loading...

عشق و ازدواج

حتما پيش ازدواج در دوره دوستي ، نامزدي و يا عقد مطالعه كنيد

بازدید : 170
11 زمان : 1399:2

دروغگويي در دوره نامزدي مي تواند همه چيز را خراب كند؟ يا قابيل بخشش است؟
اگر ازدواج را نوعي قرار داد رسمي بين زن و شوهر بدانيم، مي توان گفت نامزدي وعده ي ازدواج بين دختر و پسر است.
در واقع در دوره ي نامزدي افراد به قصد ازدواج با هم سعي در شناخت بيشتر يكديگر دارند.
بنابراين اگرچه در اين دوره تصميم به ازدواج گرفته شده اما دو طرف و خانواده ها جهت شناخت بيشتر و نظر نهايي با هم در ارتباط هستند.
عده اي نيز نامزدي را با دوره عقد اشتباه مي گيرند.
دروغگويي در دوره نامزدياگرچه بعضي خانواده ها به دليل رعايت اصول مذهبي در دوره نامزدي اقدام به خواندن خطبه محرميت مي كنند اما اين بدان معنا نيست كه دو نفر زن و شوهر بوده و اكنون بايد علارغم همه مشكلات به اين رابطه ادامه دهند.
همچنين دوره نامزدي معمولا خانواده ي دختر و پسر از موضوع آگاه هستند و گاه با جشن يا حلقه ي نامزدي اين مرحله را علني مي كنند.
دوره نامزدي بخصوص براي افرادي كه از قبل باهم آشنا نبوده و خواستگاري رسمي شروع كننده ارتباط شان بوده فرصت خوبي براي شناخت بهتر است.
گاهي اوقات بخصوص در ازدواج هاي فاميلي ممكن است افراد از اين دوره رد شوند و بدون شناخت بيشتر مراسم عقد و ازدواج را شروع كنند.
در حالي كه در دوره نامزدي دو نفر به شناخت دقيق تر و خصوصي تر خصوصيات طرف مقابل خود به عنوان يك همسر و نه ( دختر خاله، پسر عمو و …) دست مي يابند.
البته اين شناخت مستلزم صداقت و تلاش آگاهانه دو نفر مي باشد.
دروغگويي در دوره نامزدي چه تاثيري بر رابطه دارد؟در دوره نامزدي كه معمولا آغاز شناخت و آشنايي واقعي بين دو نفر و خانواده هاست، صداقت اصلي ترين قاعده ي بازي است.
دروغ گفتن با هر هدفي باشد حتي براي خوشحال كردن نامزدمان و يا حفظ رابطه و از دست ندادن او، باعث از دست رفتن اعتماد در رابطه مي شود.
در دوره نامزدي برعكس دوران عقد و ازدواج، با برملا شدن دروغ فرد احتمال جدايي بسيار بالاست.
دروغ گويي در دوره نامزدي بخصوص در رابطه با فردي كه سخت گيري يا حساسيت بيش از حدي داشته، ممكن است بيشتر ديده شود.
همچنين، فرد دروغگو كه از حقيقت ماجرا آگاه است نسبت به نامزد خود احساس فاصله و عذاب وجدان داشته باشد.
البته حيطه يا موضوعي كه فرد به نامزد خود دروغ گفته، تاثير زيادي در واكنش و ميزان ناراحتي او دارد.
آن چه كه در دروغ گويي بيشتر از همه مي تواند فرد را تحت تاثير قرار دهد، درهم شكستن باورهاي قبلي او در خصوص نامزد خويش است.
به عنوان مثال زني كه همسر خويش را بسيار چشم و دل پاك تصور مي كند با ديدن رفتار مخالف اين باور بيشتر آسيب مي بيند.
در مقابل فردي كه تا حدودي از ضعف اخلاقي همسر خويش آگاه است و باور مثبتي نسبت به همسر خود ندارد به نسبت كم تر آسيب مي بيند.
اما با دروغ گويي در دوره نامزدي چگونه بايد برخورد نمود؟
جدايي يا راه حل؟ واكنش مناسب در چنين شرايط چيست؟
تست پيش از ازدواجتست روانشناسي پيش از ازدواج41 ديدگاه/مي 13, 2019ادامه مطلبعلت دروغ گويي در دوره نامزدي چيست؟درست است كه دروغ گويي در دوره نامزدي باعث ايجاد تصويري نا اميد كننده از آينده و ازدواج با نامزدمان مي شود.
اما مسلما فهميدن علت دروغ گويي در اتخاذ تصميم درست كمك كننده است.


دروغ گويي در دوره نامزدي مي تواند به دلايل زير صورت گيرد:
دروغ گويي پرتكرار و دائمي كه مي تواند از ويژگي هاي شخصيتي فرد از جمله اختلال شخصيت خودشيفته و بخصوص ضد اجتماعي باشد.همچنين در اين شرايط برخلاف موارد ديگر فرد دروغگو نسبت به رفتار خود عذاب وجدان يا احساس پشيماني ندارد. دروغگويي به دليل مصرف مواد و الكل.دروغگويي به دليل مشكلاتي كه فرد قصد پنهان كردن آن و نشان دادن چهره اي مطلوب از خود دارد.اين مشكلات مي تواند در حيطه ي اقتصادي، اجتماعي و گذشته فرد باشد.از جمله داشتن يك رابطه ي پنهاني ناتمام و مسائلي از اين قبيل نيز مي تواند علت دروغ گويي در دوره نامزدي باشد.دروغ گويي به دليل سخت گيري و حساسيت زياد از حد نامزد كه براي فرار از سرزنش يا انتقاد او صورت مي گيرد.دروغ گويي به دليل ضعف مهارت هاي ارتباطي و ناتواني از بيان احساسات و اعتقاد واقعي.دروغگويي به دليل اعتماد به نفس ضعيف و عدم تحمل شكست يا اقرار به اشتباه و به عنوان روشي براي پوشاندن نقاط ضعف خود.دروغگويي به عنوان يك عادت شخصيتي و كم اهميت جلوه دادن آن.دروغگويي كه فرد با انتساب دادن دروغ خود به مصلحت يا شوخي از پذيرش آن سرباز مي زند.دروغگويي به دليل آزمايش و امتحان نامزد و سنجش عكس العمل او.

منبع :مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه-دروغگويي در دوره نامزدي

بازدید : 112
11 زمان : 1399:2

يكي از روشهاي بدون دارو و بدون عارضه كه حدود 80 سال قدمت دارد نوروفيدبك وبيوفيدبك است.در نوروفيدبك و بيوفيدبك دقيقا براي امواج مغزي و عملكردهاي فيزيولوژيك مغز با ساير اندامهاي ما، به عنوان يك آينه پيشرفته عمل ميكند. نوروفيدبك با استفاده از ابزارهاي الكترونيك پيشرفته و كامپيوتر به ما كمك مي كند تا از آنچه در مغز ما در حال رخ دادن است، آگاه شويم. در بيوفيدبك فرد با اطلاع يافتن از لحظه فعاليت فيزيولوژيك بدنش آگاه مي شود. با اين آگاهي كنترل هشيارانه و ارادي بر فعاليت هاي فيزيولوژيك ناهشيار، امكانپذير ميشود! با ارايه اين تكنيك افراد بازخوردهاي واضح و مستقيمي مانند صدا يا تصوير را از مغز يا بدنشان دريافت ميكنند و به اين ترتيب ميتوانند كاركرد مغز، ضربان قلب، فشارخون، دستگاه گوارش، كليه ها، درد و ... را كنترل نمايند.تمامي مواردي از قبيل شادي و غم، افسردگي و اضطراب و نشاط و غيره حاصل عملكرد مغز انسان است. مغز انسان زماني عملكردي بهينه را خواهد داشت كه به بهترين و مناسب ترين شكل ممكن كار خود را انجام دهد. بسياري از افراد فكر مي كنند كه ارتقا عملكرد به معناي افزايش ميزان كار كشيدن و در واقع سخت كار كردن است ولي در واقعيت امر ارتقا عملكرد و عملكرد بهينه زماني اتفاق خواهد افتاد كه فرد با صرف كمترين ميزان انرژي بهترين بازده و عملكرد را دريافت نمايد و اين فقط در صورتي اتفاق خواه افتاد كه مغز بتواند از داشته ها و منابع خود بيشترين استفاده ممكن را ببرد. با استفاده از نوروفيدبك و بيوفيدبك مي توان از كاركرد مغز و بدن خود، آگاه شد و كاركرد آنها را بهبود بخشيد. روش نوروفيدبك و بيوفيدبك و به مغز مي‌آموزند تا بتواند توانمنديهاي خود و ساير اجزاي بدن را افزايش دهد.

در نوروفيدبك و بيوفيدبك به جاي دادن غذا به مغز، به آن پخت و پز و غذا درست كردن را ياد خواهد داد.بسياري از افراد ي كه از نوروفيدبك و بيوفيدبك استفاده مي كنند دانش آموزان، دانشجويان، و ورزشكاران هستند چرا كه اين دسته افراد به فعاليت مغزي بسياري نياز دارند. دانش آموزان و دانشجويان، ورزشكاران و مديراني هستنند كه در سطوح حرفهاي مشغول به فعاليت هستند و از مشكل خاصي هم رنج نمي برند و فقط براي ارتقاي عملكرد و بهره مندي كامل از توانمنديهاي خود، از نوروفيدبك و بيوفيدبك استفاده مي كنند.استفاده از داروها جزو روش هاي رايج و خطرناك دانش آموزان، دانشجويان در شب هاي امتحان است و يا به طور مثال ورزشكاران زيادي هستند كه در رشته هاي مختلف و سنگين ورزشي براي افزايش توان عملكردي مغز و افزايش تمركز از داروها استفاده مي كنند. روش نوروفيدبك بدون استفاده از موارد گفته شده و بدون عوارض جانبي عملكرد مغز را ارتقاء خواهد داد.

منبع :ستاره ايرانيان-نوروفيدبك و بيوفيدبك چيست؟

بازدید : 174
11 زمان : 1399:2

روانشناسي بلوغ دختر و پسر و مشاوره بلوغ دختر و بررسي تغييرات روحي در دوران بلوغ و مشكلات دوران بلوغ پسران و دختران – مدت مطالعه 4 دقيقه
اين مطلب به سوالات زير پاسخ مي دهد:
مشاوره بلوغ دختر و پسرتغييرات روحي در دوران بلوغمشكلات دوران بلوغ پسران و دخترانروانشناسي دختر 11 سالهبلوغ چيستروانشناسي بلوغ دختر و پسرچگونه با پسرم در مورد بلوغ صحبت كنم؟چگونه با دخترم در مورد بلوغ صحبت كنم؟
ده نكته روانشناسي بلوغ دختر و پسراينكه فرزند 8 تا دوازده ساله به طور ناگهاني وارد اتاق شما شود و بخواهد رازي را با شما در ميان بگذارد طبيعيست.
كودك شما در دوره پيش نوجواني و پيش از بلوغ است و با فرد يكي دو سال پيش كاملا متفاوت است.
او از لحاظ فيزيكي، شناختي، هيجاني و اجتماعي تغيير كرده است.
استقلال جديدي را پرورش مي دهد و دوست دارد امتحان كند كه تا چه حد مي تواند قوانين والدين را كنار بزند.
چيزي كه ممكن است نداند اينست كه بيش از قبل به شما نياز دارد.
زيرا يك ارتباط والد-نوجوان قوي مي تواند سكويي باشد براي پرورش يك نوجوان كمتر آشفته و سالم تر.
اما اين مسئله خيلي هم راحت نيست، در مقابل شما به عنوان والدين بايد به حريم خصوصي فرزند خود احترام بگذاريد.
در اين مقاله برخي نظرات متخصصين در مورد ارتباط والدين اورده شده اند، كه به شما كمك مي كند در ارتباط با نوجوان كوچك خود موفق باشيد.
تغييرات روحي در دوران بلوغ
در مقابل استقلال فرزند خود احساس طرد نكنيد.اين طبيعيه كه بچه هاي اين سنين از والدين خود فاصله بگيرند و هر روز بيشتر از قبل به سمت دوستان خود بروند، اما ممكن است والدين اين دوري گزيني كودك را به حساب طرد كردن اون بگذارند.
اغلب والدين اين فاصله گرفتن فرزند خود را شخصي مي كنند و آن را به عنوان يك طرد ارادي يا لجبازي تفسير مي كنند.
اما والدين بايد آگاه باشند كه اين رفتار به دليل اينست كه بچه ها نياز به حريم خصوصي بيشتر دارند و هيچ لجبازي اي در ميان نيست.
اما فشار و اصرار بيش از حد والدين مي تواند باعث ايجاد تشنج در ارتباط و لجبازي واقعي بچه ها شود.
زمان ويژه اي را براي فرزند خود در نظر بگيريد.معمولا سر صحبت باز كردن با بچه هايي كه نزديك سن بلوغ هستند كار مشكلي است.


محققان توصيه مي كنند كه هفته اي يك روز حداقل يك فرصت مكالمه رو در رو بدون تقسيم توجه به امور ديگر (مثلا تماس تلفني يا مكالمه با ديگر افراد منزل)، براي فرزند خود بگذاريد.
با انجام اين كار، نه تنها ارتباط خود را بهبود مي بخشيد، بلكه مهارت هاي بين فردي لازم كه براي آينده حياتي هستند را نيز آموزش مي دهيد.
در اين مسئله، بايد حواسمان باشد كه ممكن است بچه ها اين كار را در ابتدا پس بزنند، و ما نيز خشمگين شويم.
بهتر است صبور باشيد تا نتيجه بگيريد.

منبع :كودك و نوجوان -روانشناسي بلوغ دختر و پسر

بازدید : 131
11 زمان : 1399:2

طلاق و جدايي به عنوان يكي از مهم ترين تجارب ترومايي دوران زندگي طرح است كه مي تواند زوجين را در معرض خطرات جسمي و رواني قابل توجهي قرار دهد.

بر اساس آمارهاي مبتني بر تجارب باليني، ميزان قابل توجهي از افسردگي، اختلالات اضطرابي و علايم استرس پس از سانحه با طلاق همايند است.

اگر به عنوان فردي كه طلاق را تجربه كرده است اين مطلب را مي خوانيد، مي توانيد به خودتان تبريك بگوييد.

تصميم گيري براي جبران آسيب هاي پس از طلاق يكي از مهم ترين نقاط عطف زندگي شما خواهد بود كه عزت نفس از دست رفته ي تان را بازسازي كرده و شما را براي مديريت شرايط سخت كنوني تان ياري مي كند.

۱- موقعيت فعلي تان را بپذيريد.

اولين و اساسي ترين گام در بهبود زخم هاي عاطفي ناشي از طلاق آن است كه وقوع آن را علي رغم همه ي سختي ها بپذيريد.

اينكه زندگي چندين و چند ساله تان را نابود شده ببينيد، احساسات منفي زيادي از جمله غم، اندوه، اضطراب و خشم را به همراه خواهد داشت.

بخشي از پذيرش موقعيت كنوني شامل پذيرش احساسات منفي فعلي تان نيز خواهد بود.

به خاطر داشته باشيد كه اين احساسات هميشگي نخواهند بود و بهتر است براي تجربه ي آن ها خودتان را مستحق عذاب وجدان و سرزنش نبينيد.

در اين مرحله لازم است تا خودتان رابه عنوان فردي آسيب ديده در آغوش بكشيد و از طريق همدلي با احساسات منفي، فرايند خودياري را به خوبي طي كنيد.

سوگواري براي زندگي از دست رفته يكي از مهم ترين نيازهاي شماست كه لازم است آن را بپذيريد.

۲- پيوندهاي اجتماعي را تقويت كنيد.

ممكن است در اين مرحله نگراني هاي زيادي در مورد حرف مردم، نظران اطرافيان، همكاران و.. داشته باشيد.

آنچه مهم است آن است كه در شرايط كنوني بيش از نشخوار افكار منفي، نيازمند تقويت ارتباطات اجتماعي تان هستيد.

براي خودتان دوستان جديدي بيابيد، ارتباط با اقوام و دوستان سابق را تقويت كنيد، مسافرت هاي گروهي را در اولويت اول قرار دهيد و ازلاك تنهايي و انزوا خارج شويد.

اهميت اين نكته در ان است كه از طريق تقويت ارتباطات جمعي، خود را در مقابل احتمال ابتلا به افسردگي واكسينه كرده ايد و بحران فعلي تان را با قدرت بيشتري مديريت مي كنيد.

۳-زماني را به خودآگاهي اختصاص دهيد.

اهميت اختصاص زماني براي افزايش خودآگاهي از آن جهت است كه بتوانيد عزت نفس آسيب ديده ي خود را بازسازي كنيد.

در اين شرايط ممكن است احساس كنيد فردي دوست داشتني نيستيد، مستحق ارزش و احترام نبوده ايد و يا اينكه زندگي خوب در شان شما نبوده است.

خودآگاهي به شما كمك خواهد كرد تا نقاط مثبت و منفي تان را در كنارهم نظاره كنيد و خود را به عنوان فردي واقعي بپذيريد.

براي اين منظور، يست از نقاط ضعف و قوت خود تهيه كنيد.

مي توانيد از ديگران نيز تقاضا كنيد تا در مورد ويژگي هاي تان بازخوردهايي ارايه دهند.

پس از تكميل ليست ويژگي ها، نيازمند آن هستيد كه ويژگي هاي مثبت را هر روز به خود يادآوري كنيد و براي جبران نقاط ضعف تان برنامه ريزي كنيد.

نتيجه ي نهايي حركت در اين مسير، اين خواهد بود كه خود را به عنوان فردي عزت مند مي پذيريد و احساسات منفي را به قدرت گذشته تجربه نخواهيد كرد.

۴- پاسخي براي سوال ” دلايل اصلي شكست ” پيدا كنيد.

تجربه ي طلاق، تجربه اي حاكي از شكست است مگر آنكه بتوانيد از آن به شيوه اي مثبت درس بگيريد.

بدين منظور لازم است به اين سوال اساسي پاسخ دهيد كه ” دلايل اصلي شكست در زندگي مشترك من چه بود؟ ” و يا ” اگر چه رفتارهايي را بروز مي دادم/ نمي دادم، زندگي موفقيت آميزي داشتم؟ ”

به ياد داشته باشيد كه آگاه نبودن نسبت به دلايل شكست، احتمال تكرار شكست را افزايش خواهد داد.

تلاش كنيد تا به دلايل عدم موفقيت خود آگاه شويد و آنها را اصلاح كنيد.

ممكن است در اين مسير نيازمند استفاده از كمك هاي تخصصي يك روانشناس يا مشاور خانواده نيز باشيد.

به عنوان مثال در صورتي كه دايما در دام افراد سوء استفاده گر و غير حمايت گر مي افتيد، بررسي طرحواره هاي ناكارآمد اوليه تان به شما كمك خواهد كرد تا اين چرخه را متوقف كرده و روابط سالم تري را تجربه كنيد.

۵- از تفكر شناسايي مقصر، فاصله بگيريد.

ذهن افرادي كه طلاق را تجربه كرده اند به صورت ناخودآگاه در پي يافتن مقصر است.

ممكن است زمان زيادي را به اين اختصاص دهيد كه مقصر اصلي اين شكست چه فرد يا افرادي بوده اند؟

بررسي ها نشان مي دهد كه نشخوار افكاري از اين دست نه تنها به حل مشكل تان كمكي نخواهد كرد بلكه احتمال افسردگي را تا حد زيادي افزايش مي دهد.

بهتر است براي كمك به خودتان از اين افكار فاصله بگيريد و تلاش كنيد تا سهم خودتان در رابطه را شناسايي و اصلاح كنيد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي ايران-چگونه آسيب هاي بعد از طلاق را ترميم كنيم؟

بازدید : 118
11 زمان : 1399:2

اگر مي خواهيد آدرس مشاور خانواده خوب را بيابيد.

اگر مي خواهيد فوري داشته باشيد؟

اگر مي خواهيد مشاوره تلفني و يا حضوري بهره ببريد؟

اگر مي خواهيد مشاوره آنلاين داشته باشيد؟

اگر به در پي يافتن آدرس يك كانال تلگرامي خوب و تاثيرگذار هستيد؟

اگر در شهر خود نياز به روانكاو داريد؟

اگر مي خواهيد زندگي خود را بهبود ببخشيد؟

اگر در خانواده شما دعواهاي زيادي رخ مي دهد؟

اگر با همسر خود سرد شده ايد و زندگي شما كسل كننده شده است؟

اگر از زندگي نااميد شديد و افسردگي داريد؟

اگر به دنبال راه هاي موفق تر شدن هستيد؟

سه دسته افراد به درمانگر مراجعه مي كنند

گروه اول زندگشان به بن بست رسيده و موقعيتي بحراني دارند

گروه دوم افرادي كه موفق هستند و مي خواهند به قلعه موفقيت دست يابند

گروه سوم كساني هستند كه در اوج موفق و شادي در زندگي بودند و اكنون وضعيت آنان در حال افت و يا ركود است

همه اين ها را به شما معرفي خواهيم كرد سايت “مشاوره خانواده” سعي دارد تا بسترهاي رشد و ارتقا فرهنگ مشاوره و روانشناسي را در كشور عزيزمان گسترش دهد.

اميد است بتوانيم با حمايت و پيشنهادات شما اين امر را مرتفع سازيم.

منبع: مشاور خانواده آدرس مشاور خانواده

بازدید : 136
11 زمان : 1399:2

نازنين:

سلام من دخترم و ۱۷ سالمه مشكل من اينه كه اصلا نميتونم تو اجتماع قرار بگيرم و اعتماد بنفس ندارم.خانوادم مذهبين به همين دليل از طرف دوستام مسخره ميشم و اين باعث شده هميشه جلوي دوستام چيزي رو نشون بدم كه نيستم وخودم نباشم و نشون بدم كه منم مثل خودشونم. اين باعث شده از شون كناره گيري كنم و خيلي وقتا باهاشون در ارتباط نباشم.
خيلي خودمو با همسن و سالام مقايسه ميكنم و هميشه ميبينم كه چقد از من بهترن و من درمقابلشون اعتماد بنفس ندارم هميشه تو جمعا ساكتم و گوشه گيرم.
همش حس ميكنم بقيه دوس ندارن با من درارتباط باشن از من بدشون مياد و منو مسخره ميكنن.

مشاور:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
در سن شما گرايش به بودن و اهميت روابط دوستي زياد مي باشد و همين موضوع باعث مي شود كه گاه نوجوان سعي كند براي مورد پذيرش قرار گرفتن تغييراتي در خود ايجاد كند كه گاه حتي مورد قبولش نيز نمي باشد .
۱٫ مذهبي بودن خانواده شما باعث مي شود چه رفتاري داشته باشند كه شما آنها را دوست ندرايد؟
۲٫ فكر مي كنيد افرادي كه نمي توانند به هنجارها و انواده شما احترام بگذارند مي توانند دوستان خوبي باشند؟
۳٫ شما تا به حال از دوستانتان شنيده ايد كه مايل به رابطه با شما نيستند؟
۴٫ ديدگاه خودتان در مورد خانواديتان چيست و رابطه شما با آنها چگونه مي باشد؟

نازنين:

ممنون از پاسختون.راستش خيلي وقتا كه با دوستام ميخوام برم بيرون خانوادم اجازه نميدن و دوستام مسخره ميكنن به خاطر همين خيلي وقتا مجبورم نگم خانوادم نميزارن و از طرف خودم بهونه اي بيارم يا زماني كه با دوستام بيرونم همش زنگ ميزنن و منو چك ميكنن بخاطر اينم مسخره ميشم البته مستقيم نه اما بهم ميفهمونن يا مثلا خانواده من طورين كه من باهيچ پسري در ارتباط نيستم و از اين موضوع هم دوستام تعجب ميكنن.راستش من قبول دارم كسايي كه به عقايد خانوادم احترام نميزارن دوستاي خوبي نيستن اما من از اول راهنمايي تا به الان ميديم كه شرايط من با دوستام فرق ميكنه و مثل من تا اين حد محدود نيستن و شرايط من براشون باعث تعجب بوده مثلا الان كم پيش مياد خانواده اي نزارن دخترشون بره بيرون و من اگه نخوام با چنين كسايي دوست باشم مجبورم كلا با همسن و سالام در ارتباط نباشم.و اينكه تا حالا نشده دوستام به من بگن دوست ندارن با من در ارتباط باشن ولي از چيزايي كه بهم ميگن اينطور حس ميكنم و باعث ميشه از خودم بدم بياد.روابط من با خانوادم خوبه ولي حس ميكنم زيادي محدودم من ديگ ۱۷ سالمه و سال ديگ بايد برم دانشگاه اين موضوع بنظرم حتي باعث كناره گيري من از دوستام توي دانشگاه هم ميشه اخه ديگ زيادي سخت گيريه و يجورايي باعث ميشه من مستقل نباشم اينكه حتي نتونم با دوستام برم بيرونو با همسن و سالم در ارتباط باشم البته مخالفت خانوادم درباره بيرون رفتنم بخاطر بي اعتمادي به من نيست ترس اونا از جامعه و ناامنيشه.

مشاور:

دوست عزيز دقت كنيد كه اينكه شما با جنس مخالف در ارتباط نيستيد مي تواند نشانه رشد يافتگي شما باشد چون روابط در اين سن بيشتر بر پايه هيجان مي باشد و مي تواند براي نوجوان آسيب هاي زيادي را به همراه داشته باشد در كنار اينكه به گرايش خود به جنس مخالف احترام بگذاريد نياز است كه به اينگونه روابط به صورت اغراق آميز كه دوستانتان بيان مي كنند توجه نكنيد چون هميشه همه مائل بيان نمي شوند و سعي دارد جوان مسائل را به گونه اي جلوه بدهد كه براي ديگران جذابيت زيادي داشته باشد.
در مورد والدينتان نيز بهتر است در احترام به نگراني هاي آنها در مورد نيازهايتان با آنها صحبت كنيد و سعي كنيد كه به /انچه داريد افتخار كنيد و به اين صورت در بيان درك نگراني هاي آنها مي توانيد نيازهاي خود را بهتر به آنها عنوان كنيد مثلا براي بيرون رفتن مي توانيد بيان كنيد كه نگراني آنها را درك مي كنيد و هنجارهاي آنها احترام مي گذاريد اما نياز داريد زماني را با دوستانتان بگذرانيد و سعي مي كنيد خودتان در زمان مناسبي با آنها تماس بگيرد .

نازنين:

خيلي ممنون از شما.البته خودم هم علاقه اي ندارم توي اين سن با جنس مخالف ارتباطي داشته باشم ولي چون دوستام از اين موضوع تعجب ميكنن باعث ميشه نگران شم و فك كنم مشكل از منه.

مشاور:

دوست عزيز نگراني ندارد و بهتر است به نيمه پر ليوان پر ليوان نگاه كنيد و اين نيمه پر اين مورد است كه شما از آسيب هاي احتمالي دور مي مانيد و مي تواند در زمان مناسب و در رشد مناسب يك ارتباط سازنده داشته باشيد .
سن شما تخيلات و هيجان زيادي در آن وجود دارد بخاطر همين دوستان شما با اين سبك اغراق آميز از روابط خود تعريف مي كنند در صورتي كه اين ميزان از روابط سازنده در سن شما وجود ندارد و احساسات زودگدر مي باشد

نازنين:

مرسي از لطفتون.

منبع: مشاوره آنلاين تشخيص و درمان افسردگي

بازدید : 141
11 زمان : 1399:2

ميم:

سلام
نميدونم مشكل من افسردگيه يا چيز ديگه اي
من از احساسات بدم مياد و خودم آدم خنثي اي هستم
مثلا خيلي بدم مياد از اينكه يكي بهم بگه دوستم دارم، عاشقتم و… كلا از اين جور ابراز علاقه ها
از جمع بستن هم خيلي بدم مياد
يعني يكي ميگه بريم اينكارو باهم انجام بديم خيلي اذيت ميشم از جمله و حرف زدنش
مشكل من چيه؟؟؟

مشاور:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
لطفا اطلاعات بيشتري در اختيا رما قرار بدهيد تا باهم بيشتر صحبت كنم.
۱٫ چند سال داريد؟
۲٫ ورابط شما با دوستان و خانواده چگونه مي باشد؟
۳٫ فكر مي كنيد اگر اگر احساسات خود را نمايش بدهيد چه اتفاقي رخ مي دهد؟
۴٫ اين موضوع تاثيري بر روابط و عملكرد شما گذاشته است؟

ميم:

۱ ۱۸ سالمه
۲ روابطم خوبه اما تنهايي رو بيشتر دوست دارم
۳ احساساتم رو ك نشون بدم از خودم بدم مياد، براي بقيه هم يكمي غير عاديه
۴ قطعا چون وقتي ميبينم آدمي ابراز علاقه ميكنه به يه شخص ديگه اي ازش بدم مياد و نزديكش هم نميرم
اگه تيم شخصيتي هم به درد ميخوره تيپ شخصيتي من INFP هستش

مشاور:

در اين مورد در شما يك بينش و تفكر وجود دارد كه مي تواند از سبك تربيتي شما نشعت بگيرد و براي بررسي دقيق اين موضوع نياز است كه شما چند جلسه به صورت حضوري به روان درمانگر و طرحواره درمانگر مراجعه داشته باشيد.
شناسايي احساسات درست در مسير رشد فردي كمك زيادي مي كند و نياز است كه به عنوان يكي از وجه هاي انسان مورد پذيرش قرار گيرد .
درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
۰۲۱-۲۲۳۵۴۳۰۴

منبع: مشاوره آنلاين تشخيص و درمان افسردگي

بازدید : 145
11 زمان : 1399:2


مردها بر اثر كمبود عاطفه ازدواج مي كنند. بر اثر كمبود حوصله طلاق مي دن. ولي نكته جالب اينه كه بر اثر كمبود حافظه دوباره ازدواج مي كنند !!؟؟
بيشتر مردان موفقيت شون رو مديون زن اولشون هستند و زن دومشون رو مديون موفقيت شون !!؟
مردها سه تا آرزو دارن : - اونقدر كه مامانشون مي گن خوش تيپ باشن ! - اونقدر كه بچه شون مي گن قوي باشن ! و مهمتر از همه اينكه : - اونقدر كه زنشون شك داره دوست دخترداشته باشن !!؟؟
مرد اولي : امان از دست اين زنها !؟ زنم تمام دارائيمو برداشت و رفت ! دومي : خوش به حالت ! زن من تمام دارائي مو برداشت و نرفت !؟؟


اگر مي خواهي براي يك روز معذب باشي مهمان دعوت كن. اگر مي خواهي يك سال عذاب بكشي پرنده نگه دار و اگر مي خواهي مادام العمر در عذاب باشي ازدواج كن!
زنان با اين آرزو با مردان ازدواج مي كنند كه مردان تغيير كنند... كه نمي كنند. مردان با اين آرزو با زنان ازدواج مي كنند كه زنان تغيير نكنند... كه مي كنند!

منبع: فارس پاتوق - ازدواج و طنز

بازدید : 111
11 زمان : 1399:2

سكس و رابطه زناشويي داراي مزاياي زيادي است.
سبب مي شود كه همسران به آرامش برسند.
مزاياي داشتن رابطه جنسي براي مردان ممكن است شما را متعجب كند.
گفته مي شود كه رابطه جنسي سبب كاهش درد، كاهش استرس و كاهش فشار خون است.
مشاوره خانواده مي تواند راهي براي شناخت مزاياي رابطه جنسي باشد.
اما چطور؟ در اينجا ۷ مزاياي جنسي براي مردان وجود دارد:سوزاندن كالريسكس كالري هاي بدن را مي سوزاند.
طبق يك مجله سلامتي مردان، يك مرد عادي در طول رابطه جنسي ۱۰۰ كالري سوزانده است.
مقدار سوختگي كالري به مدت طولاني بستگي به جنس دارد.
كاهش استرسيافته ها نشان مي دهد كه فعاليت بدني در مردان باعث كاهش استرس آنها مي شود، در حاليكه زنان آن را ندارند.
از آنجا كه جنس مي تواند يك نوع ورزش باشد، اضطراب و افسردگي را از بين مي برد. در حال محدود كردن ميل جنسي.
كاهش فشار خونبا توجه به سازمان بهداشت جهاني، فشار خون مردان بيش از زنان است.
بر اساس گزارش ها، مردان داراي رابطه جنسي واكنش مثبت بيشتري نسبت به كاهش فشار خون نسبت به مردان دارند.
در نتيجه، مي توان گفت كه رابطه جنسي فشار خون مردان را كاهش مي دهد.
استراحت بهتريكي از دلايل خواب بهتر پس از فعاليت جنسي، ترشح هورمون اكسي توسين است.
گرچه سطح اين هورمون در زنان بالاتر است، هورمون در مردان پس از رابطه جنسي ترشح مي ش.د و باعث مي شود آنها خواب بيشتري داشته باشند.


كاهش خطر ابتلا به سرطان پروستاتسرطان پروستات دومين سرطان مرگبار در مردان آمريكايي است.
به گفته دانشكده پزشكي هاروارد، مردان كه در طي ماه بيست و يك ماهگي عادت هاي خود را تجربه مي كنند، مردان چهار تا هفت برابر مردان را به عنوان مردان كاهش داده و سي و سه درصد احتمال ابتلا به سرطان پروستات كمتر دارند.
بر اساس اين گزارش، انزال مواد مضر را حذف مي كند كه سرطان پروستات را از پروستات مي كند.
اين تحقيق به منظور بررسي نقش انزال در سرطان پروستات انجام شد.
علائم سرطان پستان حاد چيست؟سرطان پستان حاد چيست؟ / علائم تشخيص0 ديدگاه /مرداد ۵, ۱۳۹۷ادامه مطلب ...كاهش درددر طول رابطه جنسي، بدن هورمون هايي ترشح مي كند را كه ما آنها را يكي مي ناميم.
هورمون هاي اكسي توسين و اندورفين ها، كه در طول رابطه جنسي ترشح مي شوند، درد را كاهش مي دهند.
بر اساس يافته هاي اين هورمون ها درد را كاهش مي دهند، اما يك مطالعه اخير نشان مي دهد كه هورمون اكسي توسين مي تواند درد مزمن را حل كند.
افزايش طول عمررابطه جنسي با تسكين استرس، فشار خون و درد، مطمئنا در طولاني مدت زندگي موثر است.
بر اساس يك گزارش، مردان كه دو هفته در هفته به ارگاسم باز مي گردند، ميزان مرگ و مير پنجاه درصد كمتر از مردان است كه در ماه يك بار تجربه مي كنند.
مزاياي جنسي به عنوان يكي از عوامل اصلي تقويت عزت نفس، كاهش استرس و افزايش حس باني زنان و مردان، حياتي و مهم است.
موضوع اصلي اين مقاله اين است كه شما مي توانيد يك زندگي سالم، لذت بخش و طولاني مدت با يك شيوه زندگي سالم داشته باشيد.
اين مقاله بيست و هفت مزيت اصلي رابطه جنسي براي زنان و مردان را مشخص مي كند.
مزاياي رابطه جنسيدر اين مقاله، ما برخي از مزاياي جنس را بيان خواهيم كرد.
بنابراين، اگر به دنبال سلامتي جنسي هستيد، بايد اين مزاياي جنسي را دنبال كنيد و سپس سعي كنيد فعاليت جنسي خود را با شريك زندگي خود به طور منظم انجام دهيد، به خصوص اگر در تلاش براي مقابله با برخي از بيماري ها در خانه باشيد.
مشاورانه مشاوره خانواده مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره آنلاين تست روانشناسي مشاوره روانشناسي مشاوره جنسي اختلال رواني استخدام روانشناس و روانسنجرابطه جنسي بخش مهمي از سلامت و زندگي كلي است.
در اينجا برخي از مزاياي رابطه جنسي است كه شما بايد بدانيد.
و بعد از دانستن آنها سعي كنيد هميشه از زندگي جنسي خود لذت ببريد.
جنسيت سيستم ايمني را تقويت مي كند.اين يكي از مزاياي رابطه جنسي براي مردان و زنان است كه شما هميشه بايد از آن استفاده كنيد.
افراد مبتلا به رابطه جنسي منظم، يعني حدود يك تا دو بار در هفته، مي توانند سطوح بالاتري از آنتيبادي A (يا آنتيبادي ها) داشته باشند.
بر اساس يك مطالعه، آنتي بادي ها در سيستم ايمني بدن براي مبارزه با موجودات مهاجم و كاهش نياز به فعال سازي سيستم ايمني بدن عمل مي كنند.
به همين دليل، افرادي كه به طور منظم رابطه جنسي دارند، روزهاي كمتري را براي رفتن به
براي ايجاد سيستم سلامت بدن خود بايد از موارد زير استفاده كنيد:
هميشه فعال باشخوردن غذاهاي سالمواكسن در زمان.به اندازه كافي خوابيدن.از كاندوم استفاده كنيد.فشار خون پايين نگه داريد.وقتي كه به مزاياي سكس براي مردان و زنان مي آيد، نبايد فراموش كنيم كه انجام فعاليت جنسي مي تواند به كاهش فشار خون كمك كند.
فعاليت جنسي با فشار خون پايين همراه است، حداقل براي زنان.يك مطالعه به اين نتيجه رسيد كه خطر ابتلا به فشار خون بالا در زنان بين ۵۷ و ۸۵ ساله كه از رابطه جنسيشان راضي بودند، پايين تر بود.
در پژوهش ديگري، محققان دريافتند كه آغوش مي تواند به ما كمك كند كه فشار خونمان را به طور طبيعي حفظ كنيم.
در مردان، افزايش فشار خون مي تواند منجر به نقص عملكرد نعوظ شود، و در زنان فشار خون بالا مي تواند منجر به تضعيف غريزه جنسي و كاهش ميل جنسي شود.
درد را تسكين مي دهد.فعاليت منظم جنسي كمك مي كند تا هورمون هاي كاهش درد را كمك كند و به كاهش يا حتي از بين بردن درد پا و كمر، و همچنين درد آرتروز (آرتريت)، گرفتگي عضلات در طول قاعدگي و سردرد كمك مي كند.
محققان بر اين باورند كه در برخي از بيماران مبتلا به سردرد ميگرني و خوشه بندي، رابطه جنسي مي تواند سردرد را نسبتا يا به طور كامل از بين ببرد.
در رابطه جنسي صحبت كنيد.اين يكي ديگر از منافع جنسي براي مردان و زنان است كه نبايد دست كم گرفته شود.
اگر به طور مرتب فعاليت جنسي داريد، احتمال بيشتري داريد كه اين كار را ادامه دهيد.
در اين رابطه رواني و ارتباطي فيزيكي، مخصوصا براي زنان وجود دارد.
فعاليت جنسي منظم تر به افزايش جريان خون، سياليت واژن و كشش كمك مي كند، كه باعث مي شود رابطه جنسي شما لذت بخش تر باشد.
همه مقالات مشاوره جنسي۵-رابطه جنسي ظاهر شما را جوان تر مي كند.براساس يك تحقيق، روانپزشكان باليني معتقدند مردان مسن تر و مسن كه داراي يك زندگي جنسي فعال هستند ۵ تا ۷ سال جوانتر از سن واقعي خود هستند.
فراموش نكنيد، با اين حال، شما هر شب براي به دست آوردن جلوه هاي ضد پيري نمي تواند رابطه اي داشته باشيد.
۶-خطر ابتلا به سرطان پروستات را كاهش مي دهد.مطالعات نشان داده است كه خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان پايين تر از مردان است كه به طور منظم رابطه جنسي با شوهرشان دارند.
اگر چه اين رابطه بين سكس و سرطان پروستات بايد بيشتر مورد بررسي قرار گيرد، شايد عوامل ديگري نيز وجود داشته باشد كه مي تواند به اين رابطه افزوده شود.
۷-افزايش باروريمحققان دريافته اند كه كيفيت جنسي نيز به همان اندازه افزايش مي يابد.
آنها همچنين دريافتند كه كيفيت اسپرم در بهترين حالت زماني است كه فقط دو روز از زمان نزديك شدن به آن در حال حاضر بود، اما اگر ده روز گذشته ارتباط قبلي داشته باشد، كيفيت اسپرم به شدت كاهش مي يابد.
اگر شما در حال تلاش براي داشتن يك نوزاد هستيد، اسپرم خود را تازه نگه داريد و اسپرم را با بالاترين كيفيت با حداقل دو برابر نسبت جنسي در هفته، نه فقط در طول تخمك گذاري زن، حفظ كنيد.
علاوه بر اين، فعاليت منظم جنسي كمك مي كند تا تعادل هورمون هاي زنانه و تنظيم قاعدگي خود را حفظ كنيد كه به نوبه خود ممكن است احتمال حاملگي را افزايش دهد.
۸-مغز را تقويت مي كند.يك مطالعه نشان داد كه فعاليت جنسي مي تواند به افزايش نورون در هيپوكامپ، كه خاطرات را ذخيره مي كند، كمك كند، بنابراين داشتن رابطه جنسي مي تواند تفكر تحليلي و حتي حافظه را بهبود بخشد.
۹-احساس بويايي را افزايش مي دهد.تقويت بويايي يكي ديگر از منافع مقاربت جنسي براي مردان و زنان است، زيرا گذراندن زمان بين كرم هاي پوستي مي تواند به بيني كمك كند تا كار خود را بهتر كند.
بعد از فعاليت جنسي، بدن ممكن است هورمون هايي به نام پرولاكتين توليد كند كه ممكن است به واكنش ما نسبت به بوي هاي مختلف كمك كند.
۱۰-بهبود سلامت دندان.اسپرم به غير از اسپرم داراي مواد معدني مانند منيزيم، كلسيم و روي است كه تأثير مثبتي بر درمان كانال ريشه دارند.
كلسيم و روي همچنين مواد تشكيل دهنده بسياري از دهانشويه ها را تشكيل مي دهند.
همانطور كه در مقاله زير مشاهده مي كنيد، رابطه جنسي مزاياي ديگري براي زنان و مردان دارد.
بنابراين، شما بايد اين مقاله را بخوانيد تا همه مزايايي كه از داشتن رابطه جنسي داريد را بيابيد و سپس متقاعد شويد كه بهتر است حداقل يك بار در هفته رابطه جنسي داشته باشيد.
۱۱-روابط جنسي باعث كاهش استرس و افسردگي مي شود.فعاليت جنسي مي تواند بدن شما را به مواد شيميايي خوب تبديل كند.
اين مواد شيميايي مي تواند به كاهش استرس و افزايش لذت، اعتماد به نفس و آرامش كمك كند.
علاوه بر اين، تحقيقات نيز نشان داده است كه افرادي كه به طور منظم رابطه جنسي با مردان گزارش مي دهند، پاسخ بهتر به شرايط استرس دارند.
علاوه بر اين، فعاليت جنسي مي تواند سروتونين را آزاد كند، كه معمولا “هورمون خوشبختي” ناميده مي شود.
سطح مناسب سروتونين در بدن شما را به خوبي احساس مي كند و اگر شما آن را نداشته باشيد خطر ابتلا به افسردگي بالاتر خواهد بود.
با اين حال، مصرف داروهاي ضد افسردگي با هدف افزايش اين هورمون مي تواند ميل جنسي شما را كاهش دهد.
اگر سطح هورمون شما طبيعي باشد، طبيعي است كه اين هورمون را از طريق ورزش، مقاربت جنسي و يا كربوهيدرات سالم دريافت كنيد.
مي توانيد از مركز مشاوره براي موارد فوق استفاده كنيد.
۱۲-كنترل مثانه را بهبود مي بخشد.رابطه جنسي منظم مي تواند در بهبود ارگاسم كف لگن در طول ارگاسم كمك كند.
در حقيقت، بارداري و يائسگي مي تواند اين عضلات را تضعيف كند و فعاليت جنسي مي تواند به زنان كمك كند تا كنترل عفونت هاي مثانه را كنترل كنند و مانع از تبديل آنها به اشتباه شود.
علاوه بر اين، مي توانيد اين مزايا را با تمرين كگل در طول فعاليت جنسي افزايش دهيد.
تمرين كگل اين است كه ماهيچه هاي پايين تر لگن را بالا ببريم و سپس آنها را به طور قاطع نگه داريد، همانطور كه مي خواهيد جريان ادرار را متوقف كنيد.
اين در واقع يكي از مزاياي ليست مزاياي جنسي براي زنان و مردان است، بنابراين نبايد اين مزاياي شگفت انگيز را ناديده گرفت، اما شما بايد از آن براي هميشه استفاده كنيد.
۱۳-كيفيت خواب را بهبود مي بخشد.پس از رابطه جنسي، هورمون ناشي از آرام سازي به نام پرولاكتين آزاد مي شود كه مي تواند به شما كمك كند سريع تر بخوابيد.
علاوه بر اين، “هورمونهاي عشق” به نام اكسيتوسين، آزاد شده در طول ارگاسم، همچنين به بهبود خواب شما كمك مي كند.
و يك خواب بهتر مي تواند به مزاياي زير منجر شود:
داشتن يك سيستم ايمني قويزندگي طولاني تراين احساس كه شما به خوبي استراحت مي كنيددر طول روز انرژي بيشتري داشته باشيد.در واقع، مقاربت جنسي مي تواند يك گزينه براي كمك به ۷-۹ ساعت توصيه خواب شبانه توصيه شود.
علاوه بر اين، هنگامي كه مزاياي رابطه جنسي به نفع شما مي آيد، نبايد اين واقعيت را ناديده بگيريد كه مي تواند به طور موثر به بهبود خواب كمك كند.
مشاورانه۱۴-كالري سوزي مي كنديكي ديگر از مزاياي جنسيت براي مردان و زنان كه بسياري از مردم دوست دارند اين است كه فعاليت جنسي مي تواند به سوختن كالري كمك كند.
فعاليت جنسي كمك مي كند تا به افزايش ضربان قلب، قدرت عضلاني و سوزاندن كالري، درست مثل ورزش.
در واقع، برخي تحقيقات اخير نشان داده است كه مقاربت جنسي مي تواند حدود ۳ كالري براي زنان و ۴ كالري در هر دقيقه براي مردان و به همين ترتيب نوعي تمرين ورزشي باشد.
روابط جنسي نيز مي تواند به حفظ تعادل و انعطاف پذيري در بدن كمك كند.
۱۵-سلامت قلب را بهبود مي بخشد.يكي ديگر از مزاياي جنسي براي مردان و زنان كه شما بايد بدانيد اين است كه بر بهبود سلامت قلب تاثير مي گذارد.
مردان كه فعاليت جنسي را مرتبا و حداقل دوبار در هفته، ۴۵ درصد كمتر احتمال دارد كه بيماري قلبي مانند حمله قلبي يا سكته مغزي را داشته باشند، در مقايسه با كساني كه يك بار يك ماه يا كمتر از رابطه جنسي هستند.
در واقع، روابط جنسي نه تنها داراي مزاياي بسياري براي سلامت قلب است، بلكه سطح استروژن و تستوسترون را در تعادل نگه مي دارد، كه به نوبه خود براي داشتن يك قلب سالم ضروري است.
۱۶-روابط را بهبود مي بخشد
هر دو جنس و ارگاسم منجر به افزايش سطح هورمونهاي عشق به نام اكسي توسين مي شوند كه ممكن است به شما كمك كند كه رابطه تان را با شريك خود افزايش دهيد و ارتباطات همدلي بيشتري داشته باشيد.
مطالعات همچنين نشان مي دهد كه رابطه جنسي ممكن است مربوط به:
افزايش رضايت زماني كه شما ميل جنسي شريك زندگي خود را برآورده مي كنيد.
افزايش سطح اعتماد، عشق و صميميت
بهبود توانايي تشخيص احساسات
۱۷-كاهش ناراحتي ناشي از اختلافات احساسي.اين در واقع يكي از مزاياي شگفت انگيز مقاربت جنسي براي مردان و زنان است كه نبايد دست كم گرفته و آن را ناديده بگيريد، فقط سعي كنيد از زندگي جنسي خود لذت ببريد، مخصوصا اگر بخواهيد مشكلات خود را با شريك زندگي خود حل كنيد.
خطرات بارداري را كاهش مي دهد.
فعاليت جنسي منظم مي تواند خطر عوارض حاملگي را كاهش دهد كه مي تواند باعث تورم دست و پا، حالت تهوع، سردرد و تشنج شود.
۱۸-مزاياي زندگي جنسي زندگي مهم است.
يكي ديگر از مزاياي شگفت انگيز زندگي جنسي براي مردان و زنان، كه نبايد ناديده گرفته شود، تاثيري بر اميد به زندگي است.
يك مطالعه نشان داد كه خطر مرگ ناشي از دلايل پزشكي در افرادي كه مقاربت جنسي حداقل سه بار در هفته دارند، ۵۰ درصد كمتر از كساني است كه تنها يك بار در ماه سكس داشتند.
۱۹-افزايش جذابيت فرد براي همسرش.فعاليت جنسي مي تواند باعث شود بدن هورمون هاي بيشتري را آزاد كند.
مواد شيميايي هستند كه شناخته شده اند تا گرايش فرد به يك شريك جنسي را افزايش دهند.
به همين دليل است كه اگر شما با شريك زندگي خود بيشتر از طريق رابطه جنسي فعال هستيد، احتمال بيشتري براي ارتباط با او خواهيد داشت.
در واقع، افزايش تمايل خود نسبت به شريك زندگي شما، يكي از مزاياي شگفت آور مقاربت جنسي است، بنابراين شما بايد از اين رابطه براي جذب شريك زندگي خود استفاده كنيد.
۲۰-سلامت و درخشش پوست را افزايش مي دهد.روابط جنسي باعث بهبود بازسازي پوست مي شود به عنوان يك تمرين هوازي.
كارشناسان همچنين دريافتند كه مقاربت جنسي باعث افزايش سطح اكسيژن، افزايش جريان خون و مواد مغذي آن در پوست مي شود، به طبع افزايش سطح پوست جديد پوست و ايجاد پوستي سالم و نرمتر را احساس مي كند.
در واقع، اين يكي ديگر از مزاياي بزرگ مقاربت جنسي است كه شما بايد بدانيد و از اين رو آن را براي هميشه دنبال كنيد.
۲۱-مو را درخشان مي كنديكي ديگر از مزاياي جنسي براي زنان و مردان كه نبايد ناديده گرفته شود اثر مثبت روي مو است.
هورمون ها نه تنها محرك هاي جنسي را كنترل مي كنند، بلكه موهاي شما را نيز تحت تاثير قرار مي دهند.
بعضي از مطالعات نشان داده اند كه يك شيوه زندگي سالم مي تواند باعث تقويت موهاي سالم و براق شما به وسيله افزايش متابوليسم مواد مغذي شود.
در واقع، اين نبايد در فهرست بهترين مزاياي جنسي براي همه از دست رفته باشد، اما سعي كنيد از آن براي به دست آوردن موهاي سالم و صاف استفاده كنيد.
7 فايده رابطه جنسي و 25 راه جذاب تر شدن رابطه زناشويي
۲۲-ناخن را تقويت مي كند.هورمون هايي كه پوست را سالم و براق نگه مي دارند، ناخن ها را قوي و سالم نگه مي دارند.
و اين بدان معني است كه ناخن ها شكست نخورده و زيبايي خود را براي مدت طولاني ادامه خواهند داد.
در واقع، تقويت ناخن يكي از مزاياي استفاده از رابطه جنسي براي زنان و مردان است كه نبايد زير سؤال برانگيزاند، اما سعي كنيد ارتباط منظم با ناخن قوي داشته باشيد.
۲۳-اسپرم سالم را توليد مي كند.هنگامي كه مزاياي جنسي به مزاياي سلامت جنسي كمك مي كند، نبايد اين واقعيت را ناديده بگيريد كه مي تواند به توليد اسپرم سالم كمك كند.
برخي مطالعات نشان داده اند كه مردان داراي فعاليت جنسي منظم داراي تعداد اسپرم بالاتري هستند و حجم مايع بالاتر از مردان است كه به طور منظم رابطه جنسي ندارند.
۲۴-كاهش چين و چروك پوست.شگفت انگيز است كه هورمون استروژن كه در طي رابطه جنسي رشد مي كند مي تواند بر سلامت پوست تاثير مثبت داشته باشد، از جمله حذف خطوط و چين و چروك ها تا حدودي.
اين مزيت مخصوصا زماني مفيد است كه پوست زن خشك و داراي چين و چروك بيشتري باشد زيرا سطح استروژن آن به طور طبيعي كاهش مي يابد.
در يك مطالعه، محققان نشان دادند كه زنان مبتلا به يائسگي و يك هفته منتقله جنسي داراي سطوح استروژن دو برابر بيشتر از افرادي هستند كه بدون مقاربت جنسي هستند.
در واقع، كاهش چين و چروك يكي ديگر از مزاياي استفاده از رابطه جنسي با مردان و زنان است و شما بايد بدانيد كه چگونه از آن براي هميشه استفاده كنيد.
۲۵-افزايش اعتماد به نفس فرد.يكي از بهترين مزاياي جنسيت براي زنان و مردان اين است كه افراد با روابط جنسي منظم در مورد بدنشان بيشتر اعتماد دارند.
۲۶-استخوان را تقويت مي كند
روابط جنسي منظم مي تواند سطح استروژن را در زنان يائسه افزايش دهد و بنابراين مي تواند در برابر برخي از اختلالات منجر به ضعف استخوان ناشي از كمبود استروژن محافظت كند.
به همين ترتيب، مردان نيز مي توانند از مقاربت جنسي بهره مند شوند.
ثابت شده است كه مقاربت جنسي باعث افزايش سطح تستوسترون در طي و بعد از رابطه جنسي مي شود كه به نوبه خود مي تواند مردان را در برابر پوكي استخوان محافظت كند.
اين جديدترين ليستي از مزاياي جنسي براي مردان و زنان است كه نبايد زير سؤال نكنيد، اما بايد سعي كنيد رابطه جنسي منظم داشته باشيد، مخصوصا اگر بخواهيد تمام روز را احساس كنيد.
اگر به اولين صبح بپيونديد، مي توانيد روز جديد خود را با احساس خوب شروع كنيد و اين احساس مي تواند براي هميشه ادامه يابد.
شما همچنين سيستم ايمني قويتري نسبت به افرادي كه فقط يك فنجان چاي قبل از خروج از خانه مصرف مي كنند.
البته بدون داشتن رابطه جنسي مي توانيد همان مزايا را داشته باشيد.پيوستن به فعاليت هاي سرگرم كننده ديگري نيز مي تواند به شما از مزاياي مشابهي برخوردار باشد.
بنابراين، تنها مقاربت جنسي راهي براي بهبود كيفيت زندگي شما است.
يكي ديگر از مزاياي جنس اين است كه شما در تمام طول روز احساس راحتي مي كنيد.
اين جديدترين ليستي از مزاياي جنسي براي مردان و زنان است كه نبايد سؤال نكنيد، اما بايد سعي كنيد رابطه جنسي منظم داشته باشيد، مخصوصا اگر بخواهيد تمام روز را احساس كنيد.
اگر به اولين صبح بپيونديد، مي توانيد روز جديد خود را با احساس خوب شروع كنيد و اين احساس مي تواند براي هميشه ادامه يابد.
شما همچنين سيستم ايمني قويتري نسبت به افرادي كه فقط يك فنجان چاي قبل از خروج از خانه مصرف مي كنند.
البته بدون داشتن رابطه جنسي مي توانيد همان مزايايي داشته باشيد. پيوستن به فعاليت هاي سرگرم كننده ديگري نيز مي تواند به همان منافع شما كمك كند.
بنابراين، تنها مقاربت جنسي راهي براي بهبود كيفيت زندگي شما است.اما اگر مقاربت جنسي بخشي از زندگي شما باشد، مهم است كه رضايت جنسي داشته باشيد.
زماني كه وقت خود را براي انجام فعاليت جنسي اختصاص دهيد، مي توانيد احساس شادي و شادي بيشتري داشته باشيد.
مشاوره روانشناسي را در اين زمينه دست كم نگيريد.

منبع: مركز مشاوره و روانشناسي مشاورانه - ۷ فايده رابطه جنسي و ۲۵ راه جذاب تر شدن رابطه زناشويي

بازدید : 157
11 زمان : 1399:2

امروزه آگاهي هاي عمومي در خصوص اختلالات شخصيتي و نرخ شيوع آن ها روبه افزايش گذاشته است.
علي رغم اينكه اين مساله مي تواند تاحد زيادي اميدبخش باشد اما گروهي از افراد نيز ممكن است در هر شراطي، اقدام به برپسب زني به خود و ديگران كنند و يا در خصوص احتمال ابتلا به اختلالات رواني احساس نگراني و اضطراب كنند.
يكي از اين اختلالات كه در ميان ساير اختلالات شخصيتي از نرخ شيوع بيشتري برخوردار است، اختلال شخصيت مرزي است كه از آن با عنوان شخصيت بي ثبات هيجاني نيز ياد مي شود.
با ادامه ي مطلب همراه باشيد تا شما را مهم ترين نشانگان اساسي اين اختلال آشنا كنيم.

علايم تشخيصي اختلال شخصيت مرزي (borderline)به منظور تشخيص وجود اين اختلال وجود حداقل ۵ مورد از علايم زيربه صورت مستمر ضروري است.
لازم است اين علايم از دوران كودكي آغاز شده و تا سنين بزرگسالي وجود داشته باشند.
نكته ي ضروري ديگر آن است كه تشخيص وجود اين اختلال از طريق مصاحبه ي روانپزشكي اتفاق مي افتد اما با دقت در علايم و نشانگان مي توانيد به خودتان و اطرافيان تان كمك زيادي كنيد.
اختلال هويتي به معناي بي ثباتي ديدگاه در مورد خودبي ثباتي خلقي و احساسي مانند اينكه براي چند ساعتي غمگين است، دچار اضطراب شديد مي شود، تحريك پذير است و اين علايم غالبا بيش از چند روزطول نمي كشد.بي ثباتي در روابط بين فردي به صورت سياه و سفيد. بدين معني كه يا روابطش را آرماني مي داند و يا كاملا بي ارزش.تلاش مضطربانه و افراطي به منظور پيشگيري از طرد.خودزني هاي افراطي، تهديد به خودكشي و يا اقدام به آنتكانشي بودن حداقل در دو حوزه از زندگياحساس پوچي و بي ارزشيناتواني و يا دشواري در كنترل خشمتجربه ي احساس گسستگي و افكار پارانويدي در مواقع بحراني و پر تنشدنيا از ديدگاه شخصيت مرزي چگونه است؟مبتلايان به اختلال شخصيت مرزي، قبل از ورود به رابطه در مورد آن تصويرسازي هاي اغراق آميز زيادي انجام مي دهند اما پس از ورود به آن ممكن است آن رابطه را بدترين و بي ارزش ترين رابطه بدانند.
جالب است كه مرزي ها به دليل ترس شديد از طرد شدن، يا به طرف مقابل شان مي چسبند و يا به حالتي كاملا برعكس عمل مي كنند.
به اين معنا كه قبل از آنكه طرد شوند، به گونه اي بي رحمانه طرف مقابل شان را طرد مي كنند تا مبادا با احساس طاقت فرساي طرد شدن كه يادآور خاطرات دردناك كودكي است مواجه شوند.
اين افراد ممكن است در ظاهر شخصيت هاي مغروري نيز به نظر برسند كه مشخصه ي اصلي آن ها “نوسان” است.
نوسان، مشخصه ي اصلي دنياي مرزي هاستمرزي ها در اعمال، رفتار، افكار، باورها و روابط بين فردي نوسانات زيادي را بروز مي دهند كه ممكن است براي طرف مقابل كاملا گيج كننده باشد.
مبتلايان به طرز قابل توجهي در كنترل خشم مشكل دارند. بنابراين ممكن است در حالي كه چند دقيقه قبل كاملا آرا بوده اند، يك دفعه از كوره در روند و طوفان خشم شان سرريز كند.
شيوه ي ابراز خشم اين دسته از افراد، غالبا معطوف به خود است بدين معنا كه آن ها رفتارهاي خودآزارگرانه ي بسيار زيادي دارند.
در كنار موارد ذكر شده، تجربه ي توهم و افكار پارانويايي در مواقع استرس نيز باعث شده است تا اين اختلال به عنوان مرز وان پريشي و روان نژندي يا همان “مرزي” نام گذاري شود.
ممكن است در بخش هاي مختلف بدن شان شواهدي از آسيب به خود، خودزني و يا اقدام به خودكشي نيز ببينيد.
از ديدگاه شخصيت مرزي، او فردي بي ارزش و پوچ است كه چيزي براي ارايه به دنيا ندارد و با احتمال بسيار زياد در دوران كودكي نيز مورد سوء استفاده جسمي و يا جنسي قرار گرفته است.
شخصيت مرزي چگونه شكل مي گيرد؟ديدگاه هاي مختلف روانشناسي، در خصوص تبيين نحوه ي شكل گيري اين نوع از شخصيت نظرات متفاوتي دارند.
پيشگامان نوعي از روانكاوي به نام نظريه روابط موضوعي، بر اين عقيده اند كه پايه و اساس اين نوع از شخصيت، شكل گيري يك “من نا ايمن” در دوران كودكي است.

شخصيت مرزي چگونه شكل مي گيرد؟مولفه هاي تاثير گذار بر ناايمنييكي از اساسي ترين مولفه هاي تاثير گذار بر ناايمني من عبارت است از دريافت بازخوردهاي بي ثبات و غير يكپارچه از جانب والدين.
به عنوان مثال در صورتي كه كودكي به دليل موفقيت هاي تحصيلي، از جانب والدينش مورد تشويق و تحسين قرار گيرد اما روابط صميمانه والد و كودك با تحسين قبلي، هماهنگ نباشد، زمينه اصلي براي شكل گيري شخصيت مرزي ايجاد مي شود.
در اين حالت كودك خود را به دليل موفقيت هايش خوب مي داند اما دقايقي پس از آن، روابط سرد و خشكي را تجربه خواهد كرد كه با تحسين هاي قبلي در تناقض است.
تداوم مستمر اين حالت در دوران كودكي منجر به درون فكني حالات والديني به كل دنيا و اطرافيان مي شود.
به عبارت ساده تر كودك تصميم مي گيرد تا طبق آنچه از والدينش اموخته و دروني كرده، دنيا را سياه يا سفيد ببيند.
بر اساس ادبيات درمان ديالكتيكي، از نظر چنين كودكي هيچ گونه سنتزي از واقعيت هاي متضاد ممكن نيست و تمامي آنچه وجود دارد يا كاملا با ارزش و يا كاملا بي ارزش است.
كليدي ترين نكات در بهبود و درمان شخصيت مرزياگرچه دارو درماني به منظور كاهش افكار خودكشي و اختلالات همايند مانند اضطراب و افسردگي اين بيماران تجويز مي شود اما كاهش علايم اصلي اختلال نيازمند پيروي از اصول اساسي است كه بسياري از اطرافيان شخصيت مرزي از آن ها بي خبرند.
مراقب ترس هاي شخصيت مرزي باشيد.همانطور كه در بخش قبل گفته شد اساس شكل گيري اين نو ع از شخصيت در مفهوم “ناايمني من” قرار دارد كه نشان دهنده ي “ترس شديد” است.
ترس از طرد شدن، رها شدن و حتي مستقل شدن.
مرزي ها نسبت به هرگونه احساس رها شدگي مضطرب مي شوند و اين مساله مي تواند مانع از درمان و در موارد زيادي عود مجدد علايم شود.
بنابراين ضروري ترين نكته آن است كه احساس ايمني و امنيت را تداعي كنيد.

مراقب ترس هاي شخصيت مرزي باشيد.هرگز چند هدف همزمان تعيين نكنيد.تجربه ي هرگونه موفقيت براي مرزي ها مي تواند چنين ادراك شود كه ” خب حالا ديگه بهتر شده اي و نياز به مراقبت نداري”.
بنابراين علايم مجددا عود خواهند كرد.
به اين منظور لازم است در هربار، يك هدف و انتظار كاملا واضح و روشن داشته باشيد تا او بتواند آن را به پايان برساند.
شراطي را ايجاد كنيد كه او بتواند با شما و يا در نزديكي تان زندگي كند چراكه احتمال آسيب به خود همواره وجود دارد.
البته لازم است بدانيد كه در صورت بروز خشم افراطي، مشاجره با اين افراد كاملا بي فايده است و بهتر است موقعيت را ترك كنيد.
ايجاد يك سبك زندگي سالم براي اين افراد امري ضروي است.داشتن يك سبك زندگي سالم معنادار باعث مي شود آن ها بتوانند بر احساس پوچي و بي معنايي غلبه كنند و نوسانات خلقي كمتري نشان دهند.
اين كار مي تواند عضويت در يك خيريه، شروع كردن ورزش، پيوستن به يك گروه مذهبي و.. باشد.
بر نكات مثبت زندگي تمركز كنيد.در زندگي با شخصيت مرزي، تمركز بر نقاط منفي و يا بيماري مي تواند بسيار آسيب زا باشد.
بهتر است بر پيشرفت ها و نكات مثبت زندگي تمركز كنيد و به او اجازه دهيد تا از طريق احساس آرامش و امنيت، توانمندي هاي دروني خود را بروز دهد.

منبع: مشاوركو: مركز مشاوره روانشناسي و مشاوره آنلاين - آيا من اختلال شخصيت مرزي دارم؟

تعداد صفحات : 31

درباره ما
آمار سایت
 • کل مطالب : 362
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 17
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 63
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 4365
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 18056
 • بازدید ماه : 40577
 • بازدید سال : 168016
 • بازدید کلی : 168016
 • <
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی