجود به يك ميدان جنگ تبديل شود.
شخصي كه شكايت مي كند ممكن است به اين احساس دست پيدا كند كه خودش مي خواهد به يك توافقي دست پيدا شود، ولي شنيده نمي شود. اين شرايط مي تواند خسته كننده و منزوي كننده باشد.

منبع: مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروان - چگونه ناراحتي خود را ابراز كنيد؟


برچسب‌ها: ناراحتي، ابراز،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۳۲:۵۶

سلام من يه دختر افغانستاني متولد ايرانم، ۳ سال پيش به يه پسر ايراني آشنا شدم خيلي خوب همو ميشناسيم و خيلي زياد به هم علاقه داريم و به ازدواج فكر ميكنيم ولي هنوز تو قدم اول مونديم اينكه چطور به خانواده هامون بگيم. اون آقا پسر اول خانوادست، خانوادش خيلي نژادپرستن و اون ميگه امكان نداره قبول كنن، واقعا سردرگميم و نميدونيم بايد چيكار كنيمبراي رزرو وقت مشاوره با بهترين مشاوران و روانشناسان برتر سال ۹۷ كانون مشاوران ايران با شماره كلينيك هاي 02122247100 و 02122354282 و 02188422495 تماس بگيريد.
پاسخ : ازدواج دو مليتيبا سلام خدمت شما دوست عزيزاحساسات شما و دوست داشتنتان قابل احترام مي باشد اما دقت كنيد كه ازدواج دو فرد با دو مليت متفاوت به معني ازدواج دو فرد با دو فرهنگ متفاوت مي باشد و ممكن است. ديدگاههاي مختلفي در مورد اين نوع فرهنگها وجود داشته باشد . با توجه به اينكه ايشان بيان كردند كه خانواده ايشان نژاد پرست مي باشند ممكن است حتي بعد از رضايت به ازدواج شما بعد از ازدواج دچار مشكلات زيادي شويد و چون حمايت خانواده ها از شما وجود ندارد ممكن است مشكلات زيادي برايتان پيش آيد و بعد از ازدواج ممكن است اين ديدگاهها نسبت به شخصيت آن آقا براي شما نيز مشكل ايجاد شود . بهتر است در صورتي كه واقعا ايشان تصميم به ازدواج دارند و تفاوت مليتي براي ايشان اهميت ندارد اولين قدم را بردارند و با خانواده خود صحبت كنند تا هردوي شما بتوانيد اين موضوع را بهتر درك كنيد و با مشكلاتي اگر قرار است برايتان اتفاق افتد روبرو شويد اينكه شما رابطه پنهاني داشته باشيد تنها مي تواند ميزان وابستگي شما را بيش تر كند و در صورت تصميم به جدايي اين موضوع را برايتان سخت تر كند و باعث شود بسياري از اختلافها را تنها بخاطر اين وابستگي ناديده بگيريد . بهتره است در صورت تصميم به ازدواج مشاوره پيش از ازدواج را تجربه كنيد تا با بررسي دقيق در اين زمينه به هردوي شما كمك شود.

درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد02122354783شاد باشيد

منبع: مشاوركو: مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين - ازدواج دو مليتي


برچسب‌ها: ازدواج، دو مليتي،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۲۲:۰۵

روزي روزگاري دختركي فقير دل به پسر پادشاه شهر بسته بود آنقدر كه روز و شب در روياي او بود. دخترك آنقدر سر به عشق پسر پادشاه سپرده بود كه هيچ مردي در چشمانش جلوه نميكرد.خانواده ي دخترك و دوستانش كه از عشق او خبر داشتند به وي توصيه مي كردند كه دل از اين عشق ناممكن برگيرد. و به خواستگاراني كه مانند خودش فقير بودند پاسخ دهد.اما او تنها لبخند ميزد . او ميدانست كه همگان تصور ميكردند او عاشق پول و مقام پسر پادشاه شده … اما خودش ميدانست كه تنها مهر پاك او را در * دارد . روزگار گذشت تا خبري در شهر پيچيد . پادشاه تصميم گرفته بود دختركي را از طبقه اشراف شهر براي پسرش انتخاب كند. اما پسر از پدر خواست تا شرط ازدواجش را خودش تعيين كند. پادشاه قبول كرد . و شاهزاده روزي تصميم خود را اعلام كرد… وي گفت فلان روز تمام دختران دوشيزه ي شهر به ميدان اصلي شهر بيايند تا من همسرم را از ميان آنان برگزينم . همه دختران خوب و بد زشت و زيبا و فقير و دارا به ميدان شتافتند و پسر پادشاه در انجا گفت من قصد دارم همسرم را از ميان دختران شهر خودم انتخاب كنم اما تنها يك شرط براي همسر من واجب است كه من آن شرط را بازگو نميكنم. تنها يك خواسته دارم … من به تمامي دختران شهر تخم گلي را ميدهم و آنان بايد تخم گل را پرورش دهند و پس از مدتي گلي زيبا از آن رشد كند. هر دختري كه سليقه ي بيشتري را به خرج دهد و گلدان زيباتري را براي من بياورد همسر آينده ي من خواهد بود. دختران با شور و شعف تخم گلها را گرفتند كه در ميان آنها دخترك دل سپرده نيز تخمي از دستان پسر پادشاه گرفت… دوستان دختر او را مسخره كردند كه چرا فكر ميكني پسر پادشان ميان اين همه دختران با سليقه ي شهر تو را انتخاب ميكند …! اما دخترك لبخندي زد و پاسخ داد پرورش گلي كه او خواسته نيز برايم لذت آور است...روزها گذشت و كم كم زمان به روز موعود نزديك ميشد … اما دخترك هر چي بيشتر به گلدان خود ميرسيد و به آن آب ميداد و از آن مراقبت ميكرد گلي از آن نمي روييد … او روز به روز افسرده تر ميشد . به گفته ي دوستانش پي ميبرد . تا روز موعود …. كه همه دختران شهر با گلدانهايي زيبا و خوشبو راهي قصر شدند … يكي گلداني از ياس هاي وحشي و ديگر نيز گلداني از رز هاي سرخ در دست داشتن يكي شب بوهاي معطر و ديگري لاله هاي قرمز… اما دخترك عاشق با گلداني خشك و خالي راهي شد. تنها به اين اميد كه يك بار ديگر پسر پادشاه را ببيند … شاهزاده كه گلدانها را يكي يكي ميگرفت چشمش به گلدان دخترك افتاد و او را صدا كرد …سپس به نزد پدرش رفت و در گوش او چيزي گفت و پادشاه لبخندي به لب اورد … پسر پادشاه بانگ بر آورد كه همسر آينده من اين دخترك است كه گلدان خالي به همراه آورده … همهمه اي راه افتاد همه حتي دخترك با تعجب به وي نگاه ميكردند… كه پسر پادشاه گفت: مهمترين شرط من براي ازدواج صداقت همسرم بود … در حاليكه تمام تخم گلهايي كه به دختران دادم سنگ ريزه اي بيش نبود و قرار نبود گلي از آن برويد ! و تنها كسي كه به دروغ متوسل نشد اين دخترك بود …! پس وي هيچ گاه در زندگي به من دروغ نخواهد گفت .

منبع: فارس پاتوق - داستان كوتاه ازدواج شاهزاده

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۳۸:۰۴

سلام دوستانمن از اول مهر وارد دانشگاه شدم و خب الان ترم دومم. (متولد فروردين 79 هستم)از اواخر مهر يه دختري نظرم رو به خودش جلب كرد. قابل ذكره من تا قبل از دانشگاه هيچ دوست دختري نداشتم و نخواهمم داشت چون اصلا از اين روابط عاطفي موقت خوشم نمياد.از همون اواخر مهر، خيلي نگاهم روش بود و به نظرم دختر خوبي ميومد و مياد هنوزم. توي تلگرام با هم در ارتباطيم و چون درس تخصصيم خوب بود اول اون اومد pvم و سوال پرسيدم و خيلي محترمانه جوابشو دادم خيلي هم تشكر كرد. هنوزم خيلي رابطه مون خوبه هم تو دانشگاه و هم توي تلگرام. علاقه م از وقتي بهش بيشتر شد كه توي يكي از امتحانا كه اون جلوم نشسته بود چون با هم تموم كرديم و اون يكم زودتر پا شد بهم گفت ميخوايي برگه تو ببرم بدم استاد و منم گفتم نه ممنون مي برم خودماينم بگم بر عكس من خيلي باهام راحته و حتي جلو دوستاش توي دانشگاه يا pv اسم كوچيكمو صدا ميكنه. تقريبا سه ماه پيش بهش گفتم كه دوست دارم و عاشقتم ولي اون جواب درستي نداد و گفت مجيد جان ما با هم كلاسيم و فقط اين ترم پيشتون هستم ترم بعد ميخوام برا كنكور بخونم و از اين حرفا و بعد از چند روز كه دوباره علاقه منديمو نشونش دادم ديگه دليت اكانت كرد و منم توي امتحانا بود كه ميخواستم باهاش رو در رو صحبت كنم بعد از يه امتحاني ولي خب نشد و از يه چيزي متوجه شدم اين بود كه رفته بود به دوستم گفته بود كه به من علاقه داره و اينا ولي بهش نگو. و چند روز پيش فهميدم كه دوست پسر داره، سربازم هست ولي به دوستم گفته وقتي از سربازي مياد به فكر مامان باباشه و اصن به من اهميت نميده، ولي من جوري اونو دوست دارم كه برم محل سربازيش و با هم بياييم شهرمون.اينو بگم من قصدم كاملا جديه ولي فعلا با هم آشنا بشيم و اگه به هم خورديم خانواده هامونو در جريان بذاريم. مجدد تاكيد ميكنم اصلا قصدمم خوش گذراني و دوست دختر نيست چون اصن خوشم نمياد و قبلا هم همچين موردي نداشتم تو زندگي.از نظر كار بگم اگه واقعا بدونم منو دوست داره حاضرم برم دنبال كار (محل كار پدرم) و خب كار كنم و كنارشم درس بخونم.وضع مالي مون هم بد نيست و سربازي هم هنوز نرفتم ولي بعد از دانشگاه حتما ميرم.اينم بگم انقدر دوسش دارم كه تقريبا غيرمستقيم خانواده (به خصوص مامانم) ميدونه يه چيزايي.
ممنون ميشم كمكم كنيد...پاسخ با نقل و قول 2019_03_28, 09:41 ارسال:2#dehghanzahra آواتار ها dehghanzahra   dehghanzahra هم اكنون آنلاين است. مشاور روانشناسعضو همراهتاريخ عضويتDecember_2018نوشته ها49با سلام خدمت شما دوست عزيزاحساسات شما قابل احترام مي باشد اما بهتر است در اول به اين موضوع دقت كنيد كه شما هنوز در سن حساسي قرار داريد و ممكن است تصميم گيريتان تنها از روي احساسات باشد پس بهتر است قبل از اينكه به صورت جدي با ايشان صحبت كنيد اگر قصد ازدواج داريد از ايجاد روابط عاشقانه خوداري كنيد تا بتوانيد بهتر تصميم گيري كنيد چون اينگونه روابط عاشقانه مي تواند باعث ايجاد وابستگي در هردوي شم شود و يان موضوع هم باعث شود حساست هايتان نسبت به يكديگر اضافه شود و هم اينكه بر درس و ديگر اهدافتان آسيب وارد كند وابستگي مي تواند باعث شود هردوي شما موضوعات مهمي را ناديده بگيريد كه مي تواند تاثيرات زيادي در آينده شما داشته باشد اما در مورد دوم اينكه دقت كنيد با توجه به توضيحات شما به نظر مي رسد كه ايشان در زمان فعلي در يك رابطه ديگر قرار دارند و تا زماني كه در آن رابطه هستند ممكن است نتوانند به راحتي در مورد شما تصميم گيري كنند بهتر است اگر حرفي وجود دارد خودتان در كمال احترام با ايشان در ميان بگذاريد تا در محيط دانشگاه و با كم و زياد ها حرفهاي يكديگر را نشنويد . اينكه شما پشتكار داشته باشيد خوب است اما بهتر است دقت كنيد كه سربازي كار كردن و ادامه دادن تحصيل و در همين زمان ازدواج كردن نيز مي تواند مشكلات زيادي را به همراه داشته باشد كه نياز است هردوي شما براي ازدواج به آن دقت كنيد و چون هنوز هردوي شما در سن حساسي قرار داريد ممكن است اين مشكلات باعث شود كه زودتر خسته شويد و زندگي آنقدر رويايي كه شما فكر مي كرديد نباشد و باعث دلزدگي هردوي شما شود . بهتر است با خودشان به صورت جدي صحبت كنيد تا بتوانيد بهتر در اين مسير تصميم گيري كنيد . بهتر است براي اينكه در اين مسير احتمال خطا كمتر شد مشاره پيش از ازدواج را تجربه كنيد تا به هردوي شما در اين مسير كمك شود.افراد در خانوادهايي با فرهنگ هاي متفاوت بزرگ شده اند كه مي تواند باعث شود كه ديدگاها و سبك هاي شخصيتي متفاوتي داشته باشند و همين موضوع مي تواند باعث شود كه افراد رفتارهاي متفاوتي را در موقعيت هاي يكسان نمايش بدهند مانند موضوعي كه شما بيان كرديد صدا زدن نام شما به اسم كوچك ممكن است اين موضوع براي ايشان كاملا عادي باشد و منظور خاصي نيز در پشت آن نباشد پس بهتر است از خيالپردازي خوداري كنيد تا بتوانيد بهتر تصميم گيري كنيد .
درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد021-88472864
شاد باشيد

منبع: تالار وانشناسي و مشاوره آنلاين ازدواج خانواده تحصيلي همياري ايران - علاقه مند شدن به دختري در دانشگاه

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۱۶:۵۱

ازدواج سفيددر ازدواج سفيد  كه بيشتر هم در غرب رايج مي باشد.
به معني هم باشي شناخته شده است پيوندي در زمان نامشخص ميان دو شخص صورت مي‌گيرد كه بدون مشروعيت در رابطه با اجتماعي و حقوق مي باشد.
ازدواج كلمه مقدسي مي باشد كه زندگي دختر و پسر و قرار  گرفتن آنها زير يك سقف بدون برقراري عقد شرعي نمي باشد.
نمي توان آن ازدواج گفت به دليل اينكه چنين ارتباطي با هدفي مثل رفع شدن احتياج هاي جنسي و رواني صورت مي گيرد.
امكان دارد اين امر براي مرد مثبت تلقي شود اما براي زن يك اثر ويران كننده اي مي باشد.به دليل اينكه زنان داراي زيبا بودن باطني مي‌باشند كه بايد آنها را حفظ كنند. 
هنگامي كه زن  نشاط خود را از دست  دهد.امكان دارد علاقه داشتن مرد براي ادامه دادن زندگي كاهش يابد و به يك زن ديگري روي آورد.ازدواج سفيد


دليل روي آوردن به ازدواج سفيدعلت اصلي به وجود آمدن ازدواج سفيد قبول نكردن مسئوليت در يك طرف رابطه مي باشد.
با نبود مسئوليت خطر بزرگي براي زندگي به وجود مي‌آيد.به دليل اينكه در چنين ارتباطي اشخاص مسئوليت رويكرد خود را فقط به عهده  نمي‌گيرند. اين امر مي‌تواند در ادامه داشتن زندگي مشترك موثر باشد.اين در صورتي مي باشد كه محيط ازدواج مطلوب نباشد.اشخاص به دليل داشتن مشكلاتي مثل موضوع اقتصادي مايل به ازدواج و رفتن به يك زير سقف  نخواهند بود.
تبعات در ازدواج سفيدفرزندان كه از اين نوع ازدواج به وجود مي‌آيند بيشترين صدمه را دارا مي باشند.
به دليل اينكه همچين ازدواجي به ثبت نمي رسد و آينده آنها بعد از متولد شدن مشخص نمي باشد.
باردار شدن ناخودآگاه و عوارض ناشي از سقط شدن جنين به دور از قانون تبعات اين نوع ازدواج محسوب مي شود.
چنين ارتباطي باعث كم شدن فرزند دار شدن مي شود.علاوه بر آن سطح زندگي اشخاص متحول مي شود.همين طور خلاء رواني را براي دختر به وجود مي آورد.

منبع: مشاوره خانواده | مشاوره تلفني آنلاين حضوري | آدرس مشاور خانواده - ازدواج سفيد

[ ۱ ]