آموزشگاه آشپزی در تهران
تور آنتالیا
ویزای تایوان
قیمت تور کانادا
تشک
خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
عشق و ازدواج
درباره من
من يك مشاوره با زمينه تخصصي ازدواج هستم. سعي دارم شما را در اين راه همراهي كنم. چند دقيقه وقت براي آينده خودتون بذاريد. و ازدواج موفقي تجربه كنيد
نويسندگان
برچسب ها
عضويت در خبرنامه
  عضويت لغو عضويت

ورود اعضا
  نام کاربري :
  پسورد :

عضويت در سايت
  نام کاربري :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ايميل :
  نام اصلي :

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۳۲:۱۳

در دنياي سرشار از رقابت امروزي، موفقيت از آن افرادي است كه از اعتماد به نفس بالاتري برخوردارند.


از طريق داشتن اعتماد به نفس مي توانيد در روابط بين فردي بهتر عمل كنيد، نظرات واقعي تان را بدون ترس ابراز كنيد، در شغل تان ماهرتر به نظر برسيد  و پيشنهادهاي كاري بهتري دريافت كنيد.
اصولا شخصيت هايي كه از سطح بالاي اعتماد به خود برخودار هستند جذاب تر از سايرين به نظر مي رسند و با احتمال كمتر در روابط معيوب، باقي مي مانند.
در صورتي كه ضعف اعتماد به نفس، كاركرد شما در ابعاد مختلف زندگي شخصي، شغلي، تحصيلي و خانوادگي مختل كرده است، نگران نباشيد.
خوشبخاته اعتماد به نفس از جمله مهارت هاي قابل يادگيري است و مي توانيد از طريق تمرين مجموعه اي از تكنيك ها آن را در وجودتان رشد داده و نهادينه كنيد.
اعتماد به نفس افزايش - مشاور كو اعتماد به نفس افزايش – مشاور كونه گفتن را بياموزيد.ناتواني در نه گفتن در بسياري از موارد يكي از علل اصلي ضعف اعتماد به نفس است.
در مواقعي كه علي رغم مخالفت با ديدگاه و يا اعتقادي قادر به ابراز مخالفت تان نيستيد، ديگران شما را به عنوان فردي ضعيف و منفعل برداشت مي كنند كه از اقتدار كافي برخوردار نيست.
به منظور يادگيري مهارت اعتماد به نفس، مي توانيد به شيوه زير عمل كنيد:فراموش نكنيد كه شما نيز از حقوق برابر با ديگران برخورداريد و نظر دادن حق شماستبا طرف مقابل تان تماس چشمي برقرار كنيد و زبان بدن مقتدر و صحيحي را به خود بگيريد.به خاطر داشته باشيد كه اين تنها زبان تان نيست كه صحبت مي كند. بدن تان نيز درحال بيان احساس شماست و ديگران نظرات فردي كه قوز مي كند، شانه هاي افتاده دارد و ارتباط چشمي برقرار نمي كند را زياد جدي نمي گيرند.
قبل از اظهار نظر، چند نفس عميق بكشيد تا بر خودتان مسلط شويد.به بدترين اتفاق ممكن فكر كنيد. به عنوان مثال “در صورتي كه نظرم را بيان كنم و ديگران مخالف آن باشند در بدترين حالت ممكن چه اتفاقي ممكن است بيفتد؟”نظر شخصي تان را با ضمير “من” بيان كنيد و شمرده و آرام گفت و گو كنيد.به عنوان مثال ” من اينظور فكر مي كنم كه…هرگز در بيان نظرات شخصي تان از ضمير “ما” استفاده نكنيد زيرا مي تواند اين برداشت را ايجاد كند كه شما از شخصيتي مقتدر و مستقل برخوردار نيستيد و يا مي ترسيد خودتان باشيد.
در صورت مخالفت ديگران، به نظرات شان گوش دهيد، از آن ها بخاطر اظهار نظر تشكر كنيد و بگوييد “بله و نظر من هم چيزي است كه مطرح كردم”.
بخاطر داشته باشيد كه نمي توانيد همواره تمامي افراد را راضي نگه داريد و ممكن است در برخي موارد لازم باشد تا براي احترام به خودتان، ديگران را نيز ناراحت كنيد.
خودتان را دو تكه نكنيد.تقسيم كردن خودتان به دو بخش “آدم خوب” و “آدم بد” مي تواند اعتماد به نفس تان را به شدت تخريب كند.
اين خطاي شناختي كه در روانشناسي فرويد از آن به عنوان مكانيزم دفاعي “دونيمه كردن ” ياد مي شود، به معناي آن است كه فرد در صورت موفقيت، خود را فردي باارزش و خوب تلقي مي كند و در صورت انجام كوچك ترين خطا و اشتباهي، نيمه ي ديگري از خود به عنوان انسان بي ارزش و بد را مورد توجه قرار مي دهد.
لازم است بدانيد كه اين مكانيزم مي تواند در دراز مدت تاثيرات قابل توجهي در بروز افسردگي داشته باشد.
بنابراين خودتان را به عنوان مجموعه ي به هم آميخته اي از ويژگي هاي مثبت و منفي بپذيريد و دست از خود سرزنش گري و ملامت خويشتن برداريد تا بتوانيد اعتماد به نفس تان را بازيابيد.
از تكنيك خود هيپنوتيزمي مثبت استفاده كنيد.در اين تكنيك لازم است ويژگي هاي مثبت خودتان را ضبط كنيد و هر شب قبل از به خواب رفتن، آن ها را همانند يك موسيقي گوش نواز بشنويد و به خواب فرو رويد.
اثرات اين روش مي تواند از طريق تاثير بر عميق ترين سطوح ناخوداگاه، منجر به ارتقاء اعتماد به نفس در شما شود.
جالب است بدانيد كه افراد زيادي بدون آگاهي از اين نكته، در طي شبانه روز از طريق خودگويي هاي منفي مكرر در حال خودهيپنوتيزمي منفي هستند كه معكوس كردن ان از طريق شيوه ي ذكر شده اتفاق خواهد افتاد.
كارهاي نيمه تمام را تمام كنيد.بازنگه داشتن حجم زيادي از كاها و مسئليت هاي نيمه تمام مي تواند اين احساس را درشما ايجاد كند كه به اندازه ي كافي خوب و كارآمد نيستيد.
بنابراين بهتر است ليستي از كارهاي نيمه تمام تهيه كنيد و تمام كردن ان ها را در دستور كار برنامه ي هفتگي تان قرار دهيد.
از آنجا كه تجربه ي موفقيت مي تواند موفقيت آفرين باشد، با اين روش خواهيد توانست هر روز به موفقيت هاي بيشتري دست يابيد.
سرتان به كار خودتان باشد.مقاسه ي دايم خودتان با ديگران مي تواند مهلك ترين سم براي نابودي اعتماد به نفس تان باشد.
در صورتي كه به اين قبيل مقايسه ها عادت كرده ايد، بهتر است براي مدتي از ديگران فاصله بگيريد، اهداف شخصي تان را مشخص كنيد و با تمركز بر خود و برنامه هاي تان، به مقايسه هاي مخرب پايان دهيد.
روش اعتماد به نفس افزايش - مشاور كوروش افزايش اعتماد به نفس – مشاور كوبه خودتان فرصت اشتباه كردن بدهيد.بر اساس يكي از معتبرترين آزمون هاي شخصيتي، “باز بودن نسبت به تجارب” يكي از ويژگي هاي افراد داراي سلامت روان است.
به عنوان مثال جدا شدن از شريك عاطفي ممكن است از جانب فردي چنين تعبير شود كه ” چقدر بدبخت و بي ارزشم. هيچ كس منو دوس نداره”.
و فردي ديگر ممكن است تجربه ي خود از اين شرايط مشابه را به شكل زير مطرح كند:
” رابطه ي عاطفي م فراز و فرودهاي زيادي داشت و يك تجربه ي تلخ و شيرين بود كه از آن چيزهاي زيادي ياد گفتم”.
از طريق ديدگاه دوم (باز بودن نسبت به تجارب و قايل شدن حق اشتباه”، مي توانيد احساس ارزشمندي بيشتري را تجربه كنيد و از اعتماد به نفس تان مراقبت كنيد.
دست از فكر كردن برداريد و دست به كار شويد.واقعيت آن است كه افراد داراي اعتماد به نفس بالا، كمتر حرف مي زنند و بيشتر عمل مي كنند.
اين در حالي است كه افراد داراي اعتماد به نفس پايين ممكن است ساعت ها به انجام يك كار فكر كنند، در مورد آن با ديگران گفت و گو كنند و در نهايت نيز اقدامي انجام نمي دهند.
در اين حالت نحوه ي عمل شما شبيه به فردي است كه قصد يادگيري شنا را دارد اما به مشاهده ي ديگران در كناره ي استخر اكتفا مي كند و جرأت رفتن در آب را ندارد.
بهتر است علي رغم ترس تان، قدم برداريد، با محدوديت ها مواجه شويد و از طريق اقدام، عمل و كسب تجارب موفقيت آميز، اعتماد به نفس تان را رشد دهيد.
مثبت بينديشيد و مثبت بيان كنيد.نمي توانم، نميشه، معلومه كه عملي نيست، هيچ وقت خودمو نمي بخشم، شكست و كلماتي هستند كه مي توانند بذر اعتماد به نفس تان را به كلي بخشكانند.
تفكر و ادبيات تان را تغيير دهيد و به خودتان فرصت سعي كردن، تجربه كردن، رسيك كردن و موفقيت دهيد.
تلاش كنيد تا افعال مثبت را جايگزين افعال و جملات منفي كنيد و نسبت به پيشرفت خوشبين باشيد تا بتوانيد به آن دست يابيد.
خودتان را از محاصره ي منفي باف ها خارج كنيد.محاصره شدن در بين افراد منفي باف و منفي نگر كه دايما بر جوانب نشدني و منفي اتفاقات تمركز دارند مي تواند رسيك پذيري تان را به شدت كاهش دهد و از طريق افزايش ترس، مانع از انجام كار و كسب موفقيت شود.
براي بازيابي اعتماد به نفس بهتر است روابط تان را پاكسازي كيند و خودتان را در معرض ارتباط با افراد عمل گرا، خوشبين و مثبت قرار دهيد تا شما نيز از طريق همانند سازي ناخودآگاه با آن ها به موفقيت مطلوب تان دست يابيد.
مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاينتكنيك هاي سبك زندگي و موفقيت در زندگي فردي و اجتماعي، بهبود وضعيت تحصيلي و شغلي
آموزش مهارت ارتباطي به منظور دستيابي و توان ارتباط با جنس مخالف به منظور ازدواج و ارتباط كاري و درسي در دانشگاه
كسب موفقيت و انگيزه در كار و تحصيل و دستيابي به زندگي موفق با درآمد بالا كه زير مجموعه مشاوره شغلي است.
رشد فرد و خودشناسي به منظور بهره برداري حداكثري از توان و استعداد فردي و شناسايي توانمندي ها و مهارت هاي لازممشاوره تحصيلي و درسي به منظور موفق در مدرسه ، دبيرستان و دانشگاه ، روش هاي مطالعه و برنامه ريزي به منظور دستيابي به رتبه
منبع:
نويسنده: مشاور كو تمامي حقوق براي مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين محفوظ بوده و هرگونه كپي برداري از محتواي انجمن پيگرد قانوني دارد و استفاده با ذكر نام منبع و لينك سايت بلامانع است.

منبع: مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين-۹ گام تا تحول اعتماد به نفس


برچسب‌ها: تحول،اعتماد به نفس،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۴۱:۲۳

اسكيزوتايپال به معناي عجيب و غريب است. حتي اگر با اين اختلال آشنا نباشيد، با مشاهده ي افكار عجيب و غريب، رفتارهاي عجيب و ظاهر متفاوت فرد مبتلا متوجه خواهيد شد كه با يك اسكيزوتايپال مواجه هستيد.
ممكن در صحبت هاي او با ادعاهايي خراقي و نامتناسب با فرهنگ خودش مانند قدرت تله پاتي، سفر به ماه، كشف بعد چهارم و موارد عجيب و غريب مشابهي رو به رو شويد كه كاملا خرافي و خلاف واقع است.


به عنوان مثال ممكن است در بين مردم عادي باورهاي خرافي مانند “به هم زدن قيچي باعث دعوا مي شود” از زمان هاي گذشته به جا مانده باشد اما تفكر فرد مبتلا به اين اختلال، از مجموعه ي بسيار زيادي از اين باورها تشكيل شده است كه عميقا به آن ها معتقد است.

اختلال شخصيت اسكيزوتايپال – مشاوركوافراد با اختلال شخصيت اسكيزوتايپالچنين فردي معتقد است دلايل همه ي رفتارهاي را از قبل پيشگويي مي كند، ديگران با او خصومت دارند، از قدرتي ماورايي براي اثرگذاري بر محيط برخوردار است و مي تواند با افكار جادويي اش ديگران را تحت تاثير قرار دهد.   
اين افراد عحيب و غريب نيز مانند ساير مبتلايان به اختلالات شخصيتي از درمان قطعي برخوردار نخواهند بود و از طريق درمان هاي دارويي و روانشناختي همزمان، تنها علايم شان كاهش مي يابد.
با ادامه ي متن همراه باشيد تا شما را علل، نشانگان و روش هاي درماني اين اختلال شخصيتي بيشتر آشنا كنيم.
علايم شخصيت اسكيزوتايپال چيست؟در صورتي كه حداقل ۵ مورد از علايم زير را در فردي به صورت همزمان مشاهده كنيد مي توانيد به اين مساله مشكوك شويد كه شايد او از جمله شخصيت هاي عجيب و غريب باشد.
اين آشنايي مي تواند در فرايند انتخاب هايي مانند ازدواج بسيار موثر واقع شود و شما را از تله ي بزرگي به نام اختلال شخصيتي رهايي بخشد.
اين علايم عبارتند از :سوء ظن مداوم و تفكر پارانوئيد (بدبينانه)عواطف محدود و نامتناسبرفتارهاي غير عادي و خاصظاهر عجيب و غريبنداشتن دوست صميميالگوي نافذ نقايص بين فردي و اجتماعياضطراب اجتماعي شديدي كه نه تنها با ادامه يافتن آشنايي كم نمي شود بلكه با افكار بدبينانه نيز همراه است.تفكر عجب و غريب و خرافه گرايي افراطيتكلم عجيب و غريب مانند پرداختن بيش از حد به حواشي، گفتار مبهم و استعاريتفكر و باورهاي سحر آميز موثر بر رفتار مانند سفر به ماه، تله پاتي و…
علايم شخصيت اسكيزوتايپال چيست؟ مشاوركوآيا شخصيت عجيب و غريب همان اسكيزوفرني است؟شايد براي تان اين سوال ايجاد شود كه اين نوع اختلال با شخصيت اسكيزوفرني چه تفاوتي دارد.
در پاسخ بايد بدانيد اين دو اختلال همپوشاني زيادي با يكديگر دارند. با اين تفاوت كه بيماران اسكيزوفرني سوابقي از قطع ارتباط با واقعيت را نيز دارند اما در پيشينه ي اسكيزوتايپال ها شاهدي مبني بر قطع ارتباط با واقعيت ديده نمي شود.
بر اساس راهنماي تشخيصي و آماري اختلالات رواني، اسكيزوتايپال به عنوان “اختلال پيش اسكيزوفرني” و “شبه اسكيزوفرني” نيز شناخته مي شود.
به اين معنا كه با ادامه يافتن مي تواند منجر به قطع ارتباط با واقعيت و تبديل شدن به حادترين اختلال رواني يعني اسكيزوفرني شود.
همچنين نحوه ي تكلم در مبتلايان به اين اختلال قابل فهم است. به اين معنا كه همانند افراد اسكيزوفرن از كلمات بي ربط و غير منطقي كه اصطلاحا “سالاد كلمات” ناميده مي شود استفاده نمي كنند.
همچنين بر خلاف اسكيزوفرن ها كه مدام از شاخه اي به شاخه ي ديگر مي پرند، اسكيزوتايپال ها چنين حالتي را در گفتار نشان نمي دهند.  
بررسي ها نشان دهنده ي آن هستند كه اسكيزوتايپال ها علاوه بر تجربه ي توهم، غالبا به افسردگي نيز مبتلا هستند
آيا اسكيزوتايپال قابل درمان است؟اگرچه فاكتورهايي مانند افكار عجيب و غريب، باورهاي سحر آميز و رفتارهاي تعجب برانگيز از جمله نشانه هاي اصلي اسكيزوتايپال است اما فرد مبتلا به هيچ وجه افكار و رفتارهاي خودش را عجيب و غريب نمي داند.
به همين دليل در صورتي كه درمانگر رفتارهايي توام با قضاوت، مسخره كردن و يا نگرشي انتقاد آميز نسبت به بيمار داشته باشد، درمان به هيچ وجه پيش نخواهد رفت.
در چنين شرايطي فرد مبتلا با احتمال بسيار زيادي درمان را قطع مي كند.
به همين دليل توجه به اين مساله بسيار ضروري است.
در كنار درمان هاي روانشناختي، استفاده از دارو درماني به منظور كاهش افكار عجيب و غريب نيز ضروري است كه تا پايان عمر ادامه خواهد داشت.
ازدواج با محبوب عجيب و غريبعلي رغم نشانگان جادويي اين اختلال، ممكن است آشنايي با فردي كه از اين اختلال رنج مي برد، جالب نيز باشد.
شما با فردي مواجه مي شويد كه ادعاهاي زيادي دارد و در صورت عدم آگاهي ممكن است حتي به او وابسته نيز شويد.
آنچه ازدواج با محبوب عجيب و غريب را دشوار مي كند، افكار پارانويايي مدوام، انتساب به خود، و الگوي نافد ضعف در روابط فردي و اجتماعي است.
او نمي تواند با ديگران ارتباط اجتماع مطلوبي داشته باشد و دايما رفتارهاي ديگران را حمل بر توهين و تحقير مي داند.
اين فرد با هر يك از رفتارهاي تان به اين فكر مي كند كه مبادا برايش نقشه اي كشيده باشيد!
اما داستان زندگي با اين محبوب عجيب و غريب به همين جا ختم نمي شود.
اختلال شخصيت اسكيزوتايپال مشاوركو (2)لازم است بدانيد كه اسكيزوتايپال ها، ابدا به نظرات و عقايد ديگران بهايي نمي دهند چراكه معتقدند ديگران قادر به درك مسايل نيستند و درك خودشان از اتفاقات بسيار عميق تر و در بيشتر موارد داراي منبع ماورايي است!
خبر خوب آن است كه در مقايسه با ساير انواع اختلالات شخصيتي، با احتمال بيشتري مي توانيد از وجود شخصيت عجيب و غريب در همان ابتداي رابطه مطلع شويد.
همچنين اسكيزوتايپال ها غالبا از ورود به روابط اجتماعي دوري مي كنند و اكثر عمرشان را در تنهايي به سر مي برند.
ساير مشكلات اسكيزوتايپال ها در جامعهمتاسفانه اين دسته از افراد جامعه، از امنيت شغلي بسيار پاييني برخوردارند، در روابط كاري شان خراب كاري هاي زيادي دارند، در حضور ديگران اضطراب زيادي را تجربه كرده و افكار عجيب بيشتري را به زبان مي آورند.
اسكيزوتايپال ها غالبا در رعايت بهداشت عمومي نيز با مشكل مواجه اند چرا كه سير كردن در دنياي توهمات و خرافات زماني براي رسيدگي به خود باقي نمي گذارد و همين مساله باعث مي شود تا از جانب ديگران بيشتر طرد شوند.
حساسيت فوق العاده ي آن ها نسبت به طرد نيز باعث مي شود تا با هر بار طرد شدن بيشتر در لاك تنهايي خودشان فرو روند و اين چرخه ي معيوب همواره تداوم خواهد داشت.
 خوشبختانه اين گروه از مبتلايان مي توانند با استفاده از دارو و درمان روانشناختي همزمان، زندگي راحت تر و كم عارضه تري را سپري كنند اگرچه امكان تغيير ويژگي هاي شخصيتي به دليل ماهيت اين دسته از اختلالات وجود ندارد.

منبع: مشاور كو - مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين - از اختلال شخصيت اسكيزوتايپال چه مي دانيد؟

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۱:۰۵:۰۶

ممكن است كه شما در روابط عاطفي خودتان يك سري ويژگي هاي خاصي را در مورد همسر خودتان بپذيريد و در عين حال فقط وي را تحمل كنيد.


البته اين امر منجر به شناخت تفاوت هاي موجود مابين پذيرفتن و تحمل كردن مي شود تا در نتيجه بتوانيد مابين آنها تمايز قائل شويد.
پذيرفتن يا تحمل كردن همسركيو اولور[۲] به عنوان موسس يك مركز رابطه اي و نويسنده كتاب اسرار مربوط به زوجين خوشحال[۳] گفته است كه
“زماني كه ما يك رفتاري را تحمل مي كنيم، ما همچنان نسبت به آن رفتار عصبي، نااميد و متنفر هستيم. با اين وجود در زماني كه همسرمان را مي پذيريم، از تمام موارد منفي مربوط به وي چشم پوشي مي كنيم – در اين شرايط هيچ نوع عصبانيت، نااميدي و تنفري وجود ندارد.”
كيو اولور[۲]وي گفته است در زماني كه شما همسرتان را با تمام شرايطي كه دارد مي پذيريد، يا يك مورد خاصي را در مورد وي مي پذيريد، اين احساس را خواهيد داشت كه:
“من اين را به عنوان يك بخش كوچك از يك پكيج بزرگتر انتخاب كردم كه شما مي باشيد. من به اين نتيجه رسيدم كه اين مورد در رابطه با شما كارايي دارد و من اين مورد را به عنوان يك بخش كلي از شما پذيرفتم و نمي خواهم كه آن را تغيير بدهم.”
كيو اولور[۲]براي مثال وي گفته است زوجيني كه يك نفر از آنها ولخرج مي باشد و طرف ديگر پس انداز كننده مي باشد، مورد تحمل شده توسط فرد ذخيره كننده عبارت از خرج كردن خود بخودي و بي مسولانه مي باشد، در حاليكه فرد ولخرج كننده، خساست و عدم توانايي بي اختيارانه را براي انجام دادن تحمل مي كند.
از تحمل كردن به سوي پذيرش همسر مشاوركواز تحمل كردن به سوي پذيرش همسر مشاور كواز تحمل كردن به سوي پذيرش همسربا اين وجود، اولور بر روي زوجين كار مي كند تا رفتار تحمل كننده را به يك رفتار مورد پذيرش تبديل كند، و حتي بعدا از اين شرايط قدرداني كند. وي بيان كرده است
“زماني كه يك فرد مي تواند رفتاري را در نظر بگيرد كه تحمل مي كند و نسبت به تبديل آنها به يك مورد مثبت شناخت پيدا كند، در اينصورت زوجين مي توانند تا مرحله فراتر از پذيرش پيشرفت كنند و از رفتار خودشان قدرداني كنند.
اولوربراي مثال، فرد ولخرج از رفتار همسر خودش در زمينه پس انداز كردن براي آينده و نگراني براي امنيت قدرداني مي كند، در حاليكه فرد پس انداز كننده نسبت به خود انگيخته بودن همسرش و لذت بردن از زندگي قدردان مي شود.”
اولوردر ادامه يك سري روشهايي بيان شده است كه با استفاده از آنها نه تنها مي توانيد همديگر را تحمل كنيد، بلكه همديگر را هم بپذيريد.
همسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريدهر شخصي داراي ويژگي ها و خصوصياتي مي باشد كه ممكن است شما دوست نداشته باشيد، ولي زماني كه شما يك فرد را مي پذيريد، در واقع شما تمامي موارد “بد” و خوب وي را مي پذيريد.
دكتر رماي دورواسولا[۶] به عنوان يك روان شناس باليني مجاز، استاد روان شناسي و نويسنده كتاب آيا بايد بروم يا بايد بمانم: نگه داشتن يك رابطه خودشيفتگي[۷] معتقد است كه
“پذيرش باعث نمي شود كه من بخواهم اين مورد يك موضوع متفاوتي باشد.”
دكتر رماي دورواسولا[۶]وي گفته است كه:
“در واقع پذيرش و عامل اصلي آن عبارت از ايده اي مي باشد كه در رابطه با خود شخص مي باشد – و شما بايد با اين موارد متناسب باشيد. همچنين ‘تحمل كردن’ دقيقا به اين معنا نمي باشد كه ‘من با طرز تفكر همسرم هيچ مشكلي ندارم’”.
دكتر رماي دورواسولاهمسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريد مشاور كوهمسر خودتان را بر اساس شرايط و ويژگي هايي كه دارد بپذيريد مشاور كوشما نيازهاي آنها را مي پذيريددر يك رابطه مشخص، هر شخصي خواسته ها و نيازهاي خاصي دارد و بايد اميدوار باشند كه موارد انطباق يافته خواسته ها و نيازها بيشتر از موارد بدون انطباق باشد.
به همين دليل گفته مي شود كه برخي از خواسته ها و نيازها متفاوت خواهند بود و در اين شرايط است كه نگرش شما نقش مهمي را ايفا مي كند.
دكتر اليزابت كوهن[۹] به عنوان يك روان شناس باليني گفته است كه
“تفاوت مابين پذيرفتن و تحمل كردن همسرتان بستگي به عواطف و تفكراتي دارد كه در رفتار شما وجود دارد. هر دو مورد تحمل كردن و پذيرفتن از بيرون به يك شكل ديده مي شوند.”
دكتر اليزابت كوهن” براي مثال، در صورتي كه همسر شما در طول كل هفته با بهترين دوستان خودش باشد، شما مي توانيد بگوييد كه “فوق العاده است، اميدوارم خوش باشي”.
دكتر اليزابت كوهناين حرف وي هم مي تواند به عنوان يك مورد پذيرش و هم به عنوان يك مورد تحمل كردن تفسير شود.همچنين دكتر كوهن بيان كرده است در زمانيكه همسر شما بيرون مي باشد، ممكن است اين تفكر را داشته باشيد كه
“چه زماني بر مي گردد؟ دوست دارم كه عجله كند. چرا آنها اين برنامه را دارند؟”،
دكتر اليزابت كوهنيا ممكن است فكر كنيد كه
“من خوشحالم كه همسرم شانس بيرون رفتن و بودن در كنار دوستانش را دارد. من خيلي خوشحالم كه همسرم در مورد نيازهايي كه دارد با من صريح مي باشد و من تنها شخصي نيستم كه مي تواند توجه وي را جلب كند و منجر به خوشحالي وي شود.”
دكتر اليزابت كوهنآيا متوجه تفاوت هاي موجود در دو حالت بيان شده مي شويد؟
در مورد آنها قضاوت نكنيدهيچ فردي دوست ندارد كه مورد قضاوت قرار داده شود و در صورتي كه همسر خودتان را مورد قضاوت قرار دهيد، آنها را از صميم دل خودتان نخواهيد پذيرفت. دكتر دورواسولا بيان كرده است
“پذيرش، يك نوع تمايل بيشتر به كل نگر بودن و حتي شايد وضعيت دوست داشتن بيشتر مي باشد. شما ماهيت واقعي شخص را شناسايي مي كنيد و در مورد وي قضاوت نمي كنيد.”
دكتر دورواسولاهمچنين در صورتي كه شما صرفا وي را “تحمل كنيد”، در اين شرايط شما به صورت شديدي با رفتار(هاي) وي مشكل خواهيد داشت.
دكتر دورواسولا معتقد است:
“اين مورد يك مقداري از تجربه دندان شكن سگك سفيد (منظور شرايط بسيار سخت و غيرقابل تحمل) مي باشد و معمولا در شرايط بلندمدت كارايي مناسبي ندارد، چرا كه خسته كننده و ناخوشايند مي باشد.
دكتر دورواسولاممكن است كه رفتارها و ويژگي هاي اين افراد در زير پوست شما قرار بگيرند و شما احساس ناراحتي كنيد و يك آرزوي در حال پيشرفتي نسبت به متفاوت بودن وي در شما شكل خواهد گرفت.”
دكتر دورواسولاتفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيدآيا همسر خودتان را مي پذيريد و يا تلاش مي كنيد كه وي را تغيير دهيد.
سندي وينر[۱۰] به عنوان رئيس اداره محبت مربوط به آخرين ملاقات اوليه[۱۱]  گفته است كه
“در صورتي كه يك فرد رفتار نامناسبي داشته باشد و شما در هر صورت در كنار وي بمانيد، شما همواره آن رفتار را تحمل خواهيد كرد، و اين شرايط در نهايت مي تواند منجر به تنفر و اهانت شود.”
سندي وينروي يك مثال مشخصي را در مورد وجود داشتن تفاوت هاي مذهبي بيان كرده است.
تفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيد مشاور كوتفاوت هاي آنها را بپذيرد و تلاش نكنيد كه آنها را تغيير بدهيد مشاور كووينر گفته است كه:“فرض كنيد كه شما يك مسيحي مذهبي و همسر شما يك ملحد باشد. شما در حقيقت مي خواهيد همسر شما شخصي باشد كه همراه با شما به كليسا برود و عقايد شما را داشته باشد، ولي وي اين كار را انجام نمي دهد.”
وينرشما در حقيقت مي خواهيد همسر شما شخصي باشد كه همراه با شما به كليسا برود و عقايد شما را داشته باشد، ولي وي اين كار را انجام نمي دهد.”
وينروي مي گويد كه همسر شما داراي ويژگي هاي قابل توجه ديگري مي باشد، ولي اين مشكلات مذهبي بيشتر مطرح خواهند شد.
روابط جنسي و زناشويي به منظور درمان مشكلات ديرانزالي، زودانزالي، خوشنت جنسي ، تجاوز
وينر در مورد تحمل كردن همسر معتقد است“در صورتيكه شما نسبت به عقايد يكديگر احترام نگذاريد – و آنها را نپذيريد – در اين صورت رابطه شما پايدار نخواهد ماند.”
وينروي اضافه مي كند كه احترام گذاشتن به تفاوت هاي يكديگر يك عامل كليدي در پذيرش همديگر مي باشد.
“در صورتي كه شما تفاوت هاي همديگر را بپذيريد و سعي نكنيد كه وي را تغيير بدهيد، در اين صورت شانس مناسبي را براي ايجاد يك رابطه هماهنگ خواهيد داشت.”
وينربه راحتي از دست آنها خشمگين نشويددر صورتي كه شما و همسرتان يكديگر را بپذيريد، احتمالا هيچ نوع ويژگي در وي پيدا نخواهيد كرد كه به صورت مكرر منجر به اذيت شدن شما شود.
يك روان شناسي به اسم شاء ويان[۱۲] گفته است كه“تفاوت ما بين پذيرفتن و تحمل كردن همسرتان با توجه به روشي كه دارد، بزرگ مي باشد. زماني كه همسرتان را با توجه به روشي كه دارد بپذيريد، در اين صورت در نتيجه رفتارهاي وي اذيت نخواهيد شد، چرا كه شما مواردي را پذيرفته ايد كه نمي توانيد تغيير بدهيد.”
شاء ويانبراي مثال ويان گفته است كه قبلا يك مراجعه كننده مردي (شوهري) داشته است و شكايت مي كرده است كه در نتيجه قفل نكردن در ماشين به صورت مكرر توسط همسر خودش اذيت مي شد.
وي اين رفتار را تحمل مي كند، ولي همچنان مي خواهد كه در كنار وي بماند.ويان بيان كرده است
“در طول كار بر روي اين درمانجوي خودش، در نهايت فرد درمانجو پذيرفت كه همسرش اين كار را به صورت هدفمند انجام نمي دهد و شايد به دليل شلوغ كاري هاي بچه ها، فراموش مي كند كه در را قفل كند.
شاء ويان” ويان گفته است كه در زمان تحمل كردن يك شخصي، شما به صورت هدفمند تلاش مي كنيد تا آن رفتار شما را اذيت نكند – ولي زماني كه آن را مي پذيريد، در اين شرايط به تلاش كمتري نياز خواهيد داشت.
شاء ويان تشخيص و پيشگيري از خيانت و تعهد مندي ميان زوجين و جلوگيري از طلاق عاطفي و جنسي
مثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسرشايد در يك زماني يك سري از موارد مربوط به همسرتان منجر به اذيت شدن شما مي شد، ولي در شرايط فعلي شما اين موارد را پذيرفته ايد و جنبه هاي مثبت آن را در نظر مي گيريد و به همين دليل در حال حاضر به عنوان يك مشكل در نظر گرفته نمي شوند.
پائول دِ پومپو[۱۳] به عنوان درمان گر مجاز CBT در موسسه درماني رفتاري شناختي در كاليفرنيايي جنوبي گفته است كه
“پذيرش در زماني صورت مي گيرد كه شما همه موارد مثبت و منفي را قبول مي كنيد. همچنين جنبه هايي از همسرتان كه مي خواهيد تغيير پيدا كند، در حال حاضر منجر به اذيت شدن شما نمي شود.”
پائول دِ پومپو[۱۳]در نقطه مقابل وي معتقد است كه مي توانيد مشاهده كنيد هر ويژگي اذيت كننده جاي خودش را به موارد خوبي داده است
در صورتي كه همسر شما فرد مغروري باشد، شايد شما هوش وي را دوست داشته باشيد، يا در صورتي كه خودپسند باشد، احتمالا توانايي وي براي خود – توجهي را مورد تحسين قرار خواهيد داد.
مثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسر مشاور كومثبت انديشي در جنبه هاي مثبت همسر مشاور كودكتر دِ پومپو معتقد است“زماني كه شما صرفا تحمل مي كنيد، احساس مي كنيد كه كاسه صبر شما به صورت تدريجي پر مي شود و اميدوار هستيد كه يك مورد ديگري به آن اضافه نشود.”
دكتر دِ پومپوشما داراي صداقت عاطفي هستيد و داراي وابستگي مشتركي نمي باشيددر صورتي كه شما يك رابطه داراي وابستگي مشترك داشته باشيد، تمايل داشتن به تحمل كردن رفتارهاي همسرتان راحت تر از پذيرفتن آنها خواهد بود.
كريستينا وازكوئز[۱۴] به عنوان يك روان درمانگر و نويسنده كتاب همسر بدون دلبستگي: نجات يافتن از مرد بدون عاطفه[۱۵] گفته است
“زماني كه زوجين به جاي پذيرفتن رفتارهاي يكديگر، اين رفتارها را تحمل مي كنند، آنها با ريسك وابستگي مشترك مواجه خواهند شد. وابستگي مشترك مي تواند منجر به پوشش دادن جنبه هاي مختلفي شود، ولي شما با صحبت نكردن شفاف در مورد اولويت ها، خواسته ها و ارزش هاي خوتان، از نظر عاطفي با خودتان و همسرتان صادق نخواهيد بود و اين مورد در نهايت منجر به ايجاد تنفر خواهد شد.”
كريستينا وازكوئز[۱۴]وي معتقد است كه پذيرفتن بيشتر منجر به خنثي بودن يا بي تفاوت بودن مي شود – و اين پتانسيل را دارد كه به قدرداني و مانوس شدن منجر شود.
در حاليكه تحمل كردن منجر به ايجاد احساساتي همانند اذيت شدن، ناراحتي، و تنش مي شود كه در رفتارهايي همانند انتقاد، تمسخر يا قضاوت نشان داده مي شود.
وازكوئز گفته است كه“براي مثال، فرض كنيد كه همسر شما از جمله طرفداران شديد و افراطي فوتبال مي باشد، و زمان قابل توجهي از تعطيلات خودش را در مقابل تلويزيون صرف مي كند.
وازكوئزهمچنين فرض كنيد كه خودتان از فوتبال متنفر باشيد، ولي جرات گفتن آن را به همسرتان نداريد، چرا كه باعث خواهد شد در آخر هفته زمان كمتري را در كنار يكديگر صرف كنيد. به جاي اينكه در كنار وي بنشينيد و ساعت ها خسته شويد، به اين مورد فكر كنيد كه مي توانيد يك سري كارهايي را همراه با هم انجام بدهيد و از آن لذت ببريد.”
وازكوئزوي معتقد است به دليل اينكه در اين مثال شما خسته مي شويد، جنبه تحمل كردن بيشتر از جنبه پذيرفتن مي باشد.
روزهاي خوب شما بيشتر از روزهاي بد شما بوده استزماني كه همسرتان را مي پذيريد، تعداد روزهاي خوب شما بيشتر از تعداد روزهاي بد شما خواهد بود و اين مورد دلايل مناسبي خواهد داشت – يك نامزدي متجانس نمي باشد.
دكتر دِ پومپو گفته است:
زماني كه شما شرايط موجود را مي پذيريد، همچنان مي توانيد با همسر خودتان باشيد و با وجود نقايص موجود، از زندگي خودتان لذت ببريد.در حالت معكوس، شما زماني همسر خودتان را تحمل خواهيد كرد كه در اغلب مواقع تفكرات منفي نسبت به وي داشته باشيد يا به صورت مكرر در رابطه با مواردي جر و بحث كنيد كه غيرقابل تغيير مي باشند.الگوهاي زندگي روزمره توسط همسرهمچنين دكتر دِ پومپئو معتقد است كه شما بايد همراه با همسرتان الگوهاي روزمره را بررسي كنيد تا مشخص كنيد كه آنها را بيشتر مي پذيريد يا بيشتر تحمل مي كنيد. وي گفته است كه :
“در صورتي كه در يك روز معمولي، الگوهاي مناسبي مابين شما وجود داشته باشد، احتمالا همديگر را به صورت كلي مي پذيريد. ولي در صورتي كه جر و بحث هايي وجود داشته باشد، يا در مورد همسرتان با دوستان خودتان صحبت كنيد، و / يا در طول روز يا در زمان خواب داراي رابطه ها و تعاملات منفي باشيد، احتمالا همديگر را تحمل مي كنيد.”
دكتر دِ پومپومي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگرزماني كه رابطه تيره اي ما بين شما وجود داشته باشد، ممكن است كه علائم هشدار دهنده و عدم تحمل يكديگر بيش از هر زمان ديگري وجود داشته باشد و شما همچنان همراه هم باشيد.
معمولا اين مورد به دليل تحمل كردن همسرتان صورت مي گيرد و پذيرفتن وي هيچ تاثيري در ايجاد اين شرايط ندارد.
جوليو بريونز[۱۷] به عنوان مدير بحران شخصي و رئيس موسسه خدماتي تخصصي مربوط به پاسخ به سوالات مردان[۱۸] به مشاور گفته است كه
“مهمترين تفاوتي كه من مابين تحمل كردن و پذيرفتن در يك رابطه عاطفي مشاهده كرده ام، عبارت از نوع توجيه بودن در كنار يكديگر مي باشد. يكي از دستور العمل هايي كه من به عنوان يك مدير بحران شخصي در كمك به خانواده ها و افراد مورد استفاده قرار مي دهم، عبارت از شناخت مشكل تحمل كردن در برابر پذيرفتن مي باشد. در نتيجه افراد مي توانند در موقعيت هاي مختلف كنار يكديگر بمانند.”
جوليو بريونز[۱۷]بريونز گفته است كه در اغلب موارد از مراجعه كنندگان مي پرسد كه“آيا مي خواهيد براي انجام دادن اين كار تلاش كنيد؟”
بريونزوي معتقد است كه اين يك سوال مهمي است، به دليل اينكه در صورتيكه زوجين بخواهند اين كار را از طريق آزمايش انجام بدهند، آنها بايد موقعيت و همسر خودشان را با وجود تمامي نواقص بپذيرند.
“در صورتيكه يك شخص فردي را تحمل كند كه همسر وي مي باشد، استفاده كردن از عبارات توجيه كننده همانند “من به خاطر بچه ها مجبور هستم” يا “من مجبور هستم، چرا كه اين مورد را بعد از گذشت چند سال انتظار دارم”، اين ذهنيت معمولا منجر به ايجاد تنفر مي شود و در برخي مواقع يك حالت تلخ و نامناسبي را ما بين زوجين ايجاد مي كند.”
بريونزمي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگر مشاور كومي خواهيد كه همراه با يكديگر بمانيد، يا بهانه براي ماندن در كنار يكديگرشما مجبور به پذيرفتن اين شرايط هستيدبر اساس عقيده كارشناسان حوزه رابطه، در صورتي كه همسرتان را بپذيريد يا تحمل كنيد، شما بايد تفاوت ها را تحمل كنيد.
همانطور كه دكتر كوهن در بالا گفته است، تفاوت اصلي كه وجود دارد عبارت از احساس و نحوه تفكر شما در يك شرايط مشخص مي باشد.
نانسي كرمر[۱۹] به عنوان يك مشاور مرجع و موسس مركز مشاوره مسابقه صحيح[۲۰]، يك فلسفه راهنمايي خاصي را در مورد درمانجوهاي خودش استفاده مي كند. وي گفته است:
“در صورتي كه كاركرد منطقي وجود نداشته باشد، در اين صورت حتما موردي نادرست وجود دارد.”
نانسي كرمر[۱۹]وي گفته است كه يكي از درمانجوها بدون هيچ دليل مشخصي هر روز با يك برخورد عصبي از طرف همسرش مواجه مي شود؛ تغييراتي كه وي در رفتارش ايجاد مي كرد، هيچ نوع كارايي نداشت و وي با واكنش عصبي از طرف همسرش مواجه مي شد.
كرمر بيان كرده است كه:در صورتي كه شما همواره مكالمات و بحث هاي صورت گرفته را ترك كنيد، در اين صورت بايد نسبت به موارد صورت گرفته نگران باشيد.در اين صورت در موقعيتي قرار خواهيد گرفت كه همسرتان به جاي پذيرفتن شما، شما را تحمل خواهد كرد.پذيرفتن يك شخصي شامل قدرداني از وي به خاطر شخصي كه هست و دوست داشتن آنها به دليل تفاوت هاي موجود مي باشد، در حاليكه تحمل كردن شامل متمركز شدن بر روي ويژگي هاي آزار دهنده آنها مي باشد.همانطور كه مشخص است، كارشناسان بالا منجر به راحت تر شدن تشخيص تفاوت مابين پذيرفتن همسرتان و تحمل كردن وي شده اند.
شما با مشخص كردن شخصي كه بر روي روابط شما مسلط مي باشد، بايد تصميم بگيريد كه به چه نحوي ادامه بدهيد (يا اصلا به رابطه موجود ادامه ندهيد).
 مشاوركو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاينبرترين مقالات خانواده و زوج درماني با رويكرد بهبود روابط ميان خانوادهمشاوره قبل از ازادواج براي روج هاي جوان با آموزش روابط و و رفتار پيش از ازدواجمشاوره طلاق و جدايي به منظور حل مشكلات زناشويي و نجات زندگي والدين و يا آغاز زندگي پس از طلاقروابط جنسي و زناشويي به منظور درمان مشكلات ديرانزالي، زودانزالي، خوشنت جنسي ، تجاوزتشخيص و پيشگيري از خيانت و تعهد مندي ميان زوجين و جلوگيري از طلاق عاطفي و جنسيارتباط با جنس مخالف پيش از ازدواج ، دوره نامزدي و عقد و داشتن روابط در بستر علمي و اجتماعي بدون مشكلات و چالش ها
نويسنده: ناتاليا بوسينسكي[۱] – ارديبهشت ۱۳۹۸ – مترجم: مشاور كو تمامي حقوق براي مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين محفوظ بوده و هرگونه كپي برداري از محتواي انجمن پيگرد قانوني دارد و استفاده با ذكر نام منبع و لينك سايت بلامانع است.

منبع: مشاور كو : مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين- ۹ تفاوت بين پذيرفتن و يا تحمل كردن همسر


برچسب‌ها: تفاوت،تحمل،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۶:۵۴:۳۹

ممكن است كه به خاطر اين فوبيا سرزنش شويدترس از كشتي دريايي در اغلب مواقع از طريق يك سري فوبياها تحريك مي شود – از آكوافوبيا[۱] (ترس از آب) تا كلاستروفوبيا[۲] (ترس از مكان هاي بسته) تا هايپوكوندرياسيز[۳] (ترس از بيماري).


در صورتي كه شما از يك يا چند مورد از اين فوبياها رنج مي بريد، ضرورتا به اين معنا نمي باشد كه شما بايد كلا از كشي دريايي اجتناب كنيد.
يك كشتي مي تواند مكان امني براي يك مسافرت آرامش بخش باشد و شما را با ترسهايتان مواجه كند.
اطلاعات لازم را در مورد محرك هاي فوبياها در خشكي و در دريا كسب كنيد و بعد از آن يك كشتي براي مسافرت انتخاب كنيد كه متناسب با شرايط شما باشد.
آكوافوبياآكوافوبيا يا ترس از آب يك احتمال كاملا مشخص و واضحي مي باشد. در صورتي كه از حجم زياد آب بترسيد، يك كشتي دريايي نمي تواند بهترين انتخاب براي شما باشد.
اين ترس معمولا مربوط به ترس از غرق شدن مي باشد. افرادي كه شنا كردن بلد نيستند و همچنين افرادي كه فيلم تايتانيك را ديده اند، به صورت ويژه اي در معرض ايجاد آكوافوبيا قرار دارند.
[۱] Aquaphobia
[۲] Claustrophobia
[۳] hypochondriasis
مركز مشاوره مگاروانآگورافوبيا[۱]آگورافوبيا (هراس از مكان هاي شلوغ) يك نوع ترس رايج ديگري مي باشد كه مي تواند از طريق مسافرت با كشتي دريايي تحريك شود.
هر چند كه آگورافوبيا بيشتر به عنوان ترس از ترك كردن خانه شناخته مي شود، ولي برخي از حالت هاي آگورافوبيا از طريق موقعيت هاي خاص، همانند قرار گرفتن در يك صف تحريك مي شوند.
صف هاي طولاني براي سوار شدن يا خارج شدن از كشتي، صف هاي مربوط به رستوران هاي غذا خوري و صف هاي مربوط به عكاسي مي توانند منجر به تحريك آگورافوبيا در برخي از افراد شوند.
علاوه بر اين، آگورافوبيا در اغلب مواقع مربوط به اختلال وحشتزدگي مي باشد.
يك تصور ساده از اينكه شما در داخل كشتي و در وسط اقيانوس قرار گرفته ايد، مي تواند براي تحريك حمله وحشت زدگي كافي باشد.
كلاستروفوبياكلاستروفوبيا هم مي تواند از طريق كشتي دريانوردي تحريك شود.
هر چند كه كشتي هاي دريايي بخشي از مكان هاي عمومي كلي مي باشند، ولي دارا دورنماهاي باز و اتاق هاي مياني و كابين ها بيش از حد كوچك هستند و داراي كريدور هاي تنگ و باريكي هستند.
يك كابين دروني كم هزينه ترين قسمت مي باشد، ولي يك پنجره مجزايي در اختيار فرد قرار نمي دهد.
بر اساس موقعيت كابين شما بر روي كشتي، احتمال دارد كه براي رسيدن به نزديكترين عرشه يا يك منطقه عمومي بزرگ، يك پياده روي طولاني داشته باشيد.
همچنين كلاستروفوبيا مي تواند به عنوان يك عامل در اتفاقات مربوط به كشتي نقش داشته باشد.
جميعت شلوغ در طول برخي از نمايش ها، باعث مي شوند كه فقط بتوانيد سر پا بايستيد.
در صورتي كه شلوغي جمعيت منجر به ايجاد كلاستروفوبيا در شما شود، در اين صورت تمايل خواهيد داشت كه از ديدن برخي نمايش ها صرف نظر كنيد.
[۱] Agoraphoba

معيار تشخيص براي فوبياها اختلال رواني اختلال رواني, انواع فوبيا, تشخيص فوبيا, درمان فوبيا, فوبيا, ليزا فريچر بدون ديدگاهمتخصصان سلامت روان در هنگام تشخيص يك فوبيا، بايد از مهارت ها و تشخيص باليني در كنار يك ليست نوشته شده از معيار تشخيص استفاده كنند كه در راهنماي تشخيص…بيش تر بخوانيد
مقابله با ترس از آب اختلال رواني انواع فوبيا, ترس, ترس از آب, علائم, فوبيا, فوبياي آب, ليزا فريچر بدون ديدگاهعوامل، علائم و درمان آكوا فوبيا يا ترس از آب، تقريبا يك فوبيا خاص رايجي مي باشد. آكوا فوبيا همانند ساير فوبياها، از نظر شدت ما بين اشخاص مختلف متغير…بيش تر بخوانيدفوبياي اجتماعي[۱]بر مبناي تعريف بيان شده، مسافرت با كشتي يك نوع فعاليت اجتماعي در نظر گرفته مي شود. احتمالا ميز شام خوري شما براي شش تا ۱۰ نفر باشد.
شما بايد با ساير مسافراني تطبيق پيدا كنيد كه احتمالا افراد اجتماعي هستند و از شما انتظار دارند تا در مكالمه ها و بحث ها شركت كنيد.
اكثر فعاليت ها داراي ماهيت مشاركتي مي باشند و شما را تشويق به رقصيدن، خوانندگي كردن، شركت كردن در صف كونگا[۲] يا پاسخ دادن به سوالات بي اهميت  بر روي استيج مي كنند.
در صورتي كه شما در سفرهاي ساحلي شركت بكنيد، شما در يك قايق يا اتوبوس و در كنار ۲۰ تا ۳۰ نفر از ساير مسافران دريايي خواهيد بود كه اكثر آنها تمايل دارند با ساير افراد گروه آشنا شوند.
حتي در صورتي كه شما به تنهايي به بندر برويد، شما با فروشندگان دوره گردي مواجه خواهيد شد كه اميدوارند موي شما را ببافند، جواهرات به شما بفروشند يا اينكه در رابطه با زندگي جزيره اي به شما توضيح بدهند.
هايپوكوندرياسيز / نوسوفوبيا[۳]ما امروزه نمي توانيم به اخبار گوش كنيم بدون آنكه خبري از آخرين فاجعه مربوط به بيماري انتقال يافته از طريق كشتي را نشنويم.
نوروويروس[۴]، به عنوان يك اختلال معدي و روده اي شديد ولي كوتاه مدت، به راحتي از طريق افرادي كه در نزديكي هم زندگي مي كنند، همانند افراد موجود بر روي يك كشتي دريانوردي، پخش مي شود.
همچنين در زماني كه افراد ارتباط نزديكي با هم داشته باشند، سرما خوردگي و آنفلونزا هم به راحتي پخش مي شوند.
هر چند كه برخي از حادثه هاي صورت گرفته كاملا محدود مي باشند و هر حادثه اي بر روي درصد محدودي از مسافران تاثير مي گذارد، ولي افرادي كه از بيماري مي ترسند، به راحتي دچار ترس مي شوند.
چه در صورتي كه شما از هايپوكوندرياسيز (ترس از بيماري) يا از نوسوفوبيا (ترس از يك بيماري خاص) رنج ببريد، داشتن ارتباط نزديك با ساير افراد براي يك دوره طولاني مدت مي تواند فوبياي شما را تحريك كند.
[۱] Social Phobia
[۲] Conga line
[۳]  Nosophobia
[۴] Norovirus
مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروانمشاوره طلاق رايگانمشاور كودك خوبمشاوره تلفني فوريمشكلات جنسي زناشويياختلال رواني شخصيتاعتياد مواد مخدر اينترنتروانپزشك خوبترسيدن از خود كشتيخود كشتي دريايي مي تواند عامل ترسيدن برخي از افراد باشد.
چه در صورتي كه ترس شما به خاطر فكر كردن به فيلم تايتانيك باشد يا از طريق والديني ايجاد شود كه در مورد قايق ها نگران مي باشند، نگاه كردن ساده به كشتي دريايي مي تواند منجر به دستپاچه شدن شما شود.
حتي در صورتي كه شما بتوانيد با موفقيت وارد كشتي شويد، زماني كه در آب آزاد در كشتي بمانيد و نتوانيد از آن خارج شويد، اين امكان وجود دارد كه دچار ترس شويد.
ساير فوبياهاي خاصدر شرايط آب و هوايي بد، آسترافوبيا[۱] (ترس از غرش آسمان و رعد و برق) مي تواند صورت بگيرد.
ميتوفوبيا[۲] (فوبياي مربوط به افسانه ها) مي تواند از طريق داستانهاي ترس آور از روح ها و دزدان دريايي تحريك شود كه توسط افراد موجود در ساحل گفته مي شوند.
كولروفوبيا[۳] مي تواند از طريق برخي نمايش ها و فعاليت ها تحريك شود. در صورتي كه شما از نيكتوفوبيا[۴] رنج مي بريد، ممكن است در درون كابين كه بدون روشنايي طبيعي مي باشد، دستپاچه و متشنج شويد.

منبع: مركز روانشناسي و روانپزشكي مگاروان-آيا شما از كشتي هاي دريايي ترس داريد؟


برچسب‌ها: كشتي،دريا،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۱:۱۲:۴۴

درمان به وسيله ي متادون از جمله روش هايي است كه به منظور كاهش علايم ترك اعتياد در وابستگان به مواد مخدر استفاده مي شود.


اگر شما به عنوان مصرف كننده ي  يكي از انواع مواد مخدر ازجمله:
مرفين،اكسيكودون،پتيدين،كودئين،يا هرويينباشيد و قصد ترك آن را داشته باشيد، متادون به عنوان يكي از روش هاي درماني است كه لازم است زير نظر پزشك آن را دنبال كنيد.
لازم است بدانيد كه نحوه ي  عملكرد متادون، به گونه اي است كه علايم ترك را تخفيف مي دهد يا از بين مي برد و ازاين طريق به شما فرصت مي دهد تا بدون نگرانيدر مورد تامين مواد، كارهاي تان را سر و سامان دهيد و به خوبي تفكر و تصميم گيري كنيد.
مزايا و معايب مصرف متادون را بدانيدمتادون خود يك داروي شبه افيوني است.
بنابراين در طول دوره ي مصرف، به اين ماده ي مخدر وابسته خواهيد شد.
اما از جمله مزاياي متادون آن است كه هزينه ي آن نسبت به مواد مخدر مشكل آفرين كمتر است
همچنين در طول دوره ي مصرف، ميل به مصرف مواد مخدر در شما كاهش پيدا مي كند، مي توانيد تعادل و ثبات بيشتري را تجربه كنيد و علايم بني و رواني ترك را بهتر مديريت خواهيد كرد.
در حقيقت مصرف متادون به شما كمك مي كند تا با ناراحتي كمتري از عهده ي ترك اوليه برآييد.
همچنين در صورتي كه مصرف كننده ي موادي هستيد كه نيازمند تزريق هستند و از اين طريق در معرض بيماري هايي مانند ايدز قرار گرفته ايد، با مصرف متادون اين مشكلات از بين خواهد رفت زيرا نياز به تزريق وجود ندارد.
علي رغم مزاياي مصرف متادون، لازم است بدانيد كه اين دارو، اعتياد آور، خطرناك و نيازمند تجويز پزشك است.
همچنين تمامي افراد براي كاهش علايم ترك قادر به استفاده از متادون نيستند و براي كسب اطلاع در اين زمينه لازم است با پزشك تان مشورت كنيد.
تاثير خيانت والدين بر كودكخيانت والدين بر فرزندان چه تاثيري دارد؟0 ديدگاه /خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ادامه مطلب ...عوارض جانبي متادونبه طور كلي، شروع مصرف متادون مي تواند عوارض جانبي خاصي را به دنبال داشته باشد اما دوز بيش از حد پايين و يا بالاي آن نيز عوارض مخصوص به خود را ايجاد مي كند.
مصرف دوز پايين متادون علايمي مانند علايم ترك مواد مخدر ايجاد خواهيد كرد.
علايمي مانند:
رفتارهاي كج خلقي،دردهاي شكي،تهوع،استفراغ،درد مفاصل و پشت،تعريق،آبريزش بيني و..نشانه هاي اوردوز متادون
اما دوز بيش از حد بالاي متادون نيز علايمي مانند:
خواب آلودگي،چرت زدن،تنفس سطحي،فشار خون پايين،مردمك هاي نوك سوزني،اشتهاي كمسرگيجهرا به همراه خواهد داشت كه لازم است از آن ها مطلع باشيد.
برخي از عوارض مصرف متادون نيز با دوز مصرفي آن بي ارتباط اند و با شروع مصرف متادون آن ها را تجربه خواهيد كرد كه عبارتند از :
تعريق،درد مفاصل و عضلات،آبريزش بيني،كاهش ميل جنسي،قطع عادت ماهيانه،يبوست،پوسيدگي دندانو دردهاي شكمي.ممكن است با شروع مصرف متادون، بر اساس ويژگي هاي فردي خود يك يا چند نمونه از عوارض ذكر شده را تجربه كنيد.
هشدار در مورد اوردوز با متادوندر صورتي كه شما در آغاز درمان با متادون هستيد و در مورد “دوز مناسب دارو” با پزشك تان به توافق نرسيده ايد، خطر اوردوز با متادون بسيار بالاست.
همچنين مصرف همزمان ساير داروها، مخدر ها، داروهاي مسكن و يا الكل با متادون مي تواند احتمال مسموميت و اوردوز را به شدت بالا ببرد.
به طور كلي لازم است بدانيد كه مواد دارويي مسكن و يا مخدري كه باعث كندي سيستم عصبي مي شوند .
(مانند انواع مسكن ها، آرامبخش ها، و داروهاي ضدافسردگي) در صورت استفاده همزان با متادون، اثرات خود را باهم تركيب كرده و خطر كند شدن تنفس، خواب آلودگي، اختلال در سيستم تنفس، مكا و در نهايت مرگ را بالا مي برند.
در صورتي كه فرد داراي مشكلات كبدي يا كليوي نيز باشد، خطر مرگ از طريق اوردور بيشتر نيز خواهد شد چرا كه تصفيه ي مواد سمي از بدن كندتر اتفاق خواهد افتاد.
علايم مسمويت از طريق متادون عبارتند از :
راه رفتن غير متوازنحالت تهوع و استفراغكندي در حركتچرت زدن، سرگيجه، خواب آلودگيكند و شكسته صحبت كردندانستني هاي متادونمشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجكمك هاي اورژانسي در هنگام مسمويت با متادون در شرايطي كه فرد مصرف كننده ي متادون، حالاتي از جمله گيجي، كند راه رفتن، خواب آلودگي و يا تنفس سطحي، مردمك چشم سوزني و خرناس كشيدن را دارد، مهم ترين كار آن است كه ” به او جازه خوابيدن ندهيد” تا در اولين فرصت آمبولانس از راه برسد.
 در صورتي كه فرد مصرف كننده ي مواد مخدر و يا متادون، بيهوش شد و نتوانستيد او را به هوش آوريد، ضروري ترين كار آن است كه آمبولانس را خبر كنيد و در اين فاصله تلاش كنيد تا از طريق تنفس دهان به دهان، احياي تنفسي و قلبي را انجام دهيد.
خطر مرگ با متادونبه طو كلي ممكن است از ۶ تا ۱۰ ساعت بعد از مصرف متادون، اثرات آن را در بدن تان احساس نكنيد. چرا كه اين دارو براي جذب نيازمند زمان بيشتري است.
بنابراين به هيچ عنوان پس از مصرف دارو، بر اساس اين تصور كه “متادون اثر نكرده” عمل نكنيد.
در صورتي كه پس از مصرف دارو بر اساس اين فرض، اقدام به مصرف داروهاي مسكن، مواد مخدر و يا الكل كنيد، مي تواند با احتمال بسيار بالا منجر به اوردوز و مرگ شود.
مشكلات خانوادگيقبل از ترك متادون بخوانيددر صورتي كه تصميم به قطع مصرف متادون داريد، لازم است تا دليل آن را بررسي كنيد.ترك زودهنگام متادون مي تواند نتايج سال ها و يا ماه ها درمان را از بين ببرد.
از نظر مشاورانه همچنين درصورتي كه پس از ترك متادون، به مواد غير پزشكي ديگري مانند مخدرها روي آوريد، كار بيهوده اي انجام داده ايد.
بهترين روش براي ترك مصرف متادون، كاهش آهسته ي دوز مصرفي در طي چندين ماه است.لازم است بدانيد كه قطع ناگهاني متادون مي تواند علايم عمده ي ترك را مجددا ايجاد كند.
همچنين كم كردن بيش از حد دوز هاي مصرفي نيز مي تواند علايمي آزاردهنده تر از ترك مواد افيوني ايجاد كند.
بسياري از افرادي كه به يكباره تصميم به ترك متادون مي گيرند، مجددا به مصرف مخدرها و يا هروئين روي مي آورند و نتايج درماني خود را از بين مي برند.
بنابراين لازم است تا در مورد زمان مناسب قطع مصرف متادون و نحوه ي انجام ان كار، با پزشك تان مشورت كنيد.
بخاطر داشته باشيد كه حتي اگر متادون را ترك كنيد نيز شركت در دوره ها و گروه هاي حمايتي و يا ملاقات با پزشك تان مي تواند بسيار مفيد واقع شود و از شروع مجدد مصرف تا حد زيادي پيشگيري كند.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-دانستني هاي متادون


برچسب‌ها: دانستني،متادون،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۱۰:۱۶:۳۳

با سلام، آقاي سين هستم 33 ساله با همسرم كه 25 ساله هستن 5 ماه پيش عقد كرديم! رفتار ايشون بعد از 2 ماه اول به طور كلي تغيير كرد و انگار همون آدم قبل از ازدواج نبودن... مسائل مالي مشكل اوليه بحث هاي ما بود به طوري كه ايشون اصرار به خريد كالاي لوكس داشتن (چيزي كه در خونه پدرشون نداشتن حتي طلا) و جيب بنده پاسخ توقعات ايشون رو نمي داد. متهم به خساست شدم و وقتي جر و بحث كردم گفتن از خونواده ت بگير و خواسته هامو تامين كن... الان نزديك 45 روز هست كه بدون هيچ جر و بحثي رفته خونه باباش و هرچي سراغش رو مي گيرم بي محلي مي كنه! حتي بهش گفتم بايد به يه مشاور مراجعه كنيم كه با پاسخ قطعي نه! مواجه شدم. الان تو بلاتكليفي هستم وهيچ جوابي به جز (بايد مطابق ميل من رفتار كني) تا بيام پيشت، از صحبتاش نگرفتم... به نظرم كمي رفتار ناهنجار و عجيبي داره و همچنين خونواده ش كه هيچ عكس العملي نشون نمي دن... چندين بار خانواده خودم خواستن برن صحبت كنن كه من نزاشتم و گفتم بايد خودم باهاش صحبت كنم و صحبت كردم كه نتيجه ش اين شد كه من هيچ مشاوري باهات نميام و هرچي مي خوام بايد برآورده كني! الان هم كاملاً سرد و سردرگمم و احساس مي كنم در صورتي كه حتي بخايم دوباره زندگي كنيم آينده م كاملاً تاريك و مبهمه... به طوري كه ادامه زندگي رو باهاش مناسب نميبنم... اگه ميشه يه راهنمايي كنين از اين بلاتكليفي دربيام.

منبع: مشاوركو: مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين- اخلاق بد همسر بعد از ازدواج


برچسب‌ها: اخلاق،ازدواج،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۲۰:۱۳

آيا دانش آموز يا دانشجوي پر مشغله اي  هستيد؟ از خود مي پرسيد كه چگونه از عهده ي تكاليف مدرسه برخواهم آمد؟ تكاليف خانه؟


اجبار خانواده؟ از عهده ي يك كار به خوبي برمي آيم؟
اگر اين دغدغه ها را داريد تنها نيستيد. به نظر مي رسد مردم امروزه بيش از هر زمان ديگري مشغول هستند.
در اينجا ما برخي از تكنيك هاي مديريت زمان را ممكن است به شما كمك مي كند تا هر روز بهره وري بيشتري داشته باشيد، آورده ايم.
تكنيك۱٫ زمانهاي مختص مطالعه را مشخص كنيد، بدون هيچ گونه مزاحمتييكي از ساده ترين تله ها كه مي توان به دام آن افتاد اين است كه اجازه دهيد عوامل مزاحم باعث شوند زمان مطالعه طولاني تر شده و كارايي كمتري داشته باشد.
اگر براي انجام تكاليف خانه جلوي يك تلويزيون نشسته ايد كه روشن است، يا گوشي موبايلتان در نزديكي شما قرار دارد، اينها حواس شما را پرت مي كنند.
بهترين كار براي اينكه زمان مطالعه تان كم و مفيد باشد اين است كه عوامل مزاحم را به كلي حذف كنيد.
گوشي موبايلتان را در اتاق ديگري قرار دهيدتلويزيون را خاموش كنيداگر بصورت آنلاين در حال انجام تكاليفتان هستيد، به ديگر وبسايت ها اصلا نگاه نكنيد و بر كار خود متمركز شويداگر با افراد ديگر زندگي مي كنيد، اتاقي پيدا كنيد كه بتوانيد در آن را ببنديد و از ديگران بخواهيد در زمان انجام تكاليف حواس شما را پرت نكنندتمام حقوق اين اثر متعلق به سايت”مشاورانه” است. “MOSHAVERANE”جديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرامجديدترين و كاملترين روانشناسي عكس پروفايل تلگرام اينستاگرام2 ديدگاه /بهمن ۳۰, ۱۳۹۷ادامه مطلب ...تكنيك ۲: ارزيابي كنيد چه مدت زماني را صرف اينترنت گردي، گشت و گذار در فضاهاي مجازي و پيامك دادن هستيدظهور رسانه هاي جمعي و سهولت وسايل دستي راههاي زيادي براي آموزش، تعامل و ارتباط برقرار كردن به ديگران در اختيار گذاشته است.
با اين حال بسياري افراد به اين نتيجه رسيده اند كه زمان زيادي را براي نگاه كردن به صفحات مختلف در اين فضاهاي مجازي صرف مي كنند.
يك ارزيابي داشته باشيد تا ببينيد چه ميزان از زمان خود را صرف اين فضاهاي مجازي مي كنيد.
آيا نياز است كه اغلب اوقات به دوستانتان پيام دهيد؟آيا واقعا نياز است تا اكثر اوقات پست ارسال كنيد؟آيا نياز است تا تمامي مطالب جديد دوستانتان را در فضاي مجازي دنبال كنيد؟آيا قدرت اين را داريد كه اين زمانهاي تلف شده را برگردانيد؟ممكن است به اين نتيجه برسيد كه شما زمان زياد در روز خواهيد داشت اما اين در صورتي است كه تمامي وسايل ارتباطي خود را خاموش و يا سايلنت كنيد و استفاده از آنها را به زمان مشخصي از روز موكول كنيد.
سعي كنيد در ابتدا ليستي از كارهايي را كه بايد انجام دهيد تهيه كنيد و بعد پس از انجام هر كار مشخص در زمان خود و با ميزان مشخصي از زمان صرف شده براي فضاهاي مجازي به صورت كنترل شده، به خود جايزه اي اختصاص دهيد. براي زمان آنلاين بودن يك تايمر تنظيم كنيد و زماني كه تايم شما تمام شد آفلاين شويد.
مشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجتكنيك ۳: يك تقويم و ليست از كارهاي روزانه تهيه كنيدشما براي روز خود معمولا چگونه برنامه ريزي مي كنيد؟
آيا از يك تقويم الكترونيكي استفاده مي كنيد؟ يك تكنيك مديريت زمان مناسب اين است كه از تقويم هاي آنلاين و برنامه هاي تنظيم كارها استفاده كنيد.
تمام كارهايي را كه نياز است انجام دهيد براي هر روز مشخص كنيد و در تقويم وارد كنيد. اين موارد مي تواند شامل برنامه كاري و برنامه ي درسي تان باشد. ممكن است براي هر تكليف زمان مشخصي هم در نظر بگيريد.
يادآورهايي را تنظيم كنيد كه به طور اتوماتيك، در زمان تنظيم شده در تلفن همراهتان هشدار بدهند. قبل از هفته از تنظيم برنامه تان مطمئن شويد. و هر جمعه برنامه هايتان را براي هفته بعدي منظم كنيد.
آيا ازمون خاصي است كه قرار است در روزهاي آتي در آن شركت كنيد؟آيا زمان بندي مشخصي براي مطالعه در يك مكان بدون مزاحمت، براي هر روز داشته ايد؟آيا به حمل و نقل به مكان كار، درس، يا هر جايي كه نياز است در آن حضور داشته باشيد، نياز است؟ و آيا زمان آن را مد نظر قرار داده ايد؟آيا چيزي را رزرو مجدد كرده ايد؟، برنامه تان را مجددا بررسي كنيد.آيا براي برنامه غذايي تان زمان خاصي را در نظر گرفته ايد؟و …تكنيك ۴: با معلم خود در مورد تكاليف معين براي هر هفته صحبت كنيداگر در كلاس هاي زيادي شركت كرده ايد، ممكن است معلم شما ممكن است از ميزان تكاليفي كه ديگر معمان معين كرده اند، اطلاعي نداشته باشند. برخي از هفته ها ممكن است در زير انبوهي از تكاليف مدفون شويد و به عكس برخي از هفته ها، زمان باز بيشتري داشته باشيد.
با معلم خود در اين باره صحبت كنيد تا بتوانيد تعادل مناسبي از انجام تكاليف در هر هفته تنظيم كنيد. هرچه هماهنگي شما با معلمتان در تنظيم زمان هاي انجام تست ها و تمارين مختلف بيشتر باشد، بهتر خواهيد توانست برنامه ريزي كنيد.
مقالات مشاوره تحصيلي و آموزشيتكنيك ۵: سعي كنيد نيم ساعت زودتر بيدار شويدبسياري از مردم در صبح ها كارايي بيشتري دارند.
به خصوص كساني كه مي توانند قبل از ديگران بيدار شوند. اگر بتوانيد نيم ساعت زودتر بيدار شويد، به احتمال زياد مي توانيد زمان بيشتري را به مطالعه اختصاص دهيد يا احتمالا مي توانيد كارهاي منزل مثل روشن كردن ماشين ظرفشويي يا كارهاي ديگر را در اين زمان انجام دهيد.
يا نه مي توانيد دقايقي ورزش و نرمش كنيد كه اين خود به آمادگي بيشر شما جهت انجام تكاليف كمك مي كند.
تكنيك ۶٫ تايم هاي استراحت كوتاه داشته باشيدآيا در زمان كار زمان استراحت اختصاص مي دهيد؟ آيا زمانهايي را در صف مي مانيد؟
آيا در حين استفاده از حمل و نقل عمومي زمان آزاد داريد؟ اگر چنين است، سعي كنيد از اين زمان هاي سوخت شده براي استراحت هاي كوتاه استفاده كنيد.
مي توانيد از اين زمان ها براي مرور فلش كارت هاي خود، خواندن متون، يا نه براي كارهاي شخصي مثل تهيه ليست خريد استفاده كنيد.
مشاورانهتكنيك ۷: از مبل ها و جاهاي راحتي دور شويديك مبل مي تواند براحتي كارايي شما را از بين ببرد.
كافي است يكبار بنشينيد و آن شما را به نشستن بيشتر روي مبل تشويق مي‌كند.
به جاي اين، سعي كنيد ايستاده درس بخوانيد يا پشت ميز. اين كار مي تواند شما را تشويق كند تا زودتر كار خود را انجام دهيد.
ايستادن بر روي پاي خود همچنين مي تواند به شما كمك كند تا كارهاي بيشتري را در خانه به انجام برسانيد.
سعي كنيد تا تمامي تكاليف مربوط به خانه و تمرين‌ها را انجام دهيد قبل از اين كه به خود اجازه نشستن روي مبل دهيد.
مهم ترين چيز اين است كه به ياد داشته باشيد بر روي برنامه زماني تان متمركز بمانيد و از عوامل مزاحمي كه مي توانند زمان شما را از بين ببرند دوري كنيد.
تكنيك ۸: براي هر جلسه‌ي مطالعه اهدافي معين كنيدسعي كنيد براي هر روز هدفي مشخص كنيد، به عنوان مثال چه تعداد صفحه از كتاب مورد نظر بايد مطالعه شود يا چه قسمت هايي از گزارش يا مقاله بايد كار شود.
اين اهداف بايد در تقويم روزانه گنجانده شوند و  در صورت انجام تيك بخورند.
تكنيك ۹: در هر زمان مشخص بر انجام فقط يك كار تمركز كنيدشايد به نظر برسد كه انجام همزمان چند كار ممكن است در زودتر به اتمام رسيدن آنها موثر باشد اما خرد كردن توجه بين بيش از يك كار در يك زمان روش موثر و جالبي نيست.
سعي كنيد در هر زمان مشخصي فقط بر انجام يك كار و يا يك تكليف معين متمركز بمانيد تا بتوانيد تمام توجه خود را به آن بدهيد. اين روش موثرتر است.
تكنيك ۱۰٫ ۸ تا ۱۰ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه روز را به خواب اختصاص دهيدداشتن خواب كافي مهم ترين چيز براي كسب انرژي لازم و كافي براي ادامه فعايت است و انرژي لازم را براي متمركز ماندن بر كارهاي در روز بعد را فراهم مي كند.
در جدول برنامه هاي خود، زمان اتمام انجام تكاليف را مشخص كنيد و همچنين براي خواب نيز زمان معين در نظر بگيريد. اين برنامه منظم از خواب و فعاليت، كارايي بيشتري را در بلند مدت در پي دارد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-تكنيك هاي مديريت زمان براي دانش آموزان و دانشجويان


برچسب‌ها: تكنيك،مديريت،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۹:۱۸:۱۷

بسياري از افراد به دنبال مشاوره تحصيلي رايگان براي فرزند خود هستند لذا ما در اين بحث به نكاتي مهم پيرامون تشويق كودكان به درس خواندن مي پردازيم.
هر روز از فرزند خود بپرسيد چه كاري بايد انجام دهد.
يك محفل آرام را براي او فراهم كنيد.
براي اكثر والدين، فرستادن بچه ها به مدرسه، كار مشكلي است.
هدف آنها اين است كه فرزندان خود را بسازند، هر دو كودكان و نوجوانان در مدرسه احساس امنيت و راحتي مي كنند و درس هاي خوبي مي گيرند.
اغلب والدين از معلم و مدرسه فرزندشان جدا شده اند.به نظر مي رسد كه وقتي والدين در مدرسه شركت نمي كنند، والدين مسئوليت فرزندان خود را احساس نمي كنند و در اين زمان آنها فرزندان خود را به دست غريبه ها مي دهند.
اگر والدين نقش فعال تري ايفا كنند، نه تنها كودكان را تشويق به تحصيل مي كنند بلكه علاقه خود را نيز افزايش مي دهند.
در اين مورد، والدين نقش مهمي در تجربه تحصيلي فرزندشان ايفا مي كنند و در عين حال ارتباط خوبي با معلمان ايجاد مي كنند.
اما يك سوال:
اگر مدرسه از جايگاه بالايي برخوردار باشد، نقش والدين چيست؟والدين نبايد اهميت نقش خود و همچنين مدرسه را ناديده بگيرند.
آنها همچنين بايد اطمينان لازم را داشته باشند تا در صورت لزوم خودشان عمل كنند.
بي اشتهايي كودكان، معضلي بزرگ براي كودكانبي اشتهايي كودكان، معضلي بزرگ براي كودكان0 ديدگاه /آبان ۲۰, ۱۳۹۷ادامه مطلب ... براي ايجاد ارتباط قوي با مدرسه، توصيه هاي زير را در نظر بگيريد:تعيين زمان خاصي براي رفتن به رختخواب در فرزنداندر شب، كودكان را به رخت خواب ببريد زيرا كودكان قبل از رفتن به مدرسه بايد آمادگي كامل داشته باشند و اين مسئوليت والدين آنها است.
وداع كوتاهصبح از خانه بيرون برويد تا بچه ها را در راه مدرسه همراهي كنيد.
هنگام جدا شدن، كودك را در آغوش گرفته و ببوسيد و بلافاصله به مدرسه بفرستيد.
اغلب كودكان از دوري هاي طولاني مدت ناراحت مي شوند.
نگران نباشيد: معلمان مي دانند كه چگونه كودكان را آرام كنند.
به ياد داشته باشيد كه كودكان پس از جدا شدن از والدين، به ندرت گريه مي كنند.
اگر فرزند شما اين موضوع را تمرين كند، “استقلال” را مي آموزد.
زمان خداحافظي زمان خوبي براي صحبت با معلمان نيست اين كار را براي زمان بهتر انجام دهيد.
زماني كه مي توانيد بهتر با آن ها مذاكره كنيد. “moshaverane”
جديدترين و معتبرترين راه ايجاد ارتباط با مدرسه كودكان
از كلاس فرزندتان بازديد كنيدبا معلم فرزند خود صحبت كنيد و گاهي به كلاس درسش برويد.
با انجام اين كار، والدين در كلاس كودك خود را به چشم فرزند و معلم خود مي بينند.
در همين حال، كودكان متوجه مي شوند كه پدر و مادر از سرنوشت ان ها مراقبت مي كنند.
در فعاليت هاي مدرسه شركت كنيدداوطلبان را براي تحصيل در مدرسه آماده كنيد اين به نفع مدرسه است، و مهمتر از همه، به كودكان نشان مي دهد كه آموزش يك موضوع ارزشمند است.
مشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجلباس هاي مناسبي را براي كودك خود را در نظر بگيريداگر مدرسه فرزند شما لباس خاصي نداشته باشد، لباس مناسب را در نظر بگيريد.
جوراب شلواري يا لباس هاي مشابه توصيه نمي شود.
كودكان بايد بدانند كه مدرسه جاي اين كارها نيست و تنها بايد به آموزش فكر كنند.
لباس و كفشي را انتخاب كنيد تا كودك احساس راحتي كند.
مراقبت از چيزهايي كه كودكان به مدرسه مي برنداجازه ندهيد كودك شما اسباب بازي، بازي هاي ويدئويي، ابزارهاي الكترونيكي و غيره را به مدرسه ببرد، در غير اين صورت نمي تواند بر يادگيري تمركز كند.
به والدين توصيه مي شود كه مطالب فرزند خود را بررسي كنند.
در صورت لزوم، به عنوان وكيل فرزندتان عمل كنيداولين وظيفه والدين اين است كه به انتخاب مدرسه فرزند خود دقت كنند.
يك معلم خوب مي تواند مشكلات زيادي را به صورت حرفه اي و متخصصانه حل كند.
البته والدين بايد عمل كنند.
در اين مورد، آنها بايد به دقت به حرف هاي فرزند و معلم خود گوش كنند و به دنبال راه حل فوري نباشند.
۸- فرزند خود را در فضاي مناسب به مدرسه بفرستيدهر روز از فرزند خود بپرسيد چه كاري بايد انجام دهد.
يك محفل آرام را براي او درست كنيد.
اطمينان حاصل كنيد كه راهنمايي فرزندتان در صورت لزوم براي شما مناسب است و اطمينان حاصل كنيد كه تكليف شان را به خوبي انجام مي دهند.
خواندن براي كودكان يا با آنها بايد بخشي از برنامه شبانه باشد.
شما مي توانيد كتابي را براي بچه هاي كوچك بخوانيد.
گاهي اوقات بچه هاي مي توانند يك كتاب بخوانند و گاه به كتاب خواندن ديگران گوش فرا دهند.
شما بايد عشق تحصيل در كودك خود را نهادينه كنيد.
اگر هر شب قبل از خواب كتاب بخوانيد، آنها از تخيل خود استفاده مي كنند و انگيزه زيادي براي خواندن پيدا مي كنند.
مقالات مشاوره و راهنمايي تحصيلي۹ – كودكان بيمار بايد در خانه بماننداگر علائم بيماري هاي مسري را مي بينيد، كودك را به مدرسه نفرستيد.
بهتر است كه اين را با مقامات مدرسه هماهنگ كنيد، اما معمولا علائمي مثل آبريزش بيني، حالت تهوع و علائمي اين چنيني است كه بايد به خاطر آن از كودك نگهداري كنيد.
اگر والدين دقت بيشتري داشته باشند، مدارس محيط زيست سالمتري خواهند داشت.
اطمينان حاصل كنيد كه مدرسان و مديران مدرسه فرزند شما شماره تلفن شما را دارند.
در ضمن، اگر بچه ها شماره تلفن هاي والدين  خود را به ياد داشته باشند، احساس امنيت بيشتري خواهند كرد.
غذاي سالم و مغذي را براي كودك خود تهيه كنيدغذاهاي غني از پروتئين مانند هويج، پنير، كلم خشك، آبميوه هاي طبيعي، گوشت و ميوه، گزينه هاي عالي هستند كه انرژي مورد نياز فرزند شما را فراهم مي كنند.
در هنگام شام، شما فرصت صحبت با اعضاي خانواده داريدهنگامي كه اعضاي خانواده در ميز شام نشسته اند، فرصتي عالي براي والدين و فرزندان براي صحبت كردن با يكديگر در مورد درس و مدرسه است.
توصيه هاي نهايي
والدين نبايد از معلمان و مدرسين ترس داشته باشند، بلكه بايد بتوانند به آساني در مورد نگراني هاي خود با آنها صحبت كنند.
والدين بايد با سياست هاي مدرسه هماهنگ شوند.
با استفاده از توصيه هاي بالا، والدين مي توانند نقش مهمي در فرآيند آموزش فرزند خود ايفا كنند، در حالي كه كودكان را ترغيب مي كنند تا ياد بگيرند و نتايج بهتر را كسب كنند.
والدين نبايد فراموش كنند كه اگر كودك در طول سال تحصيلي خود با بسياري از معلمان تعامل كند، اين مدل براي او تاثيرگذار خواهد بود.
درصورت داشتن امتحان مي توانيد براي او از مشاوره تحصيلي استفاده كنيد.
منبع : ۱-فاضلي عصمت. تاثير مشاوره در پيشرفت تحصيلي دانشجويان. پژوهش و برنامه ريزي در آموزش عالي :   بهار و تابستان ۱۳۸۳ , دوره  ۱۰ , شماره  ۱-۲
۲-داورپناه ابوسعيد , نصرت فلاح علي. تاثير آموزش مشاوره تحصيلي گروهي بر بهبود مهارت هاي تحصيلي و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر. مشاوره كاربردي :   ۱۳۹۵ , دوره  ۶ , شماره  ۲
۳-سايت مشاوره تحصيلي

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-جديدترين و معتبرترين راه ايجاد ارتباط با مدرسه كودكان


برچسب‌ها: مدرسه،كودكان،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۳:۵۷

سوتين يا همان سينه بند كه در گذشته به آن كرست مي گفتند انواع گوناگوني دارد. نوعي از آن با اسفنج ساخته شده كه مي تواند اسفنج ساده و يا فشرده باشد.
سوتين اسفنجي چيستنوعي سوتين است كه در آن اسفنج به كار برده مي شود. در واقع اين با نوع ميتوان طرح هاي جذابي (قلبي، سيبيلي، چشمي و غيره)  ايجاد كرد. خانم هايي كه مي خواهند جذاب تر به نظر برسند اين نوع را انتخاب مي كنند.


تفاوت سوتين ابري و اسفنجيسوتين ابري را مي توان نوعي سوتين اسنفجي در نظر گرفت. البته در برخي موارد به سوتين اسفنجي نرم، ابري گفته مي شود زيرا سينه بند اسفنجي فشرده نيز وجود دارد كه در آن از فنري براي ايستايي بيشتر استفاده مي شود. البته گاهي نيز براي از كش قيطوني استفاده شده زيرا فشار فنر سبب آسيب به پستان مي شود.
فوايد سوتين اسفنجياز فوايد و مزاياي اين نوع سينه بند ها مي توان به طرح دار شدن آن ها اشاره كرد. توليد كنندگان مي توانند طرح ها و فرم هاي گوناگوني با اين نوع سوتين ها ايجاد كنند. همچون فرم برگ گل و يا سوتين قلبي
مزيت ديگر اين نوع، جابه جايي خوب هوا و عدم آسيب به بستان است. همانطور كه در مقاله سوتين چيست گفته شد يكي از دلايل اصلي سرطان سينه سفت بستن پستان بند است لذا اين نوع سينه بند فشار كمتري به پستان ها وارد كرده و هواي لازم جهت بافت ها و غدد را به پستان مي رساند.


ايا سوتين اسفنجي سينه را كوچك ميكندبرخي افراد از اين نوع شعارهاي تبليغاتي “سوتين اسفنجي سينه را كوچك مي كند” استفاده مي كنند. تا كنون به صورت علمي چنين چيزي ثابت نشد است با اين حال همانطور كه در مقاله فوايد سوتين گفته شد، سينه بند اسفنجي از افتادگي و بزرگ شدن پستان جلوگيري مي كند.
آيا سوتين اسفنجي ضرر دارداين نوع همچون انواع ديگر عوارض دارد. بدين معنا كه استفاده در مدت زمان طولاني و سفت بستن آن سبب ايجاد بيماري مي شود. اين در حالي كه اين نوع پستان بند عوارض كمتري داشته و باعث ايجاد جريان هوا در نواحي دور پستان شده، رطوبت نواحي (كه عامل اصلي قارچ و باكتري است) را كاهش داده و فشار كمتري به سينه وارد مي كند.
در حالت كلي نمي توان گفت اسفنجي ضرر دارد. در واقع نوع استفاده از سوتين ضرر آن را مشخص مي كند. البته برخي از اين نوع سوتين ها با پلاستيك و مواد كم كيفيت توليد مي شوند كه سبب تحريك پوست، ايجاد رطوبت و بيماري پوستي مي شوند.
بيشتر در مقالات علمي معايب استفاده نادرست از سينه بند ذكر شده است و  ضررهاي سوتين اسفنجي و معايب سوتين اسفنجي آن مطرح نشده است. با اين حال انواع فشرده آن كه از فنر استفاده شده است به پستان فشار وارد كرده و خطر ابتدا به سرطان را افزايش مي دهد لذا مدل ساده و حتي مدلهاي كش ساده  دار آن توصيه مي شود.


تاثير سوتين اسفنجياز تاثيرات آن مي توان به جذابيت بيشتر زنان اشاره كرد. زيرا اين نوع سوتين به صورت ايستاده قرار گرفته و سينه شما را رو به جلو و بزرگ تر نشان مي دهد و همان طور كه در اين مقاله گفته شد جنس خوب اين نوع سوتين مي تواند سبب كاهش رطوبت در نواحي سينه، كاهش ابتلا به قارچ پوستي، كاهش فشار به سينه و ابتلا به سرطان، جلوگيري از افتادگي سينه و ايجاد طرح هاي جذاب براي تنوع بخشي براي بانوان اشاره كرد.

منبع: مشاوره آزاد جنسي و زناشويي- سوتين اسفنجي چيست


برچسب‌ها: سوتين اسفنجي،سينه،

نويسنده :Dr. Maryam
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت: ۰۵:۴۲:۳۵

بر طبق گزارشات يك خبرگزاري نيوزيلندي، سال گذشته مردي به نام بالويندر سينگ ۲۲ ساله با يك خانم نيوزيلندي ۵۹ ساله به نام جي لين كيسل در يك آرايشگاهي در گلن فيلد آشنا شد.
آقاي سينگ مي گويد ارتباط آنها ابتدا با پيام هاي متني شروع شد ولي تا سه هفته بعد از آن به طور رسمي تر با هم آشنا شده و دو ماه بعد با يكديگر ازدواج كردند.
اين مرد هندي يك دانشجوي بين المللي است و براي ويزاي كاري فرم پر كرده بود كه تقاضاي او مورد قبول واقع نشده و در پاسخ به درخواستش نوشتند:”ما متوجه شديم كه شما و همسرتان فاصله ي سني بسيار قابل توجهي داريد. همچنين اختلاف مذهبي و فرهنگي نيز بين شما و همسرتان مشاهده كرديم و بر همين اساس ما متقاعد نشديم كه اين ازدواج ممكن باشد.”
آقاي سينگ مي گويد:” اين تصميم بسيار نژاد پرستانه و قديمي است. من همسرم را به دليل آنكه دوستش داشتم انتخاب كردم. سن تنها يك عدد است. همچنين زير سوال قرار دادن اختلاف فرهنگي اشتباه است زيرا اگر من مي خواستم كاملا هندي باشم در همان هند مي ماندم.”
[​IMG]
خام كيسل – سينگ كه يك پسر ۳۷ ساله دارد وقتي از سازمان مهاجرت نيوزيلند از او سوال كردند چه احساسي دارد كه پدر و مادر شوهرش ۴۶ و ۴۵ ساله هستند گفت:”من اهميتي نمي دهم. من در وجودم ۲۱ ساله هستم. سن مهم نيست. مهم آن است كه چه چيزي را دوست داريد، سن موضوع مربوطي نيست.”
مدير سازمان مهاجرت نيوزيلند به نام مايكل كارلي اين تصميم را نژاد پرستانه ندانست و گفت :”اين زوج پس از سه ماه به صورت نامتداول به همسري هم درآمده اند. در بازديدي كه از خانه اين زوج به عمل آورديم ، آنجا را بيشتر شبيه پانسيون يافتيم”
آقاي سينگ نيز از آنها شكايت كرد ولي با ديپورت مواجه شد.

منبع: فارس پاتوق - ازدواج عجيب پسر۲۲ساله با خانم ۵۹ ساله


برچسب‌ها: ازدواج،عجيب،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ]